TEKMED
TOKAT EKONOMİK KALKINMA VE MESLEK EDİNDİRME DERNEĞİ

AYLIK ARŞİV: EYLÜL 2017


MESLEKİ EĞİTİM PROJELERİ KAPANIŞ TOPLANTISI


20 EYLÜL 2017 ÇARŞAMBA20:37
innovaeditor/assets/iyayar.jpgTokat Mesleki Eğitim Merkezi 2016-1-TR01-KA102-028113 numaralı, "İkili Mesleki Eğitimde Avrupa ile Staj İşbirliği” ile Tokat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2016-1-TR01-KA102-028022 numaralı, "Asansör Kazalarının Önlenmesi İçin Avrupa´da Sürdürülebilir Mesleki Eğitim” adlı projeler hakkında genel sunu İlhan YAYAR tarafından yapıldı. Her iki projenin üç yerel ortağının olduğu, Almanya, Avusturya ve Çekya’dan beş ev sahibi ortaklarının bulunduğunu toplamda 78 çırak-öğrenci, 23 yönetici ve öğretmenle birlikte toplam 101 katılımcının projelerden yararlandığını ve bütçe büyüklüğünün 173.718 € olduğuna değindi. Katılımcıların alacakları Europass belgelerinin AB ülkelerinde tanındığını ve geçerli olduğunu açıkladı.

Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Abdulkadir TÜRK projenin 14 gün, Almanya ve Avusturya’da üç akışlı olarak uygulandığı belirtti. Ayrıca Abdulkadir TÜRK " İnanıyorum ki, sektörel bazda bu projemiz, projeler kenti haline gelen Tokat’ımıza ve okulumuza önemli katlılar sağlamıştır. Bilindiği gibi mesleki ve teknik eğitimde nitelikli işgücü talebi her geçen gün artmaktadır. Bu bakımdan projemiz daha da anlamlı hale gelmiştir. Yurtiçi ortaklarımızla birlikte çarpan ...

TÜMÜ


YORUM (0)

1294 kere okundu

0:1505929123:1

ALMUS HAVA ÇEKİMLERİ


17 EYLÜL 2017 PAZAR23:44
innovaeditor/assets/almus hc1.jpgTokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği tarafından koordinatörlüğünün yapıldığı Romanya’dan Ofensiva Tinerilor Associtia, Yunanistan’dan 1 Epal Kavalas, Slovakya’dan Slovak Youth for Traveling, Education and Volunteering kurumlarının ortaklığında hazırlanan ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen Koordinatörlüğünü Ömer Faruk Kaçmaz tarafından yapılan 2016-3-TR01-KA105-036666 nolu "Youths Meet With Aerial Photography (Gençlik Hava Fotoğrafçılığı ile Buluşuyor)” projesi kapsamında Tokat’a bağlı Almus İlçesi Baraj Gölü sahilinden drone uçuşları yapıldı.


Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Dernek Başkanı Müslim Kaçmaz dronelar hakkında bilgi verdi. İnsansız hava aracı (İHA) hava akımı ve tahrik kuvvetlerinden yararlanarak uçabilen yerden kumanda edilen ya da otonom yani belli bir uçuş planı üzerinden otomatik hareket eden, uçuş için içerisinde bir pilota ihtiyaç duymayan hava aracı tipidir. İHA’lara yerden kumandalı hava aracı manasına gelen "drone” da denilmektedir. Bir Drone nasıl uçuşa hazırlandığını açık havada gösterdi ve 10 ar dakikalık 5 uçuş gerçekleştirdi.


YORUM (0)

1361 kere okundu

0:1505681195:1

MAHPERİ HATUN KERVANSARAYI


12 EYLÜL 2017 SALI23:22
innovaeditor/assets/MAHPER.JPGTokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği tarafından koordinatörlüğünün yapıldığı Romanya’dan Ofensiva Tinerilor Associtia, Yunanistan’dan 1 Epal Kavalas, Slovakya’dan Slovak Youth for Traveling, Education and Volunteering kurumlarının ortaklığında hazırlanan ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen Koordinatörlüğünü Ömer Faruk Kaçmaz tarafından yapılan 2016-3-TR01-KA105-036666 nolu "Youths Meet With Aerial Photography (Gençlik Hava Fotoğrafçılığı ile Buluşuyor)” projesi kapsamında Tokat’tın Pazar İlçesinde Mahperi Hatun Kervansarayında yemek ikramı yapıldı.


Tokat ili Pazar ilçesinde, Tokat-Turhal-Amasya kervan yolu üzerinde bulunan bu kervansarayı Sultan I.Alâeddin Keykubat’ın eşi Mahperi Hatun 1238–1239 yılında yaptırmıştır. Kervansaray yazlık ve kışlık olmak üzere iki ayrı bölümden meydana gelmiştir. Yazlık bölüm avlu etrafında çevrili revak ve arkasındaki bölümlerden ibarettir. Kışlık kısım ise, iki sıra halinde payelerle üç bölüme ayrılmış üzeri de tonoz örtülü olup, tamamen dışa kapalıdır. Kervansaray kesme taştan dikdörtgen planlıdır. Giriş kapısı oldukça gösterişli olup dikdörtgen şekilde, sivri kemerli niş içerisindedir. Giriş kapısının üzerinde yapım kitabesi bulunmaktadır. Nişin içerisindeki kapı ...


TÜMÜ


YORUM (0)

1173 kere okundu

2:1505248134:1

MAKİNE ATÖLYESİ HAKKINDA BİLGİ VERİLDİ


12 EYLÜL 2017 SALI23:16
innovaeditor/assets/MAKINE.JPGTokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği tarafından koordinatörlüğünün yapıldığı Romanya’dan Ofensiva Tinerilor Associtia, Yunanistan’dan 1 Epal Kavalas, Slovakya’dan Slovak Youth for Traveling, Education and Volunteering kurumlarının ortaklığında hazırlanan ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen Koordinatörlüğünü Ömer Faruk Kaçmaz tarafından yapılan 2016-3-TR01-KA105-036666 nolu "Youths Meet With Aerial Photography (Gençlik Hava Fotoğrafçılığı ile Buluşuyor)” projesi kapsamında Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Makine Alanını ziyaret edildi.


Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Öğretmeni Müslim Kaçmaz bölümü gezdirdi ve "Makine programının amacı, her türlü makinelerin kullanımı, bunlarla ilgili üretim alanlarında imalata konu olan, Makine parçalarının tasarlanması, teknik resimlerinin çizilmesi ve bunların ilgili tezgahlarda talaşlı ve talaşsız imalat metotları kullanılarak uygulamaya dönük tarzda işlenmesi ile ilgili konularda çalışacak ara insan gücü yetiştirmektedir. Bu amaca ulaşabilmek için öğrencilerimize mesleki saygınlık, yaşam boyu öğrenme ve liderlik vasıfları kazandıracak, tutum, değer ve vizyon sağlamak en büyük önceliklerimiz arasında yer almaktadır. Bu çerçevede, bilimsel çalışmalar yaparak, yeni ...


TÜMÜ


YORUM (0)

1432 kere okundu

0:1505247687:1

PROJE KATILIMCILARI ELEKTRİK ELEKTRONİK ALANINI GEZDİLER


12 EYLÜL 2017 SALI23:13
innovaeditor/assets/ELK.JPGTokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği tarafından koordinatörlüğünün yapıldığı Romanya’dan Ofensiva Tinerilor Associtia, Yunanistan’dan 1 Epal Kavalas, Slovakya’dan Slovak Youth for Traveling, Education and Volunteering kurumlarının ortaklığında hazırlanan ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen Koordinatörlüğünü Ömer Faruk Kaçmaz tarafından yapılan 2016-3-TR01-KA105-036666 nolu "Youths Meet With Aerial Photography (Gençlik Hava Fotoğrafçılığı ile Buluşuyor)” projesi kapsamında Tokat Meslek Teknik Anadolu Lisesi Elektrik Elektronik Alanı ziyaret edildi.

Tokat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Elektrik Elektronik Alan Şefi Ali Kemal Sataner Laboratuvarları açtı ve "Elektrik Elektronik Alanı imkanları iyi olan bir eğitim vermektedir. Bu alanda kendi projelerimizi üretmekteyiz. Yaşam kalitesini artıran teknolojik ürünlerin ortaya çıkmasında önemli rol üstlenen dallardan biridir. Bölümün amacı, Elektrik-Elektronik, Haberleşme, elektrikli ev aletleri bakım ve tamiratı ve bilgisayar teknolojisi alanlarında çağdaş bilim ve teknoloji düzeyinde eğitim, öğretim, araştırma ve endüstriyel uygulama etkinliklerinde bulunarak, nitelikli ara eleman yetiştirmektir. Fakat alanımızdan öğrenciler üniversite yoluyla mesleklerini geliştirme imkanına da sahiptir.” Dedi.

...
TÜMÜ


YORUM (0)

1066 kere okundu

0:1505247413:1


[1] 2 3 4 5  [SONRAKİ]1-5 - 24