TEKMED
TOKAT EKONOMİK KALKINMA VE MESLEK EDİNDİRME DERNEĞİ

AYLIK ARŞİV: MAYIS 2015


PROJE KOORDİNATÖRÜMÜZDEN MADALYA


22 MAYIS 2015 CUMA10:58
innovaeditor/assets/admin/bilek guresi.jpgTokat Deha Gençlik, "Bilek Güreşi Yarışması” Düzenledi. Tokat Deha Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü’nün organize ettiği, 18 yaş üstü katılan yarışmacıların katıldığı "Genç Erkekler Bilek Güreşi Yarışması” tamamlandı. 5 sıklette yapılan yarışmada, 65 sporcu sağ kol, 55 sporcu da sol kolda mücadele etti. Katılan tüm sporculara, Gençlik ve Spor Bakanlığı Tokat İl müdürlüğü tarafından dereceye girenlere madalya takdim edildi. Bilek Güreşi yarışmasından önce hakemler kurallar hakkında sporculara bilgiler verdikten sonra kilolarına göre eşleşen gençler, rakiplerini yenerek birinciliği almak için kıyasıya mücadele verdiler.
 
Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği tarafından yürütülen "İstikbal Göklerdedir" projesi koordinatörü Ömer Faruk Kaçmaz 90+ da yapılan müsabakalara iştirak etti. Madalya takdimi programı Tokat Gençlik Merkezinde gerçekleşti. 
 
1-Burak Çakır
2-Erkan Abra
3-Ömer Faruk Kaçmaz


YORUM (0)

2314 kere okundu

5:1432281769:1

19 MAYIS ATATÜRKÜ ANMA VE GENÇLİK SPOR BAYRAMI


19 MAYIS 2015 SALI23:24
innovaeditor/assets/admin/trt haber.jpg19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri Tokat'ta kutlandı. Atatürk Anıtına çelenk konuldu. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşından sonra mehteran takımı gösteriler yaptı.
 
Tokat İlinde lise ve dengi okullar stand açarak ürünlerini ve okullarını tanıttı. Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi standı alanlarda yapılan ürünler ve projeler sergilendi. Tokat Valisi Cevdet Can, tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Tokat İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı ve Protokol üyeleri standları gezdi ve incelemelerde bulundu. Tekvando, güreş, boks ve çeşitli spor dallarında gösteriler yapıldı.
 
Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Havacılık Kulübü Rehber Öğretmeni Müslim Kaçmaz; Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından finanse edilen İstikbal Göklerdedir Projesi kapsamında alınan multikopter ile havadan video çekimleri yaptı. Gençler tarafından oldukça ilgilenilen uçuşlar başarılı şekilde tamamlandı. Çekilen videoların yapılan etkinlikleri ölümsüzleştirdiğini ifade eden sayın Kaçmaz TRT Televizyon Tokat Temsilcisiyle röportaj yaptı.


YORUM (0)

2264 kere okundu

5:1432067273:1

ENGELLİLER HAFTASI KUTLANDI


15 MAYIS 2015 CUMA20:27
innovaeditor/assets/admin/engeliler haftasi.jpgTokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği, Dünya Engelliler Haftası, 10 Mayıs ile 16 Mayıs arasında, Birleşmiş Milletler'e üye 156 ülkede aynı tarihlerde kutlanan özel haftadır ve engelliler haftası münasebetiyle Tokat Merkez, Niksar Kavşağından başlayan yürüyüş Hükümet Meydanında sonlandı.
 
Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği İstikbal Göklerdedir proje katılımcıları engelli insanlarımıza destek amacıyla yapılan yürüyüşe iştirak etti. Yürüyüşte proje pankartını taşıdılar. İkinci gurup ise yürüyüşü Gençlik ve Spor Bakanlığının desteklediği proje kapsamında alınan multikopter ile havadan görüntüledi. Karşılarında havadan çekim yapan multikopteri gören engelliler oldukça eğlendiler ve görüntülere el salladılar. Yürüyüşe başta Tokat İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı ile birlikte kamu ve sivil toplum kuruluşları destek verdiler. İstikbal Göklerdedir Proje katılımcısı İlhan Menderes "Havacı Gençlik Kulübünün bütün çalışmalardan mutluluk duymaktayım. Bu günde sosyal olarak engellilere destek verdik. Mutluyum" diye mesaj verdi.


YORUM (0)

1375 kere okundu

5:1431710928:1

TOKAT ÖĞRENME ŞENLİĞİ İKİNCİ GÜNÜNDE


14 MAYIS 2015 PERŞEMBE21:53
innovaeditor/assets/admin/OGRENMESEN.jpgTokat ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği,Tokat Valiliği, Tokat Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünce organize edilen etkinlik için açılan standların havadan görüntülenmesi yapıldı.
 
Havacı Gençlik Kulüp öğrencileri ve dernek üyeleri stand ziyaretlerinde bulunanlara Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen "Mesleki Teknik Eğitim Öğrencilerine İşletme Deneyimi Kazandırılması" projesi ile Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen "İstikbal Göklerdedir" projesinin tanıtımını yaptı. Bütün standlar uçurulan multikopter ile havadan fotoğraf ve videoları çekildi.


YORUM (0)

2312 kere okundu

3.5:1431629776:1

YERKÖY MESLEKİ TEKNİK ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİYLE PROJE İŞLEYİŞ ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ


13 MAYIS 2015 ÇARŞAMBA19:16
innovaeditor/assets/admin/yerkoy cay.jpgTokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği, Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, Yerköy Mesleki Teknik Anadolu Lisesi işbirliğinde hazırlanan ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından kabul edilen "Mesleki Teknik Eğitim Öğrencilerine Avrupa'da İşletme Deneyimi Kazandırılması" projesi kapsamında Yerköy Mesleki Teknik Anadolu Lisesinden katılımcı öprencilerle proje işleyişi konusunda etkinlik gerçekleştirildi.
 
Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Dernek Başkanı Müslim Kaçmaz, Yerköy Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Metal Teknolojileri Alan Şefi Mustafa Kaygusuz ve Yerköy Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Öğretmeni Özay Yıldırım ve katılımcı gurup ile okul dışında bir mekanda sohbet ortamı oluşturuldu. Proje işleyişi hakkında Sayın Kaçmaz bilgilendirme yaptı. Öğrencilerin meraklı ve heyecanlı görüldü. Sorulan sorular cevaplandırıldı. Çay ikramı yapıldı. Gerekli enlaşmalar imzalandı ve etkinlik sonlandırıldı.


YORUM (0)

2423 kere okundu

3:1431534809:1


[1] 2  [SONRAKİ]1-5 - 9