TEKMED
TOKAT EKONOMİK KALKINMA VE MESLEK EDİNDİRME DERNEĞİ

AYLIK ARŞİV: ŞUBAT 2019


SEVGİ İNCİTMEZ PROJESİ TANITIMI VE KA2 PROJE İŞBİRLİĞİ GELİŞTİRME TOPLANTISI


23 ŞUBAT 2019 CUMARTESİ0:41
innovaeditor/assets/88855.jpgAlmanya’da BBJ Consultag Şirketi koordinatörlüğünde, Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği Türkiye, Association for Intercultural Dialogue Derneği Romanya, Balkanska Agenciyaza Ustoychivo Razvitie Bulgaristan, Euromedi Engineering Sl İspanya ve Institouto Politismou Laogfias Athlitismou Kaineon Tehnologion Yunanistan kurumlarının ortaklığında hazırlanan ve Almanya Ulusal Ajansı tarafından desteklenen 2018-1-DE04-KA205-016158 Numaralı Sevgi İncitmez (Love Doesn't Hurt) projesi tanıtım ve KA2 projeleri işbirliği geliştirme toplantısı Balcon Kafe’de yapıldı.


Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği tarafından organize edilen toplantıya Tokat İl Milli Eğitim Strateji Geliştirme Şube Müdürü Murat Ağar, Tokat Aile Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Kemalettin Eryılmaz, Gazi Osman Paşa Üniversitesi ve Teknoparkı Temsilen Rüştü Yayar ve Bülent Turan, Tokat Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliğinden İbrahim Selçuk Demir, Tokat Milli Eğitim Müdürlüğünden İlhan Yayar, Tokat ARGE’den Murat Urfalıoğlu, Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesinden Ali Kemal Sataner, Harun Dolcel, İlker Doğan ve Yalçın Yaşar,Tokat Halk Eğitim Merkezinden Erdem Dağhan ve Fatih Ulukaya, Tokat Ekonomik ...


TÜMÜ


YORUM (0)

683 kere okundu

0:1550871812:1

PROJE ÇALIŞMALARI HAKKINDA TOKAT VALİLİĞİNE BRİFİNG SUNULDU


22 ŞUBAT 2019 CUMA23:48
innovaeditor/assets/1_1.jpgTokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneğinden Başkan Müslim Kaçmaz, Proje Koordinatörü Fatma Dinçer, Vize Sorumlusu Mehmet Özer ve Kimya Mühendisi Ümit Ulus Tokat Valisi Ozan Balcı Beye dernek projeleri konusunda brifing verildi.

 

Almanya’da BBJ Consultag Şirketi koordinatörlüğünde hazırlanan ilimizden Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneğinin ortağı olduğu, Almanya Ulusal Ajansı tarafından desteklenen 2018-1-DE04-KA205-016158 Numaralı Sevgi İncitmez (Love Doesn't Hurt) projesi kapsamında hedeflerimize ulaşılması açısından gönüllü çalışmalar yapmaktan mutluyuz. Daha iyisini yapabilmek için görüş ve önerilerinize açık olduğumuzun bilinmesini istiyoruz.

 

Tokat Madde Bağımlılığıyla Mücadele Derneği, yeni kurulmuş olan derneğimiz. Başkan Fatma Dinçer tarafından madde bağımlılığı ile mücadele kapsamda taslağı hazırlanmış projeler sunuldu. Derneğin amaçları ve hedefleri anlatıldı. Faaliyet yeri hakkında bilgi verildi.


YORUM (0)

592 kere okundu

0:1550868670:1

HAVACILIK ÇALIŞMALARI HIZLA DEVAM EDİYOR


22 ŞUBAT 2019 CUMA23:47
innovaeditor/assets/2_2.jpgTokat İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda öğretmenlik yapan ekip radyo kontrollü model uçak yapımı konusunda toplantı yaptı. Tokat Bilim Sanat Merkezinde gerçekleştirildi.

  

Bilsem Öğretmeni Hakan Çolak "Öncelikle model uçak bir maket değildir. Bunlara statik modellerdir. Gerçeği ile arasında fark yoktur. Aynı şekilde uçmaktadır. Uçurması da yapılması da çok eğlencelidir. Bir spor dalı olarak geçer. Güzel bir hobidir. Gençleri dijital bağımlılıktan kurtaracaktır."Dedi.

 

Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Dernek Başkanı Müslim Kaçmaz "10 yıl önce Tokat Endüstri Meslek Lisesi Havacılık Kulübünü kurduk. Gençlerin ilgi ve heveslerini çektik. Model ile oynarken aero dinamik, matematik, fizik, elektronik, mekanik öğrendiler. Bu gün milli eğitimimizin bu konuda öğrencilere destek hazırlamasından gurur duyuyorum." dedi.


YORUM (0)

585 kere okundu

0:1550868517:1

KIZILAY TOKAT ŞUBE BAŞKANI FARUK DELENE HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ


22 ŞUBAT 2019 CUMA23:44
innovaeditor/assets/3_1.jpgTokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Dernek Başkanı ve Hedef Rise İşletmecisi Duran Çelik Kızılay Tokat Şube Başkanlığına gelen Faruk Delen’e hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirildi.

 

Sayın Delen "Türkiye’de ve dünyada, insani yardım hizmetinde model alınan, insanların en zor anlarında yanındaki kuruluş olmak misyonumuzdur. Proaktif bir kurum olarak afetlerde ve olağan dönemde ihtiyaç sahipleri ve korunmasızlara yönelik yardım sağlamak, toplumda yardımlaşmayı geliştirmek, güvenli kan teminini gerçekleştirmek ve zarar görebilirliği azaltmak vizyonumuzdur. İnsanların gözyaşını dindirmek için buradayız. Dertlere nasıl derman olabiliriz. Kan bağışı topluyoruz. Sistemimiz çok iyi. Kan ihtiyacı olan Kızılay’a koşuyor. Okullardan, velilerden, kan topladık. Kan merkezimiz var. Otobüsümüz var. Kan ihtiyacı için malzeme taşıyoruz. Üç doktorumuz var. Fabrikalar, askerler destek oluyorlar. Parası olmayana ücretiz kan veriyoruz. Şehir dışından gelen insanları sahipleniyoruz.” Dedi.

   

Sayın Kaçmaz " Daha önceden sizi tanıyorum. Önce kadro oluşturuyorsun. Çalışkan, özverili ekipler kuruyorsun. Kızılay’da da aynısı olacaktır. Memleketimiz için en güzeli yapacaksınız.” ...


TÜMÜ


YORUM (0)

660 kere okundu

0:1550868422:1


1-4 - 4