TEKMED
TOKAT EKONOMİK KALKINMA VE MESLEK EDİNDİRME DERNEĞİ

AYLIK ARŞİV: MAYIS 2016


ULUSAL ÖZEL ÇOCUKLAR İÇİN ÖZGÜN PROJELER YARIŞMASI


31 MAYIS 2016 SALI11:38
innovaeditor/assets/admin/ozgun materyaller.jpgEğitim öğretim faaliyetlerinin etkililiği kullanılan öğretim materyallerinin özgünlüğü, öğrenci düzeyi ve ihtiyaçlarına uygunluğu ile doğru orantılıdır. Öğretmenlerimizin özgün öğretim materyalleri tasarlayarak, öğretim süreçlerinde bunları kullanmaları değişen eğitim anlayışı ve öğretim programlarının temel unsurlarından biridir. Bu bağlamda, öğretim sürecinde materyal kullanımının zenginleştirilmesi ve özgünleştirilmesi, örnek çalışmaların teşvik edilerek yaygınlaştırılması amacıyla Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından "Özgün Öğretim Materyalleri Geliştirme Projesi” hayata geçirilmiştir. Proje kapsamında farklı eğitim kademelerinde öğretmenler arasında ödüllü materyal geliştirme yarışması düzenlenmektedir.


2015-2016 Eğitim Öğretim yılında ikincisini gerçekleştirdiğimiz yarışmaya 58  farklı ilden 444 başvuru yapılmıştır. 06-12 Mayıs tarihleri arasında ön değerlendirme yapılmıştır. 34 ilden 182 proje ön değerlendirmeyi geçerek nihai değerlendirme kalmıştır. 2.Ulusal Özgün Öğretim Materyalleri Geliştirme Yarışması Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Öğretmeni Ve Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Dernek başkanı Müslim Kaçmaz tarafından havadan yapılan video çekimleriyle ölümsüzleştirildi.


YORUM (0)

2070 kere okundu

0:1464683993:1

PLEVNE ORTAOKULUNDA OKUL VE PROJE TANITIMI YAPILDI


30 MAYIS 2016 PAZARTESİ19:32
innovaeditor/assets/admin/robotmaker 2.jpgTokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Robot Kulübü tarafından yürütülen, Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Öğretmeni Yücel Polat’ın koordinatörü olduğu ve Gençlik Spor Bakanlığı tarafından desteklenen "Robot Maker Gençleriz” projesi tanıtımları Plevne Ortaokulunda yapıldı.

 

Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Dernek Başkan ve Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Öğretmeni Orhan Şen beraberindeki proje katılımcıları gençler ile birlikte orta okul öğrencilerine robot mantığı konusunda bilgi verdi. "Robot yarışmalarının ülkemizde sürdürülmektedir. Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi olarak bu yarışmalarda üniversiteler ile yarışmaya çalışmaktayız. Başarılıyız. Daha başarılı olabilmek için projeler geliştiriyoruz. Gençlerimizin isteği bizim de onları desteklememize yol açıyor. Onlar projenin her faaliyetinde mutlu oluyorlar ve öğreniyorlar. Gençlik ve Spor Bakanlığımıza bu tür projelere destek verdiği için teşekkür ediyorum.  Başarılı yazılımcıların robot projeleriyle yetiştirilmektedir. Dünyanın geleceği yazılımda, yazılımında başlangıcı robotlardadır.” Şeklinde görüşlerin ifade etti.


Okul ekibi orta öğretim öğrencilerine robot gösterisinde bulundu. Güreşen sumolar, çizgi izleyen, basket atan ve ...


TÜMÜ


YORUM (0)

1185 kere okundu

5:1464626163:1

BİLGİSAYARLI MAKİNE (CNC) TEZGÂH OPERATÖRLÜĞÜ


27 MAYIS 2016 CUMA15:16
innovaeditor/assets/admin/corum mtal proje.jpgÇorum Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 

Adapazarı Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi,

Tokat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi,

Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme, Makine Teknolojisi ve Metal Teknolojisi alanlarında eğitim alan öğrencilerin, 17 Ocak – 13 Şubat 2016 tarihleri arasında 35 öğrenci 4 öğretmen ile Macaristan’da, 30 öğrenci 3 öğretmenle Almanya’da gerçekleştirilmiştir.


YORUM (0)

1967 kere okundu

0:1464351563:1

ROBOT MAKER GENÇLERİZ PLEVNE İMAM HATİP OKULUNDA TANITILDI


26 MAYIS 2016 PERŞEMBE23:56
innovaeditor/assets/admin/tokat plevne ihoo.jpgTokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Robot Kulübü tarafından yürütülen, Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Öğretmeni Yücel Polat’ın koordinatörü olduğu ve Gençlik Spor Bakanlığı tarafından desteklenen "Robot Maker Gençleriz” projesi tanıtımları Plevne İmam Hatip Ortaokulunda yapıldı.


Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Dernek Başkan Yardımcısı ve Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Öğretmeni Orhan Şen beraberindeki proje katılımcıları gençler ile birlikte orta okul öğrencilerine robot mantığı konusunda bilgi verdi. "Robot yarışmalarının ülkemizde sürdürülmektedir. Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi olarak bu yarışmalarda üniversiteler ile yarışmaya çalışmaktayız. Başarılıyız. Gençlerimizin isteği bizim de onları desteklememize yol açıyor. Onlar projenin her faaliyetinde mutlu oluyorlar ve öğreniyorlar. Başarılı yazılımcıların robot projeleriyle yetiştiğini ifade eden Sayın Şen ve ekibi orta öğretim öğrencilerine robot gösterisinde bulundu.


YORUM (0)

1969 kere okundu

5:1464297135:1

ROBOT MAKER GENÇLERİZ PROJESİ TANITIMLARI


24 MAYIS 2016 SALI16:04
innovaeditor/assets/admin/robot maker ataturk.JPGTokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Robot Kulübü tarafından yürütülen, Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Öğretmeni Yücel Polat’ın koordinatörü olduğu ve  Gençlik Spor Bakanlığı tarafından desteklenen "Robot Maker Gençleriz” projesi tanıtımları Atatürk Orta Okulunda yapıldı.


Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Dernek Başkan Yardımcısı ve Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Öğretmeni Orhan Şen beraberindeki proje katılımcıları ile birlikte orta okul öğrencilerine robot mantığı konusunda bilgi verdi. Başarılı yazılımcıların robot projeleriyle yetiştiğini ifade eden Sayın Şen ve ekibi orta öğretim öğrencilerine robot gösterisinde bulundu. 


YORUM (0)

1903 kere okundu

3:1464095173:1


[1] 2 3  [SONRAKİ]1-5 - 14