TEKMED
TOKAT EKONOMİK KALKINMA VE MESLEK EDİNDİRME DERNEĞİ

AYLIK ARŞİV: MAYIS 2018


2018 TUBİTAK 4006


26 MAYIS 2018 CUMARTESİ3:07
innovaeditor/assets/tubi_1.JPGTokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesinde 2018 Tubitak 4006 Sergisi yapıldı. Müslim Kaçmaz koordinatörlüğünde makine elemanlarının hareket sistemi konulu araştırma projesi ve proje katılımcısı Enes Yılmaz ve Abdulmuttlip Döner tubitak projesi hakkında araştırmalarını sundu. Ayrıca Gençler "Gençlik Projelerine Sektörler Arası Bütünleştirilmiş Yaklaşım” projesi konusunda bilgilendirme yaptı. 


YORUM (0)

591 kere okundu

0:1527293399:1

DİJİTAL GİRİŞİMCİLİK PROJESİ


18 MAYIS 2018 CUMA23:45
innovaeditor/assets/ijital_1.jpgTokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği, tarafından Ömer Yılmaz koordinatörlüğünde "Dijital Girişimcilik " projesi ekipçe hazırlandı ve Ulusal Ajansa gönderildi. Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği koordinatörlüğünde hazırlanan projenin Asociación Juvenil Youth Europa Spain; Metiva Consulting Italy;  SPORTSKO VOLONTERSKA ORGANIZACIJA NATURALISTA Croatia,  Diabetes, prediabetes and metabolic syndrom Bulgaria, ASSOCIATION FOR ENVIRONMENTAL PROTECTION AND IMPROVEMENT EKO-ZHIVOT KAVADARCI      former Yugoslav Republic of Macedonia , GENISTA RESEARCH FOUNDATION  Malta, 1 EPAL KAVALAS Greece, ASOCIATIA ALIANTA PENTRU COPII ARAD Romanya ortaklığında uygulanacaktır.

 

Sayın Yılmaz koordinatörü olduğu projenin amacını açıkladı: "Avrupa Ülkeleri kısa süre önce çok büyük bir ekonomik krize maruz kalmış ve etkileri hala devam etmektedir. Globalleşen dünyada AB'nin ekonomik olarak güçlü olması gerekmektedir. Ekonomik güçlülük AB'nin girişimcilerinin başarısıyla orantılıdır. Girişimcilik son zamanlarda dijital olarak etkin olduğu tespit edilmiştir. AB ülkeleri arasında işsizliğin nedenleri girişimciliğin azalmasından kaynaklanmaktadır. ABD insanlar girişimcilik yapmak isterken Avrupa'da bu oran oldukça düşük kalmaktadır. (Avrupa Girişimcilik İstatistikleri) ...


TÜMÜ


YORUM (0)

975 kere okundu

0:1526676525:1

BİR BİLENLE BİLGE NESİL PROJESİ


18 MAYIS 2018 CUMA22:54
innovaeditor/assets/bbbn4.PNG"Bir Bilenle Bilge Nesil" projesi kapsamında Tokat'ın 12 ilçesinden gelen 1800 öğrenci GOP Stadyumunda aynı sofrada buluştu. Öğrenciler bedenleriyle "Oku" yazılı yazısı oluşturarak, aynı sofrada yemek yedi. Oku yazısı Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği tarafından uygulanan Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteği ile uygulanan "İstikbal Göklerdedir" projesi kapsamında destekler ile görüntülendi.

Eğitim BirSen Tokat 1 No.lu Şube öncülüğünce Tokat Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü katkılarıyla gerçekleştirilen "Bir Bilenle Bilge Nesil" projesinin finali dün yapıldı. Geçtiğimiz kasım ayında başlayan proje kapsamında Tokat'ın 12 ilçesinde gönüllü öğretmenler öncülüğünde seçilen gönüllü öğrenciler belirlenen dört kitabı okudu ve kitapla ilgili kompozisyon yazdı. Değerlendiren kompozisyonlardan birinci olanlara ödülleri dün Hüseyin Akbaş Spor Salonunda verildi. Final programı için Tokat'ın ilçelerinden gelen öğrenciler ilk olarak şehrin tarihi mekanlarını gezdi. Daha sonra GOP Stadyumunda buluşan 1800 öğrenci aynı sofrada yemek yedi. Öğrenciler aynı zamanda bedenleriyle "Oku" yazısı oluşturdu. Tokat Milletvekili Celil Göçer, Tokat ...


TÜMÜ


YORUM (0)

630 kere okundu

0:1526673759:1

TOKAT EKONOMİK KALKINMA VE MESLEK EDİNDİRME DERNEĞİ “SEVGİ İNCİTMEZ” PROJESİ İLE FARKINDALIK OLUŞTURACAK


18 MAYIS 2018 CUMA21:35
innovaeditor/assets/TEKMED LOGO_1.jpgAlmanya’da BBJ CONSULT AG Şirketi koordinatörlüğünde, Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği Türkiye,  Association for Intercultural Dialogue Derneği Romanya, Balkanska Agenciya za Ustoychivo Razvitie Bulgaristan, EUROMEDI ENGINEERING SL İspanya ve INSTITOUTO POLITISMOU LAOGRAFIAS ATHLITISMOU KAI NEON TEHNOLOGION Yunanistan kurumlarının ortaklığında hazırlandı ve Almanya Ulusal Ajansına sunuldu. Projenin Genel Koordinatörü Almanya’dan Patrick Haupt ve TEKMED Derneği proje koordinatörlüğünü Ömer Faruk Kaçmaz yapacaktır.


Projenin bütçesi 110 846 AVRO olup Almanya Ulusal Ajansı tarafından finanse edilecektir. Proje 01/09/2018 tarihinde başlayacak ve 31/08/2020 tarihinde sona erecek 24 ay sürecektir.


 ” Sevgi İncitmez” projesinin amacı, katılımcı sanatlar ve dijital yaklaşımlar alanında çeşitli biçimsel olmayan yöntemlerin doğrudan öğrenilmesi yoluyla, Avrupa işbirliği ile her bir örgütün mesleki gelişimini hedeflemek ve cinsiyet eşitliğini geliştirmek ve cinsiyet temelli şiddet konusunda farkındalığı artırmak. Kadına ve kızlara yönelik şiddetin önlenmesi ve korunması alanında elde edilen ilgili beceri ve yetkinliklerin karşılıklı olarak karşılıklı değişimi ve yansıması yapılacaktır. ...


TÜMÜ


YORUM (0)

993 kere okundu

0:1526668615:1

HAVA ŞEHİTLERİNİ ANMA PROGRAMI


18 MAYIS 2018 CUMA21:18
innovaeditor/assets/hava sehit 6.pngTokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Havacılık Kulübü tarafından toplantı salonunda Hava Şehitlerini Anma Programı düzenledi. Kulüp Öğretmeni Müslim Kaçmaz programı sundu.
 
Allah yolundaki mücahit gibi olup ölürse şehit olur. Tarihte ilk uçak saldırısı 1911 yılında Trablusgarb'ta İtalyanlar tarafından Türklere karşı yapıldı. Bu savaşta uçaklardan biri, askerlerimizin ateş etmesi sonucu düşürüldü. Birinci Dünya Savaşı'nın başladığı 1914 yılında Fethi Bey görevli olarak uçağı ile Mısır'a doğru yola çıktı. Uçak Arap Yarımadasında Tabariye Gölü yakınında düştü. Fethi Bey şehit oldu. Arkadaşlarından haber alamayan Sadık ve Nuri Beyler onu aramak için Arabistan'a giderken Toroslar üzerinde uçaktan düştü. Onlar da şehit oldu. İlk savaş pilotlarımızdan Binbaşı Fazıl Bey Birinci Dünya Savaşı'nın son günlerinde İstanbul üzerinde beş İngiliz uçağı ile tek başına savaştı. Düşman uçaklarından birini düşürdü. Kurtuluş Savaşı başlayınca Anadolu'ya geçti. Savaş boyunca uçak bölük komutanı olarak görev yaptı. 27 Ocak 1923 günü Fazıl Bey'in uçağının motoru bozuldu. Dönüşe dayanamayan uçak düştü. Fazıl ...

TÜMÜ


YORUM (0)

1039 kere okundu

0:1526667613:1


[1] 2 3 4  [SONRAKİ]1-5 - 18