TEKMED
TOKAT EKONOMİK KALKINMA VE MESLEK EDİNDİRME DERNEĞİ

AYLIK ARŞİV: TEMMUZ 2015


NİHAİ RAPOR HAZIRLAMA DESTEK TOPLANTISI


31 TEMMUZ 2015 CUMA21:12
innovaeditor/assets/admin/ickale ankara.jpg2014 Yılı Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği Projeleri Nihai Rapor Hazırlama Destek Toplantısı (30 Temmuz 2015) Ankara İçkale Otelde gerçekleştirildi. 2014 yılında kabul edilen 570 projeden koordinatörler 2014 Yılı Teklif Çağrısı Döneminde gerek Erasmus+ gerek IPA kapsamında desteklenen Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği projeleri için nihai rapor hazırlama destek toplantısına iştirak ettiler. Türkiye Ulusal Ajansının değerli uzmanları hazırladıkları nihai rapor hazırlama sunumlarını gerçekleştirdi. Proje koordinatörlerinin karşılaştıkları sorunları dikkatlice dinleyerek soruları cevaplandırdılar.

Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Dernek Başkanı ve Mesleki ve Teknik Eğitim Öğrencilerine İşletme Deneyimi Kazandırılması Proje Koordinatörü Müslim Kaçmaz Ankara'da yapılan eğitime iştirak etti. Toplantı aralarında proje koordinatörleri ile proje yürütmek konusunda deneyim paylaşımları yapıldı. Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği, Tokat Güzel Sanatlar Proje Koordinatörü Fatih Bey, Tokat Sağlık Meslek Lisesi Müdürü Eyüp Doğan proje final raporlarında ve yaygınlaştırma çalışmalarında işbirliği yapma kararı aldı. İstanbul Özel Çapa Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Okul ...

TÜMÜ


YORUM (0)

1161 kere okundu

5:1438378178:1

TEKMEDTEN THK TOKAT ŞUBE ZİYARETİ


31 TEMMUZ 2015 CUMA10:29
innovaeditor/assets/admin/thk2015.jpgTokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği, Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Havacılık Kulübü, Türk Hava Kurumu Tokat Şubesi Genç Kanatları ve Yeşilırmak Mesleki Teknik Anadolu Lisesi işbirliğinde yürütülen; Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen "İstikbal Göklerdedir" proje katılımcıları Türk Hava Kurumu Tokat Şube Başkanlığını ziyaret etti.
 
Türk Hava Kurumu Tokat Şube Başkanı Yavuz Cemil Erdem ve Şube Saymanı Emrah Altun katılımcıları güzel bir şekilde karşıladı ve tanışma gerçekleştirildi. Sayın Erdem; "THK Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşuyla mütakiben kurulmuş bir kurumdur. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk kurumun kuruluşuna çok önem vermiştir. Kurumumuz kurban derisi zekat ve fitre toplamakta fakat her yıl 300 000 gencimize havacılık konusunda eğitim sağlamaktadır. Model uçak serbest atlayış, yamaç paraşütü eğitimleri kurumumuzda verilmektedir. Ülkemizin ilk havacılık üniversitesi kurumumuz bünyasinde kurulmuş olup iş garantili eğitimine devam etmektedir. Genç Kanatlara üye olabilir ve ülkemizde eğitim merkezlerimizde ücretsiz havacılık eitimleri alabilirsiniz. Siz gençlerimizi burada tanımaktam çok memnun olduk. Bizden ...

TÜMÜ


YORUM (0)

2272 kere okundu

5:1438339243:1

TOKAT BELEDİYESİNDEN YAZ KURSLARI


29 TEMMUZ 2015 ÇARŞAMBA17:27
innovaeditor/assets/admin/tokat bld.jpgTokat Belediyesi tarafından gençlere yönelik yaz kursları başladı. Gençlerin yaz tatillerini eğitmenlerin elinde, güvenli ortamlarda ve istekde bulundukları hobilerine yönelik olarak alınan kayıtlara göre kurs ortamları düzenlendi. Karşıyaka Orta Okulu ve Karşıyaka İlkokulunda kurslar devam etmektedir.
 
Model Uçak eğitimleri Türk Hava Kurumu Tokat Şubesinden temin edilen ata model serbest uçaklar ile yapılıyor. Kurs eğitimi Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Havacılık Kulübü Rehber Öğretmenleri Müslim Kaçmaz ve Bahadır Süha Candemir tarafından verilmektedir. Tokat Belediye ekipleri her sabah katılımcı öğrencilere kahvaltı etkinliği düzenlemektedir. Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği tarafından yürütülen "İstikbal Göklerdedir" projesi kapsamında alınan drone ile havadan etkinlikler video çekimi yapılsı. Çalışmalar öğrenciler tarafından ilgiyle izlendi.


YORUM (0)

1408 kere okundu

5:1438193096:1

TEKNELİ KÖYÜNDE HAVACILIK ETKİNLİKLERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ


25 TEMMUZ 2015 CUMARTESİ22:20
innovaeditor/assets/admin/tekneli.jpgTokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği, Tokat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Havacı Gençlik Kulübü, Tokat Yeşilırmak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Tokat Genç Kanatlar tarafından uygulanan ve Gençlik ve Spor Bakanlığınca desteklenen "İstikbal Göklerdedir" projesi katılımcıları ile birlikte Tokat İline bağlı 18 km uzaklıkta bulunan Tekneli Köyü ziyaret edildi ve köye ait piknik alanında kamp yapıldı.
 
Katılımcılar araçlar ile piknik alanına geldiler. Erken saatte gelindiği için geleneksel Tokat yağlısı ve peynir ile kahvaltı yapıldı. Gerekli piknik düzenlenmeleri işbirliği içinde gerçekleştirildi. Genç katılımcılar burada doğa keşif yürüyüşü gerçekleştirdi. Piknik alanından köye hareket edildi. Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü Mesleki ve Teknik Eğitim Hizmetleri Birimi Şube Müdürü Efkan Karaerkek proje ekibine katıldı.
 
Tekneli Köyü Camisi önünden Proje Katılımcısı Ayşe Öksüzaşıkı kamera bağlı hava aracını uçurarak köyün kuzeydoğu kısmIndan 200 adet hava fotoğrafı çekti. Köy Muhtarı Hüsamettin Köten ve köy halkı katılımcıları sıcak kanlı ve güzel ...

TÜMÜ


YORUM (0)

2688 kere okundu

2.4:1437863212:1

AB PROJELERİNDE İŞBİRLİĞİ


22 TEMMUZ 2015 ÇARŞAMBA22:39
innovaeditor/assets/admin/levent ozil.jpgTokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği ve Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü Projeler Birimi, İl Milli Eğitim Müdürlüğünde Türkiye Ulusal Ajansı tarafında desteklenen projelerin işleyiş ve yaygınlaştırma konusunda bilgi alışverişi ve işbirliğine gidildi.
 
Tokat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Tokat Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Tokat Rehberlik Araştırma Merkezi, Tokat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Zile Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Turhal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Reşadiye Sultan Reşat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Erbaa Mesleki ve teknik Anadolu Lisesi, Niksar Mesleki Eğitim Merkezi, Yeşilyurt Çok Programlı Lisesi ortaklığında Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinatörlüğünde yürütülen Mesleki Eğitimde Stratejik Rekreasyon Yönetimi ve Planlama Süreci Projesi kazanımları Proje Koordinatörü Levent Özil tarafından aktarıldı. Mesleki eğitimde rekreasyon eğitiminin önemi konusunda bilgilendirmeler yaptı. Avrupa'da gelişmiş ülkelerden alınan kazanımları aktardı. İlimizde proje kazanımlarını paylaşıldıkça değer kazanacağını ifade etti. Ayrıca Sayın Özil projeler konusunda "Proje toplantıları katılımcıların sorumluluk alması gereken ...

TÜMÜ


YORUM (0)

2145 kere okundu

5:1437605434:1


[1] 2  [SONRAKİ]1-5 - 7