TEKMED
TOKAT EKONOMİK KALKINMA VE MESLEK EDİNDİRME DERNEĞİ

AYLIK ARŞİV: ARALIK 2017


HAVACI GENÇLER ATANIN HUZURUNDA


3 ARALIK 2017 PAZAR18:44
innovaeditor/assets/ANITKABIR1.jpgTokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Havacılık Kulübü öğrenci ve öğretmeni Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatgahı olan Anıtkabir ziyareti yaptı.


Öğrenciler, Anıtkabir Aslanlı yoldan geçerek Anıtkabir'i gezdi, Atatürk ve Kurtuluş Savaşı Müzesi'ni ziyaret etti. Kulüp Rehber Öğretmeni Bahadır Süha Candemir: "Aslanlı yolda 24 aslan vardır ve 24 Türk boyunu ifade eder.” Dedi.

Atatürk’ün kıyafetlerini, kullandığı silahları, okuduğu ve yazdığı kitapları vb. görmek gezi katılımcılarını çok heyecanlandırdı. Kurtuluş Savaşı ve Çanakkale Savaşı’nın anlatıldığı bölümde gençler çok duygulandı. Ülkemizin ne büyük zorluklarla kurulduğunu anlaşıldı ve sahip çıkmak gerekliliğini kavrandı.

 

Hayatlarında ilk kez Anıtkabir'i ziyaret eden öğrenciler oldukça duygusal anlar yaşarken "Ankara'ya, Ulu Önder Atatürk'ün ebedi istirahatgahı Anıtkabir'e gitmeyi çok istiyorduk. Anıtkabir'e gelmek bizim için hayaldi. Hayalimizi gerçeğe dönüştüren Okulumuza çok teşekkür ediyoruz. Ömrümüz boyunca unutmayacağımız bir günü yaşadık" şeklinde konuştular.


YORUM (0)

1169 kere okundu

0:1512316185:1

TÜRK HAVA KURUMU ÜNİVERSİTESİ ZİYARET EDİLDİ


3 ARALIK 2017 PAZAR18:25
innovaeditor/assets/THK UNIVER.jpgTokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Havacı Gençlik Kulübü gezi ekibi Türk Hava Kurumu Üniversitesini ziyaret ettiler.


Üniversitenin konferans salonunda Türk Hava Kurumu ve Üniversitesi hakkında bilgilendirme filmleri izlendikten sonra; Üniversitenin eğitim, kütüphane ve fakültelerini gezdiler. Cehennem Melekleri filminde oynayan uçakta fotoğraf çekimleri yapıldı. Türkiye’nin gururu orman yangın söndürme uçak filosu görüldü. 


YORUM (0)

1361 kere okundu

0:1512314912:1

SPUTNİK 60 SERGİSİ


3 ARALIK 2017 PAZAR18:20
innovaeditor/assets/sputnik 2.jpgTokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Havacılık Kulübü öğrenci ve öğretmenleri Türk Hava Kurumu Üniversitesini ziyaret etti. Türk Hava Kurumu Havacılık Üniversitesinde; Dünyanın ilk yapay uydusunun uzaya fırlatılmasının 60. yıl dönümü dolayısıyla, Rusya Rossotrudniçestvo Federal Ajansı Türkiye Cumhuriyeti Temsilciliği, Rusya Devlet Uzay Etkinlikleri Kuruluşu Roskosmos ve Türk Hava Kurumu Üniversitesi işbirliğinde SPUTNIK60 Uluslararası Sergisi Türk Hava Kurumu Üniversitesi’nde açıldı. Gençlerimiz sergiyi gezdiler. Sergi 1/13 Aralık tarihleri arasında ziyaret edilecektir. 


YORUM (0)

674 kere okundu

0:1512314557:1

HAVACI GENÇLİK HAVACILIK MÜZESİNDE


3 ARALIK 2017 PAZAR17:42
innovaeditor/assets/HAVVACILIK MUZESI ANK.jpgTokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Havacılık Kulüp öğrenci ve öğretmenleri Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığı Havacılık Müzesini ziyaret etti. Ankara Hava Kuvvetleri Müzesi, 1998 yılında ilk kadın Türk pilotu olan Sabiha Gökçen’in katılımıyla açılmış bir müze. İstanbul yolunun 12. km’nde bulunan bu müzeye, Göksu Parkı‘ndan birkaç km önce ulaşılabilmekte. Katılımcılar müze yetkilileri tarafından karşılandı ve müze hakkında bilgi alındı. Müze binasında değişik tür modeller incelendi. Cumhuriyetimizin Kurucusu Atatürk ve manevi kızı Sabiha Gökçen tarafından kullanılan günümüze kalan eserler görüldü.

 

Havacılık sevgisini daha geniş kitlelere aşılamak, Türk Hava Kuvvetleri’nin geçmişini canlı tutmak ve genç nesillere sevdirmek amacıyla kurulmuş olan müzede; uçaklar, toplar, makineler çok etkileyici! Havacılık sektörüne ilgisi olanların mutlaka ama mutlaka ziyaret etmesi gereken yerlerinden biri. İçeride aynı zamanda maket uçak, rozet gibi hediyelik eşya alabileceğiniz birde mağaza var. Öğrenciler ve öğretmenler alışveriş yaptılar.

 

Açık gezi alanında Türk Hava sahasını uzun yıllar korumuş ve korumakta ...


TÜMÜ


YORUM (0)

1140 kere okundu

5:1512312389:1


1-4 - 4