TEKMED
TOKAT EKONOMİK KALKINMA VE MESLEK EDİNDİRME DERNEĞİ

AYLIK ARŞİV: OCAK 2016


STKLAR VE TOKAT BELEDİYESİ İSTİŞARE TOPLANTISI


13 OCAK 2016 ÇARŞAMBA20:35
innovaeditor/assets/admin/SIVRITEKKE.jpgBelediye Başkanı Eyüp Eroğlu Tokatlı sivil toplum örgütleri yöneticileri ile Sümbül Baba Zaviyesinde bir araya geldi. Sümbül Baba Zaviyesi; Muinüddin Pervane’nin kızı Safiyeddin’in bağışladığı bir köle olan Hacı Sümbül tarafından 1292 yılında yaptırılmıştır. Bunu belirten Selçuklu sülüsü ile yazılı kitabesinde Sultan II. Mesut zamanında yapılan bu dergâhın mescit ve türbe bölümlerinin olduğu da belirtilmiştir. Evliya Çelebi, Sümbül Baba’nın Hacı Bayram-ı Veli’nin öğrencisi ve Hacı Bektaş-ı Veli’nin de halifesi olduğunu yazmıştır. Kesme ve moloz taştan yapılan bu dergâh Selçuklu mimarisinde çok az görülen simetrik olmayan bir yapı örneğidir. Giriş kapısı son derece gösterişlidir. Mavi renkli mermerlerden yapılmış, stalaktitli bir bordür portalin çevresini kuşatmaktadır. Bu bordür içerisinde kenger yaprakları ve çeşitli rölyefler dikkati çekmektedir. Bu kapıdan biri kubbeli ders verilen mekân olmak üzere iki bölüme girilmektedir. Ayrıca dergâh içerisinde üzeri kubbeli Sümbül Baba’nın türbesi bulunmaktadır. Tokatlının Tokat’ı tanımadığını ifade eden Sayın Eroğlu, tanımadığını tanıtamazsın sözüyle açılış konuşmasına başladı.
 
Belediye Başkanı Av. ...

TÜMÜ


YORUM (0)

2077 kere okundu

5:1452710383:1

SATIŞ PAZARLAMA EĞİTİMİ


12 OCAK 2016 SALI22:33
innovaeditor/assets/admin/pazarlama ve satis.jpgTokat KOSGEB Hizmetleri Müdürlüğü ve Tokat İŞGEM işbirliğinde düzenlenen eğitimlere Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Öğretmenleri, Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Dernek temsilcileri, Tokatlı esnaflarımız katılımlarıyla gerçekleştirildi .
 
Hacettepe Üniversitesi Öğretim görevlisi Cem Küçüktepepınar tarafından Tower Otelde gerçekleştirilen eğitimler ile müşteri ilişkileri, satış ve pazarlama konusunda eğitimler verildi.


YORUM (0)

2211 kere okundu

0:1452630964:1

AMERİKAN KÜLTÜRDE SERTİFİKA PROGRAMI


11 OCAK 2016 PAZARTESİ2:32
innovaeditor/assets/admin/AMERIKAN KULTUR.jpgAvrupa Birliği Eğitim Ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Erasmus+ Mesleki Eğitim Öğrenici Ve Personel Hareketliliği Projeleri Kapsamında Çorum Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi koordinatörlüğünde hazırlanan 2015-1-TR01-KA102-020181 nolu proje ‘ AVRUPA ÜLKELERİNDE SÜRDÜRÜLEBİLİR MESLEKİ EĞİTİM STAJI ’ projesi katılımcısı Tokat Mesleki Teknik Eğitim Öğrencileri İngilizce eğitimler sonunda Amerikan Kültür’de yapılan sertifika töreniyle belgelerini aldılar.
 
Programa Amerikan Kültür Müdürü Ümit Erdem, Kurumun İngilizce Öğretmeni Esra Demir, Tokat Valiliği Proje Ekibinden İlhan Yayar, Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Öğretmeni ve Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Dernek Başkanı Müslim Kaçmaz ve öğrenciler katıldı. Esra Demir katılımcılara yönelik yaptığı konuşmada yabancı dil öğrenmenin ne kadar önemli olduğunu vurguladı. Proje katılımcısı arkadaşlar çok şanslısınız. Umarım yurtdışı hareketliliğinizde de İngilizce eğitimlerinde göstermiş olduğunuz başarıyı gösterirsiniz sözleriyle düşüncelerini ifade etti.
 
Sayın Yayar "Sevgili gençler; küçük yaşlarda Avrupa’yı göreceksiniz. Burada ufuklarınız açılacak ve mesleki eğitimlerinizi en üst düzeye taşıyacaksınız. Sizlerden istediğimiz tek şey var. İlimizi ve ...

TÜMÜ


YORUM (0)

2235 kere okundu

0:1452472600:1

OKA 2016 YILI TEKLİF ÇAĞRILARINI AÇIKLADI


4 OCAK 2016 PAZARTESİ2:34
innovaeditor/assets/admin/OKA 3.JPGOrta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) tarafından 2016 yılı bütçesinden finanse edilmek üzere teklif çağrısına çıkan ‘Turizmin Geliştirilmesine Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Yatırımlarına Mali Destek Programı’ na ilişkin proje hazırlık toplantısı yapıldı. Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği tam kadro OKA toplantısında yerini aldı. TEKMED Dernek Başkanı Müslim Kaçmaz, Dernek Sekreteri Ayhan Şenol Akgül ve Dernek Üyesi Bahadır Süha Candemir Oka teklif çağrısını dinleyerek not aldı.
 
26 Haziran Atatürk Kültür Sarayı Adnan Menderes toplantı salonunda yapılan açılış programına Vali Cevdet Can, OKA Genel Sekreteri Mevlüt Özen, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Gökçe, kaymakamlar, belediye başkanları, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ile sivil toplum kuruluş temsilcileri katıldı. Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın yaklaşık 19 milyon Lira mali destek programı açıkladığını belirten Vali Cevdet Can, " Bunun 1 milyon lirası sivil toplum örgütlerinin güçlendirilmesi ile alakalı. 18 milyon lirası turizm altyapısı ile alakalı” dedi.


YORUM (0)

2131 kere okundu

0:1451867928:1


1-4 - 4