TEKMED
TOKAT EKONOMİK KALKINMA VE MESLEK EDİNDİRME DERNEĞİ

AYLIK ARŞİV: EYLÜL 2015


OKULLARIN BAŞLAMA TARİHİ UZADI AMA HAVACI GENÇLİK KULÜBÜ HİÇ DURMADI


21 EYLÜL 2015 PAZARTESİ18:12
innovaeditor/assets/admin/yayladali koyu (1).jpgTokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği'nin yürütücülüğünü yaptığı , Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen "İstikbal Göklerdedir" projesi katılımcıları Yayla Dalı Köyü yaylasında piknik yaptı uçaklarını uçurdu.

Helikopter yarışmasının ikinci etabı burada gerçekleştirildi. Yüksek rakımlı yaylada bulunan küçük gölette katılımcılar balık tuttular. Katılımcılar Tokat kebap ocağı ile tokat kebabı yaptılar. "Tokat kebabı; taze kuzu eti, kuyruk yağı, patlıcan, domates, yeşil biber, patates, soğan, sarımsak ve özel pişirilmiş kebap pidesi kullanılarak yapılan Tokat yöresine ait bir yemektir. Özel kebap ocaklarında yapılır. Küçük parçalar halinde kesilen etler baharat, biber ve soğanla terbiye edildikten sonra hafif yağlanmış şişlere takılmak üzere bekletilir. Şişlerin en başına bir parça kuyruk yağı takılır ve sebzelerin düşmemesi için patlıcanın sap kısmı da şişin ucuna takılır. Şiş üzerine bir et bir patlıcan ve sebze aralarına bir parça ince kesilmiş patates dizilir. Patlıcanların kabuğu alınmaz yarıdan kesilmiş ve uzun selvi doğranmış patlıcanlar önceden hafifçe tuzlanmalıdır. Bir şişe ...

TÜMÜ


YORUM (0)

2389 kere okundu

5:1442849290:1

ARTOVA SALUR KÖYÜNDE HAVACILAR PİKNİK VE HELİKOPTER YARIŞMASI YAPTI


13 EYLÜL 2015 PAZAR23:38
innovaeditor/assets/admin/salur.jpgGençlik veSpor Bakanlığı tarafından desteklenen ve Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği tarafından yürütülen "İstikbal Göklerdedir" proje katılımcıları Tokat iline bağlı Artova ilçesi Salur Köyünde piknik yaptı ve Helikopter uçurma yarışmasının 1. ayağını yaptılar.

Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi bahçesinde toplanan ekip araçlar ile Tokat iline 51 km uzaklıkta ki Salur Köyüne hareket ettiler. Salur Köyü hakkında emekli öğretmen Hasan Yılmaz bilgi verdi. " 45 hanelik, 210 nüfuslu, Malazgirt Savaşından sonra Türklerin Tokat'a ilk yerleştiği yerlerden biridir. Adı Türklerin Oguz boyunun Üçok boyuna dahil olan Salur boyundan gelmesi ve ilk yerleşenlerin olması sebebi ile bu ismi almıştır. Köyün yemek kültürü; Çörek, Çökelikli , Paaç, Ekşili Paaç, Katmer, Gömbe, Bişi, Kaygana Taş Ekmeği, İşkefe (yufka), Somun, Bazlama, Kuymak (Kavrulmuş un, şeker ve suyla pişer. )Tatlı, Hasuda ( ıslatılıp süzülmüş buğdaydan elde edilen kurutulmuş suyla nişastayla yapılır genellikle bebekler için) Tatlı, Kavurga (iri buğday saçta kavurulur, içine Çedene( kendir) ...

TÜMÜ


YORUM (0)

2542 kere okundu

5:1442178876:1

YAZ OKULLARI PİKNİK PROGRAMI İLE SONA ERDİ


5 EYLÜL 2015 CUMARTESİ12:41
innovaeditor/assets/admin/YAZ OKL.jpgİl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Tokat Belediyesi işbirliğinde yürütülen "Yaz Okulları” etkinlikleri 03.09.2015 tarihinde Gümenek Parkı’nda yapılan piknik ile devam etti. Piknik etkinliğine Valimiz Cevdet CAN, Tokat Belediye başkanı Av.Eyüp EROĞLU, İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI’nın yanı sıra çok sayıda öğrenci ve veli katıldı. Etkinliklere  engelli öğrenciler ile birlikte aileleride katıldı. Öğrenci ve velilerle yakından ilgilenen Valimiz Cevdet CAN ve Belediye Başkanı Av. Eyüp EROĞLU halat çekme yarışı başta olmak üzere etkinliklere aktif olarak katıldılar. Etkinlik sonunda değerlendirme yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI, yaz döneminde yapılan bu etkinlikler ile öğrencilerin zaman planlaması, boş zaman kavramının nitelikli olarak içinin doldurulması ve alışkanlık kazandırması noktasında birçok kazanım sağladığını belirtti.
 
Yaz Okulu etkinliklerinin içeriği hakkında da bilgi veren İl Milli Eğitim Müdürümüz, Etkinliklerin Tokat Belediyesi işbirliğinde her sabah kahvaltı verilerek gerçekleştirildiğini, bu yaz Karşıyaka ve Yeşilbağ Ortaokullarının merkez olarak belirlendiğini, önümüzdeki dönemlerde merkez sayısının artırılmasının planlandığını ifade etti. Başta ...

TÜMÜ


YORUM (0)

1230 kere okundu

5:1441446670:1

HAVACI GENÇLER YENİLİK ve EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNDE


5 EYLÜL 2015 CUMARTESİ12:33
innovaeditor/assets/admin/YENILIKCI.jpgTokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneğpi tarafından yürütülen ve Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen "İstikbal Göklerdedir" projesi katılımcıları Yenilik VE EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ genel Müdürlüğünü ziyaret etti.

Sayın Ayşe Saray katılımcıları karşıladı. Öğrencilere kucak dolusu sevgisini bahşeden Sayın Saray " Eğitimin teknolojiden etkilenmemesi ve uygulanmaması düşünülemez. İçinde yaşadığımız bilgi çağı bilgi toplumunu oluşturmaktadır.Eğitimin en önemli amaçlarından biri de, bilmsel düşünceyi davranışa aktarma becerisine sahip bireyler yetiştirmektir. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk benimle ilim arasında bir fark görürseniz ilmin tarafını seçeceksiniz sözleriyle bize rehber olmuştur.. Eğitimde bilişim teknolojilerinin öğrenci hizmetlerinde kullanılması için birimimiz çalışmakta ve projeler yürütmektedir." sözleriyle gençlere bilimin önemi anlattı rehber alınmasını tavsiye etti. Katılımcılar harici bellek ve kurumun promosyonlarını hediye etti. Kurum bahçesinden uçurulan multikopter ile Yenilikçi Teknolojiler Genel Müdürlüğünün ve çevresinin değişik irtifa ve değişik açılardan hava fotoğrafları çekildi.

Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Dernek Başkanı Müslim Kaçmaz " Ayşe Hocam için ...

TÜMÜ


YORUM (0)

2218 kere okundu

0:1441446044:1

İSTİKBAL GÖKLERDEDİR PROJESİNDEN TOKAT İL MÜDÜRLÜĞÜ MESLEKİ TEKNİK EĞİTİM HİZMETLERİ ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜNE ZİYARET


5 EYLÜL 2015 CUMARTESİ12:26
innovaeditor/assets/admin/EFKAN KARAERKEK.jpgTokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği tarafından yürütülen ve Gençlik Spor Bakanlığı tarafından desteklenen "İstikbal Göklerdedir" projesi kapsamında Tokat İl Milli Eğitim Mesleki Teknik Eğitim Hizmetleri Şube Müdürü Efkan Karaerkek makamında katılımcılar tarafından ziyaret edildi.

Katılımcıları tanıyan Sayın Karaerkek neşeli bir karşılama gerçekleştirdi ve samimi bir ortamın oluşmasını sağladı ve "Sizleri burada görmekten oldukça mutluyum. Proje faaliyetlerinizi yakından takip ediyor ve başarılarınızın devamını dilerim. İstikbal Göklerdedir projesi ile farklılık yarattınız. Katılımcıların çoğunluğunun mesleki ve teknik eğitim öğrencilerimizden oluşmasının ve başarılı şekilde yürütülmesinin mutluluğunu sizlerle paylaşıyorum. İstikbal Göklerdedir projesi ile ilimizin tanıtımına yönelik yaptığınız çalışmalarınızla il tanıtımına oldukça destek oldunuz. Sizlere verilen imkanları en güzel şekilde değerlendirdiniz. Doğum yerim olan Tekneli Köyü pikniğine sizlerle katılmaktan çok mutlu oldum. Ayrıca köyümün havadan fotoğraflandırmasını sizlerle birlikte yapmanın mutluluğunu yaşadım. Çalışmalarınızın ve başarılarınızın devamını diler; birimimiz olarak her türlü etkinliğinize destek vermekten memnun olacağımızı bildiririm." sözleriyle düşüncelerini ifade etti.

...
TÜMÜ


YORUM (0)

2286 kere okundu

0:1441445617:1


[1] 2 3 4 5  [SONRAKİ]1-5 - 23