TEKMED
TOKAT EKONOMİK KALKINMA VE MESLEK EDİNDİRME DERNEĞİ

AYLIK ARŞİV: KASIM 2017


24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ ETKİNLKLERİ


27 KASIM 2017 PAZARTESİ19:36
innovaeditor/assets/IMG_8991.JPG24 Kasım Öğretmenler Günü; öğretmenler arasında sevgi ve saygı bağlarını kuvvetlendirmek mesleki dayanışmayı ve öğretmenlik mesleğinin saygınlığının daha da artmasına katkı sağlamak amacıyla hafta boyu süren etkinliklerle kutlandı.


 Etkinlikler 20 Kasım 2017 Pazartesi günü saat 10:30’da düzenlenen kortej yürüyüşü ile başlamıştır. Kortej yürüyüşüne İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, okul müdürler, öğretmenler ve öğrenciler ile birlikte Vakıfbank Namık Kemal Ortaokulu önünden başlayarak Cumhuriyet Meydanı’na kadar yürüdüler.


Kortej yürüyüşü ile Cumhuriyet Meydanı’na gelenleri 300 kişilik öğrenci korosu "Öğretmen Marşı ve Öğretmenim Canım Benim” marşları ile karşılamışlardır. Cumhuriyet Meydanı’nın da Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı Atatürk Anıtına İl Milli Eğitim Müdürlüğü çelengini sundu. Çelenk Sunma törenine Tokat Valisi Sayın Dr. Ömer Toraman da katılarak etkinlikte emeği geçen herkesi tebrik etti, öğrenci ve öğretmenlerle hatıra fotoğrafı çektirdi.


Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında tedavileri uzun süredir hastanelerde devam eden eğitim çalışanlarımız ...


TÜMÜ


YORUM (0)

1152 kere okundu

0:1511800840:1

FORT OTOSANDAN NİKSAR MTAL MAKİNE VE EKİPMAN YARDIMI


20 KASIM 2017 PAZARTESİ19:54
innovaeditor/assets/fortotosan.JPGNiksar Mesleki Teknik Anadolu Lisesinde, Fort Otosan tarafından verilen eğitim ve makine desteği protokol imza töreni gerçekleştirildi. Törene Tokat Milletvekili Coşkun Çakır, Ford Kocaeli Fabrikaları adına; Takım Kalıp Müdürü Bülent Gürler, Takım Kalıp Üretim Yöneticisi Teoman Ayçiçek, Takım Kalıp Proses Koçu Serkan Çelik, Niksar Kaymakamı Selami Kapankaya, Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, Tokat İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Dernek Başkanı Müslim Kaçmaz öğretmenler, öğrenciler ve Niksar halkı  katıldı.

 

Ford Otosan Anonim Şirketi ile Niksar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi arasında yapılan protokol imza töreni gerçekleştirildi.  Gerçekleştirilen protokolle ilk etapta Niksar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğüne eğitimde kullanılmak makine ve teçhizat desteği verildi.  1 milyon lira değerindeki makine ve ekipman yardımıyla oluşturulan parkur törenle açıldı. Sayın Gürler ile Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Yılmaz arasında protokol imzalandı. Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan ceviz sandık, Ford Otosan ...


TÜMÜ


YORUM (0)

950 kere okundu

0:1511197075:1

UÇAKLARIN UÇUŞ TEKNİKLERİ


17 KASIM 2017 CUMA23:29
innovaeditor/assets/ucus tek.jpgTokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Havacı Gençlik Kulübü öğretmeni Müslim Kaçmaz ve Okulun Fizik Öğretmeni Necdet Taşçı RC Kontrollü Model Uçakların uçuş teknikleri konusunda öğrencilere bilgi verdi.

Ülkemizde ve dünyada çok meraklısı olan model uçakların her hemen her modeli yapılıyor ve uçuruluyor. Uzaktan kumandalı (RC) Radyo Kontrol tabir edilen uçakların çoğu el yapımı çoğu da fabrika yapımı olmakta.  Hepsi birbirinden güzel olan uçakları birde kendi tanıdığımız bildiğimiz şirketlerin uçakları olduğu zaman izlemesi de uçurması da bir o kadar keyifli oluyor. Havacılık demek makine teknolojisi, elektrik, elektronik, bilişim, montaj, fizik, kimya, matematik demektir.  Açıklamasından sonra öğrencilerimize model üzerinde gösterilerek uçuş konuları anlatıldı:

Aerodinamik Kuvvetler

Bir uçağın üzerinde dört temel aerodinamik kuvvet rol oynar;

Lift: Kaldırma kuvveti

Thrust: İtme kuvveti

Gravity: Yer çekimi kuvveti

Drag: Direnç - Sürükleme kuvveti

Bu dört kuvvetten kaldırma ve itme kuvvetleri uçağın uçması, yer çekimi ve sürükleme kuvvetleri uçmaması ...


TÜMÜ


YORUM (0)

1252 kere okundu

0:1510950919:1


1-3 - 3