TEKMED
TOKAT EKONOMİK KALKINMA VE MESLEK EDİNDİRME DERNEĞİ

AYLIK ARŞİV: NİSAN 2017


DİNLEME BAŞARMA VE UFUKLARI GENİŞLETME PROJESİ


30 NİSAN 2017 PAZAR21:12
innovaeditor/assets/training course.jpg2016-1-CY02-KA105-000660 Nolu Listening, Sharing, Broaden Your Horizon Projesi; NECI Romania, NECI Malta, NECI Turkey, E.K.E Hungary, VVJC Lithuania, SZCW Poland kurumlarının ortaklığında eğitim faaliyetleri Larnaka Güney Kıbrıs’ta 17-24 Nisan 2017 tarihleri arasında yürütüldü.


İnsanlar arasındaki olumsuz davranışların azaltılması ve gençlik çalışanlarının yetkinliklerinin geliştirilmesi için uluslararası işbirliğinin önemini fark edilmiştir ve eğitim kursu tasarlanmıştır. Katılımcıların gençlik çalışmaları konusunda mesleki ve kişisel seviyeleri artırıldı. Ayrıca, daha aktif vatandaş olmak için fikir sunuldu. Katılımcılar gençlik çalışmaları, işbirliği geliştirme, paylaşarak ve yaparak, dış mekan atamaları, rol yapımları, buz kırma, yapboz metotları  gibi temel metotlarda motivasyonları artırıldı. Kültürlerarası diyalogun ve sosyal katılımın önemini belirlendi ve farkındalığı artırıldı ve önemini güçlendirildi. Gençlik çalışanlarının eğitim ve iletişim becerileri güçlendirdi ve geliştirildi.

 

Ülkemizden Eğitim Seminerine Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Öğretmenleri Müslim Kaçmaz ve Abdulkadir Yaşar katıldı. Müslim Kaçmaz konu hakkında;  " Bizler öğretmenlik yapıyoruz, Okulumuzda Havacı Gençlik Kulübü faaliyetlerini yürütüyoruz, ayrıca dernek çalışmaları içerisindeyiz. Amacımızı gerçekleştirmek için eğitim kursuna katıldık. Avrupa’nın diğer ülkelerinden gelen gençlik çalışanlarının deneyimleri paylaşıldı. Proje faaliyetleri sayesinde daha aktif olarak gençlerimizle ilgilenebilecek yöntem ve teknikler kazandık. Gençlerle ilgilenen bir eğitmen olarak gençlere yaklaşım konusunda, sosyal içerme, dayanışma ve kültürel yaklaşım açısından yeterliliklerimizi artırdığımıza inanıyorum. Yetkinliklerimiz yuthpass belgeleri ile belirlendi.” Sözleriyle ifade etti.


YORUM (0)

1692 kere okundu

0:1493576018:1