TEKMED
TOKAT EKONOMİK KALKINMA VE MESLEK EDİNDİRME DERNEĞİ

AYLIK ARŞİV: EKİM 2018


29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMINI KUTLADIK


29 EKİM 2018 PAZARTESİ22:34
innovaeditor/assets/29 EKIM CUMH.jpgCumhuriyetimiz´in 95. yılı münasebetiyle okul müdürümüz Ali VANLIOĞLU, idareci, öğretmen ve öğrencilerimiz ile mahalle esnaf ve sakinlerinin bayramını kutladık. Öğrencilerimizin lokum ikramı ile ağızları tatlanan komşularımız ile birlik mesajları verdik.


YORUM (0)

479 kere okundu

0:1540841724:1

TOKAT İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ORYANTRİNG KURSU AÇTI


28 EKİM 2018 PAZAR15:03
innovaeditor/assets/oryantring 1.jpgTokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü, öğretmenlere yönelik oryantring kursu açtı. Eğitmenliğini Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi İzcilik ve ryantring Lulüp Öğretmeni Hüseyin Okumuş ve Tokat Halk Eğitim Müdür Yardımcısı Fatih Duman yaptı. 
 
Oryantiring, harita yardımı ile yön bulmayı içeren, zamana karşı yapılan, katılımcıların kontrol noktalarını harita ve pusula yardımı ile en kısa zamanda ziyaret etmeye çalıştığı bir spordur. Sporcular, koşarken bir yandan düşünmek, bir yanda da kaybolmadan haritadaki işaretli bölgelere ulaşmak zorundadır. Birçok ülkede yapılan bu spor, ülkemizde de federasyonlar halinde örgütlenmiştir ve belli kurallar çerçevesinde gerçekleştirilir.
 
Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği tarafından yürütülen proje kapsamında gençlere aha iyi eğitimler düzenlemek açısından Dernek Başkanı Müslim Kaçmaz katılımcı oldu.


YORUM (0)

714 kere okundu

0:1540728616:1

METE YARARIN İMZA GÜNÜNDE YANINDAYIZ


28 EKİM 2018 PAZAR14:55
innovaeditor/assets/mete yayar.jpgTokat Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Fatih Kılıç, Tokat Bilim Sanayi Teknoloji Mühendisi Fatma Dinçer ve Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Dernek Başkanı Müslim Kaçmaz Tokat Kitap Günlerine katılan yazar Mete Yarar'ın imza gününde yanındaydı.


YORUM (0)

721 kere okundu

0:1540727984:1

ERASMUS PROJELERİ HAZIRLAMA EĞİTİMİ BAŞLADI


26 EKİM 2018 CUMA21:53
innovaeditor/assets/z5.jpgTokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği ve Tokat Kent Konseyi işbirliğinde ilimizde proje hazırlama eğitimi almak isteyen insanlara yönelik proje hazırlama eğitimi başladı. Eğitmenliğini Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Öğretmeni ve TEKMED Dernek Başkanı Müslim Kaçmaz yapmaktadır.

 

Toplam 20 katılımcıya yönelik eğitimler, Tokat Kent Konseyi konferans salonunda başladı. Eğitimler tamamen ücretsizdir. Eğitimler uygulamalı olarak sürdürülecektir. Eğitim sonunda bireysel çalışan her katılımcı bir proje ile eğitimi bitirecektir. Gurup çalışması yapmak isteyen katılımcılar ise müşterek bir proje elde edecektir.

 

Sayın Kaçmaz "AB hibe projeleri hazırlama eğitimi alacak olan insanlarımız, yenilikçi fikirlerini projeye dönüştürecektir. İlimiz insan kaynaklarını geliştirmek derneğimizin hedefidir. Proje fikrinin ortaya çıkmasından, tamamlanmasına kadar geçen süre içinde proje aşamalarının birer birer tüm katılımcılarımız en iyi şeklinde öğrenecektir. Her proje bir sorunu çözmeye yöneliktir. Toplumumuzda oldukça fazla problemlerimiz var. Bu problemlerin çözümüne katkı sağlayacaksınız.” Dedi.


YORUM (0)

717 kere okundu

0:1540580160:1

FATİH MAKİNE ZİYARET EDİLDİ


26 EKİM 2018 CUMA21:09
innovaeditor/assets/z4.jpgMesleki ve Teknik Eğitimin STK Eliyle Güçlendirilmesi projesi kapsamında Fatih Makineye ziyaret gerçekleştirildi.

 

Fatih Makine ilimizde makine üretiminde önemli bir işletme. İşletmecisi Fatih Dobaç "Üretim bir ülkenin gücüdür. Bir şehrin gücüdür. Mesleki eğitimde meslek lisesinden gelen öğrenciler staj yapıyorlar. Mesleki eğitime ülkemiz yeterli önemi verdiğini düşünmüyorum. Resimde görülen freze tezgahı üzerine monte edilen deliklere kanal açan dairesel hareketi doğrusal harekete geçiren sistemi yıllar önce ihtiyaca binaen yapmıştım. Proje üreten, düşünen ve mesleki eğitimin önemini bilen bir nesle ihtiyacımız var.” Dedi.


Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Makine Teknolojileri Alan Şefi Bahadır Süha Candemir "Okulumuz teknolojik makineler ile donatıldı. Çok iyi bir öğretmen kadromuz var. Sanayi geliştikçe talepler oluşuyor. Bu nedenle ilimiz üretim tesislerinin sayıları artırılmalı ve geliştirilmelidir.” Dedi.


YORUM (0)

449 kere okundu

0:1540577420:1


[1] 2 3 4 5  [SONRAKİ]1-5 - 22