TEKMED
TOKAT EKONOMİK KALKINMA VE MESLEK EDİNDİRME DERNEĞİ

KANGROOS WHOLESALE KARAYİPLERDE PAZAR PAYINI ARTIRMAYA ÇALIŞIYOR


12 OCAK 2020 PAZAR17:42
innovaeditor/assets/KARAYIPADS.jpgKangroos Wholesale İşletmesi ile ilimizin değerli markası Dimes Karayip Adalarından Sint Marteen’de en fazla tercih edilen ilk 5 markası içerisinde.  Pazarlama stratejileri, sürdürülebilir bir hale getirmeye çalışan şirket,  rekabet avantajı elde etmeyi hedefliyor.  Şirketin pazarlama hedefi en yüksek satış oranına ulaşmak. Şimdi neredeyiz? Nereye gidiyoruz?  ve Oraya nasıl gideceğiz? Sorularına verilen cevaplarla ilerleme ölçülmeye çalışıyor. İşletme SWOT analizleri yaparak ayakta durmak ve gelişmek için çaba sarf ediyor.  St. Maarten'de kurulan şirket St. Maarten'le beraber St. Kitts, Saba ve Statia adalarında da pazarlama calışmalarına başladı. Karayip Adalarında içecek pazarına girmek için yoğun çaba sarf eden işletme ürünleri adaya ulaştırmakla kalmıyor maliyetinin altında fiyatlarla piyasaya girmeye çalışıyor


YORUM (0)

78 kere okundu

0:1578851043:1

YEŞİLYURT BELEDİYESİNİ ZİYARET EDİLDİ


12 OCAK 2020 PAZAR10:10
innovaeditor/assets/yesilyurtbld.jpgTokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Dernek Başkanı Müslim Kaçmaz Tokat’a bağlı Yeşilyurt İlçe Belediye Başkanı Muhsin Yılmaz’ı makamında ziyaret etti.

 

Tanışmanın ardından Sayın Kaçmaz "Tokat Mesleki Eğitim Merkezi tarafından Yeşilyurt ve Çamlıbel’deki işletmelerde çalışan öğrencileri ve işletmeleri takip etmek, sorunlarına yardımcı olmak için görevlendirildim. Her hafta Yeşilyurt’ta işletmelerde eğitim alan öğrencileri takip ediyorum. Bir memleketin gücü insan kaynaklarının gücüyle orantılıdır. Gençlerimizi meslek edindirmeleri için teşvik ediyoruz ve bu konuda desteklerinizi bekliyoruz. İkinci konumuz ise sizinle işbirliği yapmak. Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği Polonya IRIS Vakfı ile birlikte gerçekleştirdiği " The Four Paws Mission” isimli proje kapsamında yapımı süren köpek kulübelerimiz var.” Dedi.

 

Sayın Yılmaz " Her zaman işbirliğine hazırız. Sokak köpeklerimiz için bizim de belediye olarak planlarımız var. Sokak kulübelerinin ilçemize koyalım. Hayvan hakları konusunda duyarlıyız. Projeler konusunda belediyemizde ekip oluşturuyoruz. Gençlere, yetişkinlere sosyal projeler planlıyoruz. İşbirliğinde olmaktan memnuniyet duyarız. Gençlerin mesleki eğitimleri ...


TÜMÜ


YORUM (0)

36 kere okundu

0:1578823874:1

TOKAT İZCİLERİ SOKAK KÖPEKLERİ İÇİN KULÜBE YAPIMINDA


12 OCAK 2020 PAZAR9:52
innovaeditor/assets/tokatizcilerikop.jpgPolonya’dan IRIS Vakfı ile Türkiye’den Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği işbirliğinde hazırlanan 2018-3-PL01-KA205-061201 Numaralı The Four paws" Mission (Dört Pati Misyonu) isimli proje kapsamında sokak köpekleri için kullanılmış atılan pet şişeler toplandı ve pet şişelerden köpek kulübeleri yapımına başlandı.

 

Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi İzcilik Kulübü öğrencileri önce atık pet şişelerini topladı. Toplanan pet şişeler ile köpek kulübeleri inşa edilmeye başlandı. Hayvan sever gençler eğlenerek çalışmaya başladı. Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Dernek Başkanı Müslim Kaçmaz "Dünya tüm canlılar için. Hayatımızda hayvanlar önemli bir yer alır. Hayvanları sevmeyen insanları da sevemez. Şehirleşme hayvanların yaşam alanlarına girdi ve hayvanlar aleyhine sonuçlar doğurdu. Kulübeleri yapmadan önce araştırdık. Atık pet şişelerden yapılmış köpek kulübesi bulamadık. Gençlerimiz ile soğuktan korumak için kulübeleri üretiyoruz. Burada asıl amacımız çocukların aileleri ile birlikte atık ürünlerden sokak hayvanları için faydalı işler yapılabileceğini göstermektir.” Dedi.


YORUM (0)

41 kere okundu

0:1578822779:1

FİNLANDİYA EKONOMİK KALKINMA VE MESLEK EĞİTİMİ ENSTİTÜSÜ KURULDU


10 OCAK 2020 CUMA21:26
innovaeditor/assets/finlandiya Ekonomik kal.jpg
Finlandiya’nın Helsinki Şehri merkezli Finlandiya Ekonomik Kalkınma ve Meslek Eğitimi Enstitüsü kuruldu. Viktoria Chibysheva tarafından kurulan organizasyon Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği ile gelecek planları yapmaktadır.  Deneyimli eğitimciler ile bir çok sektöre eğitim imkanı sunacaktır.

Enerji (Petrol ve Doğal Gaz) Sektörü

Makine

Metal İşleri ve Kaynakçılık

Elektrik Elektronik,

CAD/CAM

2/D ve 3/D Çizim

Tarım

Hayvancılık

Balıkçılık,

Gemi

Sağlık

Madencilik,

İnşaat Sektörü,

İmalat Sektörü,

Hidrolik, Pnömatik,

Turizm,

Muhasebe,

Bilişim,

Bankacılık ve finans,

Enerji,

Tekstil

Basın-medya

Yiyecek içecek sektörü

Kimya,

Seramik,

Ticaret,

Telekominikasyon ve iletişim,

Döküm,

Taaşımacılık,

Trafik Eğitimi,

Sanat

Cam ve ürünleri,

Ambalaj

Yazılım-donanım ve birçok alanda eğitimler planlandı.


TÜMÜ


YORUM (0)

259 kere okundu

4:1578691643:1

UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ


9 OCAK 2020 PERŞEMBE17:06
innovaeditor/assets/giriim.jpgTokat İl Milli Eğitim ARGE Birimi Öğretmeni Rukiye Sargut Tokat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda öğrenci ve öğretmenlere yöneliik KOSGEB desteklerini ve online uygulamalı girişimcilik kursu hakkında bilgilendirme yaptı. Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcıları Sinan Köksal ve Nuri Çabuk, Rehber Öğretmenler Türkan Adıgüzel ve Elif Sarıkaya, Bilişim Alan Öğretmeni Mustafa Arpacıoğlu, Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Dernek Başkanı Müslim Kaçmaz ve öğrenciler katıldı.
 
Sayın Sargut "Bu programın amacı, ekonomik kalkınma ve istihdam sorunlarının çözümünün temel faktörü olan girişimciliğin desteklenmesi, yaygınlaştırılması ve başarılı işletmelerin kurulmasını sağlamaktır. Girişimcilik Destek Programı: Bu programın amacı, ekonomik kalkınma ve istihdam sorunlarının çözümünün temel faktörü olan girişimciliğin desteklenmesi, yaygınlaştırılması ve başarılı işletmelerin kurulmasını sağlamaktır. Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri, girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak ve girişimcilerin bir iş planı hazırlamasını öğretmek, Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinin hedef kitlesi kendi işini kurmak isteyen gerçek kişiler olup, eğitimler genel katılıma açık olarak düzenlenebileceği gibi, genç girişimci, kadın girişimci ...

TÜMÜ


YORUM (0)

197 kere okundu

0:1578590273:1


[1] 2 3 4 5 6 7 ... 122 [SONRAKİ]1-5 - 610