TEKMED
TOKAT EKONOMİK KALKINMA VE MESLEK EDİNDİRME DERNEĞİ

AYLIK ARŞİV: HAZİRAN 2018


AFRİKALI ÖĞRETMENLER TOKATTA


27 HAZİRAN 2018 ÇARŞAMBA23:27
innovaeditor/assets/TIKA.jpgTürk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan protokol kapsamında Çad'tan gelen 6 Afrikalı öğretmene Tokat gezdirildi, Türk kültürü anlatıldı ve Elektrik Elektronik, Metal Teknolojisi ve Otomotiv Alanlarında eğitim veriliyor. Proje TİKA tarafından desteklenmektedir.


YORUM (0)

864 kere okundu

0:1530131757:1

ENDÜSTRİ 4.0 KURUMLAR ARASI BAĞ KURULMASI


27 HAZİRAN 2018 ÇARŞAMBA20:32
innovaeditor/assets/GAZI.jpgTokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği Türkiye Ulusal Ajansı tarafından kabul edilmiş olan Gençlik Projelerine Sektörler Arası Bütünleştirilmiş Yaklaşım Projesi Gazi Erden, koordinatörlüğünde devam etmektedir. TEKMED Başkanı Müslim Kaçmaz ve Gazi Erden tarafından koordinatörlüğü yapılacak olan Endüstri 4.0 ile Tokat İlindeki Kurumlar Arası Bağ Oluşturulması yerel projesi başlatılmıştır.


Sayın Erden "Uyguladığımız proje gençlerin ufuklarını açtı. Bizler projeyi uygulama aşamasını takip ettik ve değerlendirmeler yaptık. Yapılan çalışmaların sürdürülebilirliğini sağlayacağız. Tokat işletmelerine teknik destek sağlayacağız. Mesleki teknik eğitim öğrencilerine yönelik aktiviteler sağlayacağız. Projemiz 2018/2019 Eğitim Öğretim Yılını kapsayacaktır.” Dedi.


YORUM (0)

930 kere okundu

0:1530121192:1

KARDEŞLİK PROJESİ


23 HAZİRAN 2018 CUMARTESİ22:09
innovaeditor/assets/AKADIR.jpgTokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği bünyesinde faaliyette bulunulacak yerel projelerden "Kardeşlik” Projesi Abdülkadir Ateş, Ömer Efendi Erden tarafından yürütülecek ve bir yıl sürecektir. Projenin hedef gurupları, mülteciler, sığınmacılar ve göçmenler olacaktır.

 

Sayın Ateş "Mülteci: Uluslararası hukukta "mülteci” kavramı, vatandaşı olduğu ülke dışında olan ve "ırkı, dini, tabiiyeti, belirli bir sosyal gruba mensubiyeti veya siyasi düşüncesi nedeniyle zulme uğrayacağından haklı sebeplerle korktuğu" için vatandaşı olduğu ülkeye dönemeyen veya dönmek istemeyen kişileri ifade etmektedir. Sığınmacı, mülteci olarak uluslararası koruma arayan ancak statüleri henüz resmi olarak tanınmamış kişilere denir. Statüleri resmi olarak tanınmamış da olsa, sığınmacılar menşei ülkelerine zorla geri gönderilemezler ve haklarının korunması gerekir. Göçmen; hem maddi ve sosyal durumlarını iyileştirmek hem de kendileri veya ailelerinin gelecekten beklentilerini arttırmak için başka bir ülkeye veya bölgeye göç eden kişi ve aile fertlerini kapsamaktadır. Esas olarak, ülkesinden zulme uğrayacağından haklı sebeplerle korktuğu için değil, eğitim ve çalışma gibi nedenlerle ...


TÜMÜ


YORUM (0)

1039 kere okundu

0:1529781199:1

MESLEKİ TEKNİK EĞİTİMİN STK ELİYLE GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ


21 HAZİRAN 2018 PERŞEMBE22:36
innovaeditor/assets/1mesleki teknik.jpgTokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği bünyesinde faaliyette bulunulacak yerel projelerden "Mesleki Teknik Eğitimin STK Eliyle Güçlendirilmesi Projesi başlatılmıştır. Proje Ekibi Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Dernek Üyeleri Orhan Şen, Bahadır Süha Candemir, Emre Can Gökboğa ve Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE Biriminden Ahmet Polat’ın katkılarıyla sürdürülecektir.


Proje kapsamında mesleki ve teknik eğitim öğrencilerine, üniversite öğrencilerine ücretsiz iki ve üç boyutlu çizim programlarının kullanılması konusunda teknik destek verilecektir. İlimizde ekonomik gelişmenin sağlanması için yeni kurulacak işletmelere teknik destek sağlanacaktır. Mesleki eğitimin en önemli sorunu sektörle işbirliği yetersizliği konusunda çalışmalar gerçekleştirilecektir. Öğrencilerin kalitelerinin geliştirilmesi ile mesleki eğitimin toplumsal algılarının yok edilmesi konusunda çalışmalar sürdürecektir. Sanayinin ihtiyacı olan nitelikte insanın yetişmesi sağlanacaktır. Mesleki Teknik Eğitim mezunları takip edilecektir. İstihdam olanakları konusunda rehberlik yapılacaktır. Mesleki teknik eğitimin sorunları araştırılacak ve sorunların çözümü konusunda öneriler geliştirilecektir. Tokat ilinde mesleki teknik eğitim öğretmenleri ile toplantılar düzenlenerek, ortak görüşler geliştirilecektir.

 

...
TÜMÜ


YORUM (0)

1078 kere okundu

2:1529609850:1

AB GENÇLİK PROJELERİ EĞİTİMİ


15 HAZİRAN 2018 CUMA8:51
innovaeditor/assets/ab genclk.jpgTokat İl Milli Eğitim ARGE Birimi tarafından organize edilen Tokat İlinde görev yapan gönüllü öğretmenlere yönelik Avrupa Birliği Gençlik Projeleri konulu eğitim düzenlendi. Tokat Mesleki Teknik Eğitim Anadolu Lisesi Öğretmeni ve TEKMED Başkanı Müslim Kaçmaz eğitmen olarak görev aldı.


Gençlik projeleri ile diğer erasmus+ projeleri hakkında bilgilendirmenin ardından kurumlara yönelik Partner Identity Form (PIF-Ortak Kimlik Tanıtım) hakkında bilgi verildi. Nasıl düzenleneceği ayrıntılarına kadar anlatıldı.


Tokat İl Milli Eğitim Şube Müdürü Abdullah Gürbüz eğitimi ziyarette bulundu. Sayın Gürbüz "Tokat proje üretiminde iyi bir yerde. Başarılı projeler üreten öğretmenlerimiz ile gurur duyuyoruz. ARGE ekibimiz üretmek isteyen öğretmenlerimizin daima yanında olacaktır. Siz yeterki hevesli olun.” Dedi. Başarılar diledi.


Gençlik projelerine ortak seçme kriterleri konusunda açıklamalar yapıldı. Projenin üç bölümünden biri olan ortak yeterliliğinin 30 puan olması ve bu puanları kazanma yöntemler hakkında bilgi verildi.


Form açılarak örneklerle birlikte nasıl düzenleneceği hakkında bilgi verildi. Proje döngüsünden ...


TÜMÜ


YORUM (0)

954 kere okundu

0:1529042013:1


[1] 2  [SONRAKİ]1-5 - 7