TEKMED
TOKAT EKONOMİK KALKINMA VE MESLEK EDİNDİRME DERNEĞİ

SU ROKETİ DENEMELERİ BAŞARILI OLDU


12 ARALIK 2018 ÇARŞAMBA22:04
innovaeditor/assets/8roket1.jpgTokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Havacılık Kulübü roket denemelerine başladı. Su roketi çalışmaları eğlenceli şekilde sürdü.

 

Kulüp Öğretmeni Müslim Kaçmaz öğrenciler ile yeni tasarlanan rampa ile roket atışları gerçekleştirdi. Basınca dayanıklı pet şişeler roket şeklinde hazırlandı. Etki – Tepki kuralına göre içndeki havayı boşaltmak için su tepkisi ile yükselen roket heyecan içinde izlendi. Bu projede yaptığımız su roketi sayesinde etki-tepki, kinetik enerji, sürtünme kuvveti, basınç gibi fiziksel olgular gözlemlendi.


YORUM (0)

5 kere okundu

0:1544652369:1

HAVACILIK VE UZAY KONULU TOPLANTI YAPILDI


12 ARALIK 2018 ÇARŞAMBA21:44
innovaeditor/assets/2uzay3.jpgTokat İl Milli Eğitimi Havacılık ve Uzay Kulübü kurarak; öğrencileri bilimsel çalışmalar konusunda geliştirmeyi hedefliyor. Bu kapsamda savaşan drone, sürü drone, alçak ve yüksek irtifa roket ve yapay zeka konusunda farkındalık oluşturmak için toplantı yapıldı.


YORUM (0)

5 kere okundu

0:1544651206:1

TOKATTA GÖÇMENLER İÇİN NELER YAPABİLİRİZ TOPLANTISI


12 ARALIK 2018 ÇARŞAMBA21:42
innovaeditor/assets/1gocler dairesi.jpgTokat Valiliği İl Göç İdaresi Müdürü İdris Coşkun, Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Dernek Başkanı Müslim Kaçmaz, Tokat Bilim, Sanayi Teknoloji Mühendisi Fatma Dinçer, Özer Mühendislik İşletme Sahibi Mehmet Özer göçmenler konulu toplantı yaptı.

 

Sayın Kaçmaz "Ülkemizin en büyük problemlerinin başında göçmenler sorunu gelmektedir. Güney Kıbrıs’ta katıldığım bir projede göçmen kampını gezdim. Avrupa şehrinde dolaşacak insanları uyumsallaştırmadan, dil öğrenimi yapmadan toplum içerisine çıkartmıyor. Bizde bunları yapmalıyız. Türklerin yabancılara bakışlarını da iyileştirmeliyiz, göçmenlerin de toplumumuza uyum sağlamasına katkı vermeliyiz. Göç sadece yer değiştirme faaliyeti değildir. Allah kimseyi vatansız koymasın.” Dedi.


Tokat Valiliği İl Göç İdaresi Müdürü İdris Coşkun " Dünyada en fazla göçmeni barındıran ülkemiz. Çoğunluğu Ortadoğu ve yakın Asya’dan olmak üzere 27 ülkeden sığınmacıya ev sahipliği yapan Tokat’ımızda birlikte birçok projeye imza atabiliriz.” Dedi.


Sayın Dinçer "Günümüzde dünyanın en önemli sosyal problemlerinden biri göç ve göçmen sorunudur. Ayrıca Suriye’nin birçok il, ilçe ...


TÜMÜ


YORUM (0)

5 kere okundu

0:1544651049:1

ŞAHİN TARIM MAKİNE ZİYARET EDİLDİ


12 ARALIK 2018 ÇARŞAMBA21:39
innovaeditor/assets/4sahin tarim.jpgMesleki ve Teknik Eğitimin STK Eliyle Güçlendirilmesi projesi kapsamında Şahin Tarım Makineye ziyaret gerçekleştirildi. İşletme Sahibi Yusuf Şahin kurumunu ve vizyonu hakkında bilgi verdi. "Firmamız, dünyadaki yenilikleri takip etmeyi, değişen müşteri beklentilerini kalite ve istikrarla karşılamayı hedeflemiştir. Üretimlerimiz, çeşitli üniversitelerin tarımsal mekanizasyon bölümlerince teknik yeterlilik ve performans testlerinden geçirilmiştir. Tüm ürünlerimize Sanayi Bakanlığınca "İmalata Yeterlilik ve Standartlara Uygunluk Belgesi” verilmiştir. Günümüzde güvenilir iş ilişkileri ön plana çıkıyor. Firmamız güvenilirliği ve kaliteyi hedef almaktadır. Firmamız; Çelik Konstrüksiyon, İnşaat, Saç Kesimi, Büküm, Paslanmaz Gıda Makinaları İmalatı konularında uzmanlaşmıştır.” Dedi.


YORUM (0)

5 kere okundu

0:1544650950:1

TMS MAKİNE KENDİ CNC MAKİNESİNİ ÜRETTİ


8 ARALIK 2018 CUMARTESİ18:55
innovaeditor/assets/IMG_20181128_115035_BURST1.jpgMesleki ve Teknik Eğitimin STK Eliyle Güçlendirilmesi projesi kapsamında TMS Makineye ziyaret gerçekleştirildi. Tokat İŞGEM’de üretim yapan TMS Makine kendi CNC makinesini üretti. İşletme Yetkilisi "Firmamız 2016 yılı başında makine, kalıp, yedek parça, tasarım ve üretimi yapmak üzere faaliyetine başlamıştır. Tasarımlar bilgisayar ortamında CAD - CAM uygulamaları kullanılarak yapılmaktadır. Kendi tasarım ve üretimimiz olan hafif metal ve ahşap malzeme işlenebilen CNC router ile ter türlü 2D - 3D uygulamalar (kabartma, oyma, desen yazı, model, kalıp vb) yapılabilmektedir.  2D, 3D CAD uygulamalarının yanında, CAM uygulamaları temel ve ileri seviye eğitimler imalat ortamında verilmektedir.” Dedi.


YORUM (0)

55 kere okundu

0:1544295402:1


[1] 2 3 4 5 6 7 ... 87 [SONRAKİ]1-5 - 431