TEKMED
TOKAT EKONOMİK KALKINMA VE MESLEK EDİNDİRME DERNEĞİ

AYLIK ARŞİV: AĞUSTOS 2015


İZMİR THK SELÇUK TESİSLERİ GEZİLDİ


22 AĞUSTOS 2015 CUMARTESİ22:52
innovaeditor/assets/admin/izmir selcuk2015.jpgGençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen ve Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği tarafından yürütülen "İstikbal Göklerdedir”  proje katılımcıları İzmir’in Selçuk İlçesindeki Türk Hava Kurumu Tesislerini gezdiler.

 

Katılımcılar THK Selçuk Meydan İşletme Müdürü Murtaza Turan ve İdari Büro Nazan Duru Personeli tarafından karşılandı. Tokat İlinde yürütülen havacılık faaliyetleri ve "İstikbal Göklerdedir” projesi hakkında bilgi alan Sayın Turan "Projeleriniz çok güzel. Tokat ilinde meslek lisesi bünyesinde havacılık alanı açılmalıdır.” Sözleriyle tavsiyede bulundu.


Yerli ve yabancı turistlere sportif havacılık imkanlarını açan tesiste yapılan paraşüt atlayış ve yamaç paraşüt çalışmaları ekipçe yerinde incelendi ve eğitmenlerden bilgi alındı.


Katılımcılar Selçuk’ta bulunan antik Efes Kentini gezdiler. Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Dernek Başkanı Müslim Kaçmaz; "Efes zamanının en büyük üçüncü kenti konumundaydı. Bunlardan biri Roma diğeri ise Mısır’da bulunan İskenderiye kentleriydi. Burada görülen büyük sütunlar kölelerin kanlarıyla canlarıyla yoğruldu. Bu kent kolay şekilde kurulmadı. ...


TÜMÜ


YORUM (0)

2495 kere okundu

5:1440273579:1

DUMLUPINAR ŞEHİTLİĞİ ZİYARET EDİLDİ


21 AĞUSTOS 2015 CUMA2:49
innovaeditor/assets/admin/DUMLUPINAR.jpgTokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği tarafından yürütülen ve Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen "İstikbal Göklerdedir” Projesi katılımcıları Dumlupınar Şehitliğini ziyaret ettiler.
 
Kütahya Dumlupınar Kurtuluş Savaşı Şehitliği, Dumlupınar Meydan Muharebesinde şehit olan Türk askerleri anısına yaptırıldı. Şehitlikte 500 asker ve 100 subayın mezar taşı yer almaktadır. Şehitlik katılımcılar tarafından ziyaret edildi ve şükran duyduğumuz şehitlerimize dualar okundu. Kanları birbirine karışmış, kemikleri birbirine karışmış, mezarları birbirine karışmış, unutulmasın ki bu toprağın insanları burada görülen şehitlik gibidir, birbirine bu kadar bağlıdır. Akıllı olmak lazım. Memleketimizi o gün işgal edemeyen güçler birbirimizi parçalamak niyetindeler. Haydi bakalım bu mezarları ayırın! Ayıramazsınız; çünkü memleketimizin insanları cephelerde bağımsızlık ve yeni nesillerin huzuru için hayatlarını birlikte kaybettiler.” Dedi.
 
Bu arada ilginç bir hikaye dikkat çekti. "Dumlupınar Şehitliği'nde yer alan Şehit Baba ve Oğul Anıtı, şehit babasını kucaklayan bir oğlu gösterir. Bu anıt, Çetmeli Kara Ali Çavuş ile oğlu Mehmet Onbaşı anısına dikilmiştir. Balkan ...

TÜMÜ


YORUM (0)

2299 kere okundu

5:1440114757:1

iSTİKBAL GÖKLERDEDİR PROJE KATILIMCILARI ESKİŞEHİR ETKİNLİKLERİNİ TAMAMLADI


19 AĞUSTOS 2015 ÇARŞAMBA23:34
innovaeditor/assets/admin/havacilik inonu.jpgGençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen ve yürütücülüğünü Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneğinin yaptığı "İstikbal Göklerdedir” proje katılımcıları Eskişehir İlinin İnönü İlçesinde Türk Hava Kurumu İnönü Tesislerinde incelemelerde bulundu.


İnönü Havacılık Tesis Personeli Serap Akın rehberliğinde ekip planör çalışmalarını yerinde izledi. Türkiye’nin bir çok bölgesinden gelen gençler planör eğitimi alıyor ve uçuş heyecanı yaşıyorlar. Bu eğitimlere katılmak için genç kanatlarda aktif olmak ve puan toplamak gerekiyor. Sınırlı kontenjandan dolayı bu şekilde seçim kriterleri oluşturulduğu öğrenildi. Serbest atlayış ve yamaç paraşüt eğitimleri konusunda bilgi alındı. Katılımcılar model uçak çalışmalarını izledi. Model yarışmaları hakkında bilgi alındı. Modeller tanıtıldı ve model üretim tesisleri gezildi.


Eskişehir Anadolu Üniversitesi Havacılık Parkı İstikbal Göklerdedir Projesi Katılımcıları tarafından gezildi. Geniş bir alana kurulan müze kullanılmayan ve ömrünü tamamlamış uçakların sergilendiği bir müze olarak hizmet vermekte.


Tokat Ekibi Eskişehir’in çarşısını gezdi. Porsuk çayında tekne turu yaptı.


TÜMÜ


YORUM (0)

2374 kere okundu

5:1440016892:1

İSTİKBAL GÖKLERDEDİR PROJESİ KATILIMCILARI BAŞKENT ANKARADA


19 AĞUSTOS 2015 ÇARŞAMBA21:30
innovaeditor/assets/admin/thk ankara uni.jpgTokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği tarafından yürütülen, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen "İstikbal Göklerdedir” projesi katılımcıları Tokat’tan Ankara’ya geldiler ve havacılık konulu inceleme ve araştırmalara başladı.

Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, Yeşilırmak Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ve THK Tokat Şubesi Genç Kanatlarından oluşan İstikbal Göklerdedir Proje katılımcıları Yenilikçi Eğitim Teknolojilerinde Ayşe Saray’ı ziyaret etti. Kurum bahçesinden uçurulan multikopter ile değişik irtifa ve açılardan kurumun 100 adet hava fotoğrafı çekildi. Yenilikçi Eğitim Teknolojileri faaliyetleri ve yürüttüğü ülke genelinde ki projeleri konusunda katılımcılar bilgilendirildi. Öğrenciler ile yeni tanışan Sayın Saray; güler yüzlü, içten, samimi ve sevgi dolu yaklaşımlarıyla tüm ekibin yüreğinde taht kurdu. Tokatlı misafirlere kurum adına hediyeler takdim edildi. Güzel dileklerle proje katılımcıları Türk Kuşu ve Türk Hava Kurumu Üniversitesine hareket etti.


Türk Kuşu Tesisleri;  Türk Hava Kurumu bünyesindeki uçuş okulu olup çeşitli motorlu ve motorsuz hava araçları ile sivil uçuş eğitimi vermektedir. Hangarlarda uçak ...


TÜMÜ


YORUM (0)

2611 kere okundu

5:1440010038:1

HAVACILIK GEZİSİ TOPLANTISI YAPILDI


17 AĞUSTOS 2015 PAZARTESİ19:10
innovaeditor/assets/admin/istikbal goklerdedir projesi gezi.jpgTokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen ve yürütücülüğünü yaptığı "İstikbal Göklerdedir" projesinin gezi ve inceleme programına hazırlık anlamında toplantı düzenledi. Toplantıya paydaş kurumlar olan Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Havacılık kulübü, Yeşilırmak Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ve THK Tokat Şubesi Genç Kanatlardan meydana gelen katılımcılar katıldılar.

Toplantıya Gezi programına işyerinden izin alamayan Ahmet Kurt katılamadı. Bu olay tüm katılımcılarımızın morallerinin bozulmasına sebep oldu. TEKMED Dernek Başkanı Müslim Kaçmaz; "Biz kısa ve güzel bir gezi programına çıkacağız. Burada ilimizi güzel temsil etmek zorundayız. Zaman önemli, fotoğraf çekimi önemli, ekip olmak önemli. Trafik kurallarına dikkat etmeliyiz. Her şey başladığı gibi güzel şekilde sürmesini istiyorum." sözleriyle katılımcıları bilgilendirdi. 

Öğrencilerin soruları cevaplandırıldı. Toplantı yaklaşık 2,5 saat sürdü. Gerekli hazırlıklar için başlangıç yapıldı. Havacılık konulu gezi programının hazırlıkları tamamlandı.


YORUM (0)

1258 kere okundu

5:1439828185:1


[1] 2 3  [SONRAKİ]1-5 - 13