TEKMED
TOKAT EKONOMİK KALKINMA VE MESLEK EDİNDİRME DERNEĞİ

AYLIK ARŞİV: EYLÜL 2018


TOKAT ARGE İL GENELİ PROJE TOPLANTISI YAPTI


30 EYLÜL 2018 PAZAR18:28
innovaeditor/assets/tokat arge 1.jpgTokat Halk Eğitim Müdürlüğünde yapılan toplantıya tüm il genelinde projesi kabul edilen veya yedekte kalan koordinatörler çağrıldı. Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesinde Elektrik Elektronik Bölüm Şefi Ali Kemal Sataner ve Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Dernek Başkanı Müslim Kaçmaz katıldı.

 

Tokat ARGE Öğretmeni Ahmet Polat "Proje koordinatörlerinin her problemiyle yakından ilgilendik. Elimizden gelen yardımları yaptık. Sizlerde çalıştınız emek verdiniz ve projelerde başarı sağladınız. Biz işbirliğine ARGE olarak her zaman hazırız.” Dedi ve proje koordinatörlerinin sorularını cevaplandırdı.

 

Tokat İl Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Ağar "Yıllardır projeler üreten arkadaşlarımız buradalar. Bizler birlikte projeler yaptık. Hepiniz hoş geldiniz. Tokat proje üretme açısından oldukça başarılı ve başarılarımızı sürdüreceğiz. Yaptığınız projelerde gençlerimizi Avrupa’ya gönderiyorsunuz. Burada eğitim almalarını sağlıyorsunuz. TEKMED bir dernek. Bizim öğretmen ve öğrencilerimizi projelere katmaktadır. Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bizden ne istiyorsunuz?” Dedi.

 

Proje koordinatörleri projeleri hakkında bilgi verdi. Tokat ...


TÜMÜ


YORUM (0)

658 kere okundu

1:1538332176:1

LOVE DOESNT HURT PROJE ÇALIŞTAYI


30 EYLÜL 2018 PAZAR14:37
innovaeditor/assets/(Si top).jpgAlmanya’da BBJ CONSULT AG Şirketi koordinatörlüğünde, Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği Türkiye, AssociationforInterculturalDialogue Derneği Romanya, BalkanskaAgenciyazaUstoychivoRazvitie Bulgaristan, EUROMEDI ENGINEERING SL İspanya ve INSTITOUTO POLITISMOU LAOGRAFIAS ATHLITISMOU KAI NEON TEHNOLOGION Yunanistan kurumlarının ortaklığında hazırlanan ve Almanya Ulusal Ajansı tarafından desteklenen 2018-1-DE04-KA205-016158 Numaralı Sevgi İncitmez (Love Doesn't Hurt) projesi, Berlin Toplantısı konularının da yer aldığı proje çalıştayı yapıldı.
 
Berlin Toplantısına katılım yapan Müslim Kaçmaz ve Ahmet Polat toplantıda izlenimleri, proje faaliyetleri, belgelendirme, ortaklarımızın gücü ve kapasitesi, ortaklık konsorsiyumunun yapısı, görevler ve beceriler konusunda açıklamalar yaptı. Projenin işleyişi ve başarısı için neler yapılması konusunda tüm üyeler görüşlerini ifade etti. Tartışmalar yapıldı kararlar alındı.
 
Alınan kararlar doğrultusunda 10-15 KASIM 2018 de Romanya'da gerçekleşecek eğitime, TEKMED Derneğini temsilen:
- Müslim Kaçmaz
- Mustafa Akyüz
- Ömer Yılmaz
Yedek: Orhan Şen
Oy birliği ile seçilmiştir.

- Gazi Erden Eğitimlere araç ile gidilmesi durumunda bütçesini kendisinin karşılaması ile eğitimlere katılma ...

TÜMÜ


YORUM (0)

812 kere okundu

0:1538319071:1

THK BAŞKANI İLE GÖRÜŞÜLDÜ


29 EYLÜL 2018 CUMARTESİ17:41
innovaeditor/assets/KURSAT ATILGAN.jpgTokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Dernek Başkanı ve Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Havacılık Rehber Öğretmeni Müslim Kaçmaz Türk Hava Kurumu Genel Başkanı Kürşat Atılgan’ı THK standında ziyaret etti.

 

Tokat’ta yürütülen havacılık çalışmaları, THK Tokat Şubesi, Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği ve Tokat MTAL Havacılık Kulübü çalışmaları konusunda bilgi verdi. Gençlerin havacılık konusunda geliştirmenin önemine dikkat çekti. Radyo kontrollü uçak eğitimi istedi.

 

Sayın Atılgan "Türk Hava Kurumu Tokat Şubesi ile birlikte yapılan tüm istekleri gerçekleştireceğiz. Amacımız Türk gençlerini havacılık etkinlikleriyle genç yaşta buluşturmaktır.” Dedi


YORUM (0)

839 kere okundu

0:1538243278:1

TOKAT EKİBİ TEKNOFESTE KATILIM YAPTI


27 EYLÜL 2018 PERŞEMBE21:08
innovaeditor/assets/TEKNOFEST2.jpgTokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından İstanbul’da başlayacak olan havacılık ve teknoloji faaliyetlerinin yerinde görülmesi için ekip olarak katılım yapıldı. Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) önderliğinde, Türkiye'nin önemli kurum ve firmalarının destekleriyle 20 – 23 Eylül tarihleri arasında İstanbul Yeni Havalimanı’nda gerçekleşen TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali 500 000 kişinin ziyaretine uğradı.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ödül töreninden önce yaptığı konuşmada, Türkiye'nin Milli Teknoloji Hamlesinin sembolü olarak gördüğü bu etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenleri tebrik ederek, katıldıkları teknoloji yarışmalarında ödül alan gençleri kutladı. Ödüllerini takdim etti.

 

Tokat ekibi tüm stantlarda incelemeler yaptı. İlimiz gençlerini, havacılık ve teknoloji alanında buluşturmak için çalışmalar planladı.


YORUM (0)

483 kere okundu

0:1538082718:1

GÖKOVA TAKIMI TÜRKİYE ROKET ŞAMPİYONU


27 EYLÜL 2018 PERŞEMBE19:00
innovaeditor/assets/gokova roket samp.jpgİstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali (TEKNOFEST) kapsamında düzenlenen roket yarışmasında, Gökova Roket Takımı Türkiye Şampiyonu oldu. Adile Mermerci Lisesi Havacılık ve Uzay Kulübü bünyesinde kurulan Gökova Roket Takımı, ödülünü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan aldı.
 
Muğla’da roketçiliği ve modelciliği 2008 yılından itibaren sürdüren ve yaklaşık 5 aydır kompozit, elektronik, aerodinamik, matematik, fizik gibi birçok bilgiyi bir araya getiren roketçilik konusunda çalışmalar yapan başarılı ekip, hedeflerinin gençleri eğitip roketçiliği yaygınlaştırmak olduğunu söyledi. Üniversite ve lise öğrencilerinden oluşan 28 takımın, geliştirdikleri roketlerle mücadele ettiği roket atma yarışması, ROKETSAN sponsorluğunda Aksaray’da düzenlendi.
 
Can Gökovalı şampiyon olan roketi Roketsan'a hediye etti. Muğla Adile Mermerci ÇPAL ile TEKMED arasında roket yapımının geliştirilmesi konusunda projeler üretilmesi, gençlerin roket üretimi ile yeteneklerini geliştirilmesi amacıyla proje işbirliği yapıldı. Projenin ismi "Binelim Rokete, Gidelim Uzaya" oldu. Çalışmalar sürmektedir. 


YORUM (0)

843 kere okundu

0:1538075178:1


[1] 2 3  [SONRAKİ]1-5 - 11