TEKMED
TOKAT EKONOMİK KALKINMA VE MESLEK EDİNDİRME DERNEĞİ

AYLIK ARŞİV: MART 2016


YEŞİLIRMAK MTAL İNSAN KAYNAKLARININ GELİŞTİRİLMESİ VE GİRİŞİMCİLİK SEMİNERİ YAPILDI


31 MART 2016 PERŞEMBE16:05
innovaeditor/assets/admin/yesilirmak mtal.jpgTokat İl Milli Eğitim Müdürlüğünün; Meslek Liselerinde öğrencilere yönelik olarak "İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi", "Girişimcilik" konulu seminer Yeşilırmak  Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde kütüphanesinde yapıldı. Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Öğretmeni ve Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Dernek Başkanı Müslim Kaçmaz tarafından seminer verildi.


Sayın Kaçmaz "Konfüçyus’un Bilgiye sahip birisi olarak doğmuş birisi değilim. Öğrenmeye çalışıyorum, öğretmeyi seviyorum. Sözü bize bilginin ne kadar önemli olduğunu göstermektedir. Girişimcilik bilgi ile başlar.  Girişim, somut bir çerçevede, mal veya hizmet üretmek ve/veya pazarlamak amacıyla üretim faktörlerinin bir araya getirildiği, üretim süreci sonucunda mal veya hizmetlerin ortaya konulduğu, ekonomik, teknik ve hukuki birimler olarak tanımlanmaktadır. Her insan girişimci olabilir. Yeter ki yeteneklerinin farkında olsun. Gençler hedeflerinizi belirleyin ve hedeflerinizin üstüne kararlılıkla yürüyünüz.”  Dedi.


Konferans bir saat sürdü.


YORUM (0)

2001 kere okundu

5:1459429763:1

CUMHURİYET MTAL İNSAN KAYNAKLARININ GELİŞTİRİLMESİ VE GİRİŞİMCİLİK SEMİNERİ YAPILDI


29 MART 2016 SALI8:23
innovaeditor/assets/admin/cumhuriyet mtal.jpgTokat İl Milli Eğitim Müdürlüğünün; Meslek Liselerinde öğrencilere yönelik olarak "İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi", "Girişimcilik" konulu seminer Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde konferans salonunda yapıldı. Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Öğretmeni ve Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Dernek Başkanı tarafından seminer verildi.


Sayın Kaçmaz "Günümüz iş hayatında en önemli faktör insandır. İşletme için gerekli olan kalifiye insanın sağlanması, geliştirilmesi ve yasalar çerçevesinde etkin bir şekilde çalıştırılması gerekir. İşletmeler İnsan kaynaklarının etkili kullanımı örgütlerin rakiplerine göre üstünlük sağlamaları, daha fazla kar elde edebilmeleri, verimliliklerini artırmaları, ve ürünlerinin kalitesini yükseltmelerini sağlar. Günümüzde işverenler ömür boyu istihdam garanti etmemektedirler. Fakat kariyer geliştirme faaliyetlerine de devam etmeyi sürdürmekte olan çalışanlar organizasyon içinde yükselmektedir. Çalışanlardan sadakat beklemek yerine, işletmede kaldıkları sürece yüksek performans ve verimlilik göstermelerini beklemektedirler.” Sözleriyle kariyer planlama ve geliştirmenin önemini anlattı. 


YORUM (0)

2160 kere okundu

5:1459229130:1

EVLİYA ÇELEBİ MTAL İNSAN KAYNAKLARININ GELİŞTİRİLMESİ VE GİRİŞİMCİLİK KONFERANSI


25 MART 2016 CUMA1:22
innovaeditor/assets/admin/EVLIYA CELEI MTAL INSAN KAYNAKLARININ GELISTIRILMSES.JPGTokat İl Milli Eğitim Müdürlüğünün; Meslek Liselerinde öğrencilere yönelik olarak "İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi", "Girişimcilik" konulu seminer Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde devam etti.


Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Öğretmenleri ve Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Dernek Yöneticileri Müslim Kaçmaz ve Orhan Şen tarafından sunuldu. Sayın Şen "Gelişmiş ülkelerin arge yatırımlarına önem verilmektedir. Firmalarda hayatını uzun süre devam ettirmek için arge yatırımlarına büyük pay ayırmaktadır. Ülkemizde arge yatırımları yeterli boyutta değildir. Arge çalışmalarına değer veren firmalar uzun yıllar hayatını devam ettirmektedir.” Sözleriyle yenilikçiliği dinleyicilere özendirdi.


"İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi” ve "Girişimcilik” olarak iki bölümden oluşan konferansta Sayın Kaçmaz "Türk mutfağı çok zengin ve özel. Milletimizin gurur kaynağı ve girişimcilikte ki yüz akımız. Avrupa’da her ülke veya her ilinde Türk lokantası bulmak çok kolaydır. Türk yatırımcılarımız zengin mutfağımızla Avrupalıları beslemektedir. Hizmet sektörü istihdam olarak çok zengin bir alandır. Fakat sürekli gelişmek de önemlidir. İnsan kariyerini sürekli ...


TÜMÜ


YORUM (0)

2288 kere okundu

3.5:1458862291:1

MAHPERİ HATUN MTAL İNSAN KAYNAKLARININ GELİŞTİRİLMESİ VE GİRİŞİMCİLİK KONFERANSI


22 MART 2016 SALI10:32
innovaeditor/assets/admin/mahperihatun konferans.JPGTokat İl Milli Eğitim Müdürlüğünün; Meslek Liselerinde öğrencilere yönelik olarak "İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi", "Girişimcilik" konulu seminer çalışmalarının yapılmasına başlandı. Mahperi Hatun Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Konferans salonunda 12. Sınıf öğrencilerine yönelik konferans düzenledi. Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Dernek Başkanı ve Makine Bölümü Öğretmeni Müslim Kaçmaz programı sundu.


Müslim Kaçmaz " Meslek Lisesi öğrencileri için girişimcilik son derece önemli bir konudur. Dünyada eğitimli insanlar; eğitimi ne olursa olsun girişimci insanların kurdukları işletmelerde görev yaparlar. Girişimci olmak için buluş yapmak zorunda değiliz. Sadece iyi bir plan, iyi bir organizasyon ve ileri görüşlü olmak yeterlidir. Günümüzde girişimciler çocukluğumuz döneminde bize saçma gelen faaliyetlerden uluslararası marka değeri yarattılar. Gelişmiş ülkelerde girişimci insanların sayısı yüksektir. Girişimciler o ülkenin veya o bölgenin ekonomik değerlerini yükselten istihdama katkı sağlayan bir değer oluşturmaktadır.”  Sözleri ile girişimciliğin önemini anlattı.


Okul Müdürü Sevil Alaçam; Kadınların güzel girişimler yaptıklarını, ifade etti.  


TÜMÜ


YORUM (0)

2187 kere okundu

5:1458635875:1

MACARLAR BİZDEN


17 MART 2016 PERŞEMBE21:28
innovaeditor/assets/admin/GALicya torok.jpgMacaristan filmlere, dizilere, kitaplara konu olmuş İçinde tarih kültür barındırmış Osmanlının. 160 sene hüküm sürmüş olduğu küçük bir Avrupa Ülkesidir. Türklere karşı saygılı ve sıcak kanlı insanlara sahiptir.

Kanuni Sultan Süleyman’ın Mohaç Zaferi sonrasında Budin şehri fethedilirken şehit düşen ve cenazesinin 200 000 kişi tarafından kılındığı söylenen, asıl adının Cafer olan alperenin mezarı Budapeşte Şehrinin en güzel yeri olan Gül Tepe’de Gül Baba Türbesidir. Türkler kadar Macarların da sevdiği ve saygı duyduğu bir insan olarak anılmaktadır.

Budin Kalesinde bir mezar! Mezarın son Osmanlı Valisi Abdurrahman Abdi Arnavut Paşa’ya ait olduğunu okuyoruz. Üzerindeki yazı bizi çok duygulandırdı. KAHRAMAN BİR DÜŞMANDI!

Beni en çok duygulandıran yer 1916 ve 1917 yılları arasında Galiçya’da Macarlarla birlikte Ruslara karşı savaşırken şehit düşen Türk Şehitliği. 480 askerimizin mezarı bulunan şehitliğimiz bakımlı ve temiz. Macarların Ecdadımıza duyduğu saygı ve sevgiden çok mutlu olduk. 

Birde atasözü öğrendik; çok kötü bir ...

TÜMÜ


YORUM (0)

1268 kere okundu

3.5:1458243100:1


[1] 2  [SONRAKİ]1-5 - 7