TEKMED
TOKAT EKONOMİK KALKINMA VE MESLEK EDİNDİRME DERNEĞİ

AYLIK ARŞİV: NİSAN 2016


ERBAA MTAL İNSAN KAYNAKLARININ GELİŞTİRİLMESİ VE GİRİŞİMCİLİK SEMİNERİ YAPILDI


29 NİSAN 2016 CUMA0:12
innovaeditor/assets/admin/erbaa mtal.jpgTokat İl Milli Eğitim Müdürlüğünün; Meslek Liselerinde öğrencilere yönelik olarak "İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi", "Girişimcilik" konulu seminer Erbaa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans salonunda yapıldı. Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Öğretmeni ve Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Dernek Başkanı Müslim Kaçmaz ve Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Makine Teknolojisi Alan Öğretmeni Orhan Şen tarafından seminer verildi.

 

Müslim Kaçmaz "İnsan Kaynakları Yönetimi, işletme için gerekli olan insanın sağlanması, geliştirilmesi ve yasalar çerçevesinde etkin bir şekilde çalıştırılması ve işletmede barındırılması çabalarını içerir. İnsan kaynaklarının etkili kullanımı örgütlerin rakiplerine göre üstünlük sağlamaları, daha fazla kar elde edebilmeleri, verimliliklerini artırmaları ve ürünlerinin kalitesini yükseltmelerini sağlar. Mesleki eğitim alan öğrenciler, kariyerlerini üniversitelere devam ederek geliştirebilirler. Günümüzde işverenler ömür boyu istihdam garanti etmemektedirler. Çalışanlardan sadakat beklemek yerine, işletmede kaldıkları sürece yüksek performans ve verimlilik göstermelerini beklemektedirler. İşletme çalışanları sektördeki işletmeleri takip etmekte ve iş fırsatlarını değerlendirmektedir.” Dedi.

 

Orhan Şen ...


TÜMÜ


YORUM (0)

2066 kere okundu

0:1461878412:1

TURHAL MTAL İNSAN KAYNAKLARININ GELİŞTİRİLMESİ VE GİRİŞİMCİLİK KONFERANSI


27 NİSAN 2016 ÇARŞAMBA16:11
innovaeditor/assets/admin/turhal eml.JPGTokat İl Milli Eğitim Müdürlüğünün; Meslek Liselerinde öğrencilere yönelik olarak "İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi", "Girişimcilik" konulu seminer Turhal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi salonunda yapıldı. Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Öğretmeni ve Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Dernek Başkanı Müslim Kaçmaz tarafından seminer verildi.

 

Müslim Kaçmaz "Turhal Endüstri Meslek Lisesi mezunu birisi olarak burada bulunmaktan duyduğum memnuniyeti sizinle paylaşmak istiyorum. Okulu hiç sevemedim. Sürekli okuldan kaçmanın planlarını yaptım. Annemin korkusundan okula gidiyordum. Bu okula kayıt yaptırana kadar. Ben mesleğimi çok sevdim. Atölyede çalışmak bana mutluluk veriyor. Mesleğime olan sevgim ve saygım bana başarıyı getirdi. Ülkemizde girişimcilik mecburiyetten doğmaktadır. Gelişmiş ülkelerde ise insanlar bir işletmede çalışsalar da daima kafalarında iş kurma fikri mevcuttur. Bir ülkede ne kadar girişimci varsa o kadar refah vardır, rekabet vardır, hizmet vardır. Mesleki Teknik eğitimden mezun olan insanlar işyeri açabilir ve geliştirebilirler. Redbull markalı içecek 1962’de Tayland’lı işadamı Chaleo Voovidhya tarafından geliştirilip, Pharmaceutical ...


TÜMÜ


YORUM (0)

2043 kere okundu

0:1461762841:1

ÇAMLIBEL ÇPAL İNSAN KAYNAKLARININ GELİŞTİRİLMESİ VE GİRİŞİMCİLİK KONFERANSI


22 NİSAN 2016 CUMA13:35
innovaeditor/assets/admin/camlibel cpal.jpgTokat İl Milli Eğitim Müdürlüğünün; Meslek Liselerinde öğrencilere yönelik olarak "İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi", "Girişimcilik" konulu seminer Çamlıbel Çok Programlı Anadolu Lisesi Konferans salonunda yapıldı. Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Öğretmeni ve Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Dernek Başkanı Müslim Kaçmaz ve Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğretmeni Orhan Şen tarafından seminer verildi.

 

Müslim Kaçmaz "Başarma motivasyonu zorluklarla mücadele etme, yetenekler yönünde kendine güven, kişisel gelişim sağlama, rekabetçilik, kaynakları yönetme, yüksek standartlara ulaşma olarak düşünülebilir. Girişimciler kendilerini başarı ile özdeşleştirme ve başarı ihtiyaçlarını tatmin etme eğilimindedirler. Günümüzde işverenler ömür boyu istihdam garanti etmemektedirler. Çalışanlardan sadakat beklemek yerine, işletmede kaldıkları sürece yüksek performans ve verimlilik göstermelerini beklemektedirler. İşletme çalışanları sektördeki işletmeleri takip etmekte ve iş fırsatlarını değerlendirmektedir. Bir girişimcinin belirlemiş olduğu hedefleri başarabileceğine inanması gereklidir. Kendine güvenenler hassasiyetle takip ettikleri iş programları olan, olayların sonuçlarını kendilerinin etkilediğine inanan bireylerden oluşur.” Dedi

 

Orhan Şen "KOSGEB ülke genelinde ...


TÜMÜ


YORUM (0)

2331 kere okundu

0:1461321534:1

NİKSAR MTAL İNSAN KAYNAKLARININ GELİŞTİRİLMESİ VE GİRİŞİMCİLİK KONFERANSI


19 NİSAN 2016 SALI16:09
innovaeditor/assets/admin/niksar mtal.JPGTokat İl Milli Eğitim Müdürlüğünün; Meslek Liselerinde öğrencilere yönelik olarak "İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi", "Girişimcilik" konulu seminer Niksar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi salonunda yapıldı. Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Öğretmeni ve Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Dernek Başkanı Müslim Kaçmaz tarafından seminer verildi.

 

Müslim Kaçmaz "Ülkemizde girişimcilik mecburiyetten doğmaktadır. Gelişmiş ülkelerde ise insanlar bir işletmede çalışsalar da daima kafalarında iş kurma fikri mevcuttur. Bir ülkede ne kadar girişimci varsa o kadar refah vardır, rekabet vardır, hizmet vardır. Mesleki Teknik eğitimden mezun olan insanlar işyeri açabilir ve geliştirebilirler. Dünyanın en iyi girişimcilerinden biri olan Apple Firmasının kurucusu ve Ceosu olan Steven Jabs yenilik prensipleri olarak söylediği; Kariyerinde hep sevdiğin işleri yap! Vizyonun Evrende bir iz bırakmak olsun! Beynindeki motoru çalıştır! Yeni tecrübeler yaşa, başkalarından ilham al! Hayal sat, ürün değil!  Gereksiz karmaşaya "hayır” de! Tasarımın basit olsun! Müşterilerine heyecan verici yeni tecrübeler sun! Müşteriye sunduğun marka algısı ...


TÜMÜ


YORUM (0)

1879 kere okundu

0:1461071752:1

TOKATTA AVRUPA GÖNÜLLÜ HİZMETİ GELİYOR


17 NİSAN 2016 PAZAR1:24
innovaeditor/assets/admin/evs.jpgTokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği; Avrupa Birliği Bakanlığı Gençlik Programları dahilinde Avrupa Gönüllü Hizmeti (EVS) 31/12/2020 yılına kadar 944014186 Numara ile akridite edildi.

 

Avrupa Gönüllü Hizmeti, istediğiniz bir AB ülkesinde sosyal içerikli bir projede 2-12 aylık süreler dahilinde yer almanızı sağlayan bir faaliyettir. Temel düzeyde dil eğitimini de (% 5) içeren Avrupa Gönüllü Hizmeti 17-30 yaş arasındaki tüm gençlerimize açıktır. Avrupa Gönüllü Hizmetinin (AGH) amacı, Avrupa Birliği'nin içinde ve dışında çeşitli şekillerdeki gönüllü faaliyetlere gençlerin katılımını desteklemektir. Bu Eylem kapsamında gençler, bireysel olarak ya da gruplar halinde kâr amacı gütmeyen, ücretsiz faaliyetlerde yer alırlar. Katılımcı gençler 1 yıla kadar Avrupa'da diledikleri bir ülkede gönüllü faaliyetlerde yer alarak yabancı dillerini geliştirebilmekte, yepyeni bir dil öğrenebilmekte kültürlerarası iletişim becerilerini artırabilmekte, hiç tanımadığı yeni bir ortamda çalışabilme ve iletişim kurabilme stratejilerini öğrenebilmekte ve bu sayede ülkeye döndüklerinde kazandıkları özgüvenle iş piyasasında seçeneklerini çeşitlendirebilir; üstelik bütün bunlara hiç bir ...


TÜMÜ


YORUM (0)

1916 kere okundu

5:1460845830:1


[1] 2  [SONRAKİ]1-5 - 10