TEKMED
TOKAT EKONOMİK KALKINMA VE MESLEK EDİNDİRME DERNEĞİ

AYLIK ARŞİV: EKİM 2017


MAMUŞA GENÇLİK DERNEĞİ KURUMSALLAŞMA ÇALIŞMALARINI TAMAMLIYOR


24 EKİM 2017 SALI23:39
innovaeditor/assets/mamusa kurulus.jpgAgustos ayında Emrah Şala ve arkadaşları tarafından kurulan Mamuşa Gençlik Derneği kurumsallaşma çalışmalarını tamamlıyor. Kosova Devletinde, Mamuşa Şehrinde faaliyet yürüten derneğin amacı Mamuşalı gençleri eğitim, kültür ve ekonomik alanlarda desteklemek ve her alanda aktif hale getirmektir. Derneğin başkanı 24 yaşında Emrah Şala ve asbanlık görevi Ercan Mazrek tarafından yapılmaktadır. 24 Mamuşalı gençle göreve başlayan derneğin 15 yönetim kurulu üyesi bulunmaktadır. 

Tokat Ekonomik ve Kalkınma Derneği Yönetim Kurulu olarak; Osmanlı döneminde; Tokat yöresinden göçenler tarafından kurulmuş bu köyün adı da II. Mahmut’tan devşirme olarak; Mahmut önce Mahmut Şah oluyor, ardından da Mamuşa’ya dönüşmüş, kasabada hizmet verecek olan Mamuşa Gençlik Derneğinin kuruluşunu kutlar faaliyetlerinde başarılar dileriz. Her konuda işbirliği yapmaktan onur duyarız. 

Tokat Ekonomik ve Meslek Edindirme Derneği olarak gençlerimizi mesleki eğitimler, kişisel gelişim eğitimleri, ilimiz ekonomisinin canlandırılması ve tanıtımı faaliyetlerine kültürel yönden de destek verecek yeni projeler hazırlamaktadır.  Mamuşa Gençlik Derneği ve Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek ...

TÜMÜ


YORUM (0)

1538 kere okundu

3:1508877635:1

PRODUCE FIRST THEN COMSUME PROJESİ DÜZCEDE BAŞLADI


23 EKİM 2017 PAZARTESİ22:59
innovaeditor/assets/duzce_1.jpgTürkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen, Creative Youth Derneğinin koordinatörlüğünde , Macaristan, Bulgaristan, Hırvatistan ve Makedonya ortaklığında 2017-1-TR01-KA105-037879 Produce First and Then Comsume Projesi Düzce İlinde başladı.

 

 Son yıllarda teknolojiyi ve 'kendin yap' kültürünü amaçlayan 'yapımcı hareketi', gün geçtikçe popülaritesi dünyada artırıyor. Yapılan araştırmalara göre, dünyada 2,5 milyon insan interneti ve teknolojik araçları etkin bir şekilde kullanıyor. Bir kişi, internete bağlanmak için ortalama yedi saat harcıyor ve bu yedi saatten yaklaşık iki buçuk saatini sosyal medyayı kullanarak geçiriyor. Bununla birlikte, başka bir amaç teknolojiyi doğru ve etkili bir şekilde kullanmaya dikkat ediyor. Bu nedenle, bu hareket tarafından savunulan fikir, teknoloji ve yaratıcılık toplamak suretiyle yeni şeyler üretmektir. Bunun haricinde teknoloji kullanma yaşının azaltılması da bu hareketi önler. Oyuncaklarla oynamaktan vazgeçerek teknolojik araçlarla oynamaya başlayan çocukların gelişimi, becerileri ve yaratıcılıkları geliştirme çağlarında zarar görmektedir. Projemizin genel amacı, insanların yeni şeyler üretme konusundaki bilinçlerini arttırmak ve teknolojiyi yaratıcılığa bağlayarak yaratıcılıklarını ...


TÜMÜ


YORUM (0)

1311 kere okundu

2:1508788838:1

HAVACI GENÇLİK KULÜBÜ TANIŞMA OYUNLARI


22 EKİM 2017 PAZAR22:43
innovaeditor/assets/tanisma 2.jpgTokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Havacılık Kulübü öğrencileri etkinliklere başladı. Bahadır Süha Candemir, Orhan en ve Müslim Kaçmaz rehberliğinde öğrenciler tanışma oyunları oynandı. Birlikte semaver çayı yapıldı. "Sor Bil” oyunu oynandı. Gençlerin kültürleri zevkli oyunlarla gülerek oynayarak geliştirildi. Oyuna bir kişi aklında tuttuğu şehir, nesne, hayvan sorulan mantıklı sorular ile bulunuyor. Bilen soru soran konumuna geçiyor.


YORUM (0)

1231 kere okundu

0:1508701808:1

ALMUS BELDE VE KÖYLERİ KÜLTÜR DAYANIŞMA DERNEĞİ İLE İŞBİRLİĞİ


22 EKİM 2017 PAZAR22:28
innovaeditor/assets/almus belde.jpgAlmus Belde ve Köyleri Kültür Dayanışma Derneği ofisinde Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Dernek Başkanı Müslim Kaçmaz ile toplantı yapıldı. Toplantıya Başkan Hasan Önür, Abdulkadir Türk ve dernek yönetim kurulu üyeleri katıldı.


Almus İlçesinde yapılacak olan su festivalleri için proje çalışmaları yapıldı. Almus ve Tokat’ın gelişimi için ortak çalışmalar planlandı. Ortak projeler gerçekleştirilecek. Bölgemiz potansiyeli üzerine araştırmalar yapılarak ekonomiye katılması için destek verilecek. Almus Baraj Gölü ilimizin en güzel bölgelerinden Almus'ta olması, alt yapı ve gelişim için bir sinerji oluşturulmasına destek verilecek.

 YORUM (0)

1179 kere okundu

0:1508701075:1

EĞLENCELİ VE ETKİLİ DERS İŞLEME TEKNİKLERİ KURSU


22 EKİM 2017 PAZAR22:23
innovaeditor/assets/eglenceli ders.jpgİl Milli Eğitim Müdürlüğünce organize edilen program kapsamında eğlenceli ve etkili ders işleme teknikleri kursu Halk Eğitimi Merkezinde başladı. Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Dernek Başkanı Müslim Kaçmaz kursa iştirak ederek gelecekte uygulanacak proje eğitimlerinde kaliteyi artırmak için kullanılmasını istedi.

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğünce organize edilen program kapsamında eğlenceli ve etkili ders işleme teknikleri kursu  Halk Eğitimi Merkezinde yapıldı. 6 gün sürecek olan seminere, eğitim görevlisi olarak İbrahim Şenel, Burak Köksal,  Burak Aydoğmuş ve  Gaziosmanpaşa  Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Elemanı Nuran Tuncer katılıyor. Eğitimde;  eğlenceli ve etkili ders işleme teknikleri, dersi eğlenceli ve etkili kılmayı etkileyen faktörler, dersi eğlenceli işleme ilkeleri, sınıf içi öğrenme sürecine uygun materyaller, farklı eğitim ortamlarını kullanarak dersi daha eğlenceli ve etkili kılma yöntemleri, eğlenceli ders işleme sürecine katkı sağlayan uygun yöntem ve teknikleri, çoklu zeka kuramını ve özellikleri, etkili sınıf yönetimi ve iletişim yöntemleri, sınıf içi motivasyon stratejileri üzerinde duruldu.


TÜMÜ


YORUM (0)

1316 kere okundu

2:1508700303:1


[1] 2  [SONRAKİ]1-5 - 7