TEKMED
TOKAT EKONOMİK KALKINMA VE MESLEK EDİNDİRME DERNEĞİ

AYLIK ARŞİV: NİSAN 2015


RC MODEL HELİKOPTER KURSU AÇILDI


19 NİSAN 2015 PAZAR19:14
innovaeditor/assets/admin/rc model.jpgTokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği, Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Havacılık Kulübü, Yeşilırmak Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ve Türk Hava Kurumu Tokat Şubesi Genç Kanatların katılımları ile yürütülen; Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen "İstikbal Göklerdedir" projesi faaliyetlerinden RC Model Helikopter Kursu Başladı.
 
Eğitimci Öğretmen Bahadır Süha Candemir açılan kursu; "Helikopteri yerden kaldırdığınız anda devamlı bir yöne doğru gitme eğilimi içinde olunacaktır. Kumandayı iyi kullanmak zorundayız. Saniye içinde kararlar vermek durumundayız. RC Model Helikopter Kursu ile biz gençlerimizi sosyal hayatın içine çekmek isterken aynı zamandada kişisel gelişimlerine destek olmaktayız. Küçük bir hata yaralanmalara sebep olur. Bu yüzden helikopteri açık alanlarda, yerleşim yerlerinden uçurmak gerekir. Modelciliğe başlayanlar ilk kırımla birlikte vazgeçtikleri görülmüştür. Bu nedenle önce smülasyon çalışmaları ile yeteneklerimizi geliştireceğiz. Eğitimlerde sabırlı olmak çok önemlidir." şeklinde özetledi.
 
Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Dernek Başkanı Müslim Kaçmaz; "Planlarımız olumsuz havalardan dolayı biraz ertelendi. Güneşli ve güzel havaların ...

TÜMÜ


YORUM (0)

2601 kere okundu

5:1429472476:1

TEKMEDTEN TOKAT GAZETESİ ZİYARETİ


18 NİSAN 2015 CUMARTESİ11:04
innovaeditor/assets/admin/TOKAT GAZ1.jpgTokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği, Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, Yeşilırmak Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ve Türk Hava Kurumu Tokat Şubesi Genç Kanatların katılımları ile yürütülen; Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen "İstikbal Göklerdedir" proje katılımcılarından Tokat Gazetesine ziyaret gerçekleştirildi.
 
Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Dernek Başkanı Müslim Kaçmaz ve katılımcılar proje çalışmaları hakkında Tokat Gazetesinde Fatih Kılıç Bey'e bilgiler verdi. Hollanda'da eğitim veren okullar ile ülkemizin değerlendirilmesi yapılırken, sosyal olmanın ve okullarda ki sosyal çalışmaların eğitim sürecine olan olumlu etkisi üzerine değerlendirmeler yapıldı.
 
Sayın Kılıç "Gençlik ve Spor Bakanlığının katkıları ile yürütülen projenin ismi çok güzel. Mustafa Kemal Atatürk İstikbal Göklerdedir diyerek bizlere havacılığın önemini çok öncelerden göstermiştir. İlimizde yürütülen havacılık projeleri gençlerimizi mesleki, sosyal ve kültürel olarak gençlerimizi havacılık sektörün içine çekecektir. İnsanlar sevdikleri işlerde başarılı olurlar. Sevdiğiniz konulara yönelin! Sosyal çalışmalar içerisinde bulunun. Sosyal çalışmalar süreç içerisinde bireyi olduğu toplum ...

TÜMÜ


YORUM (0)

1310 kere okundu

5:1429355157:1

EDU-TALENTSDE SERTİFİKA PROĞRAMI YAPILDI


10 NİSAN 2015 CUMA20:13
innovaeditor/assets/admin/00.jpgTokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği koordinatörlüğünde, Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ve Yerköy Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ortaklığında hazırlanan ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen "Mesleki Teknik Eğitim Öğrencilerine Avrupa'da İşletme Deneyimi Kazandırılması Projesi" Hollanda hareketliliği sona erdi.
 
Sertifika programı Edu-Talents Vakfında gerçekleştirildi. Proje yurt dışı ortaklarında olan Edu-Talents Vakfı eğitim salonunda sertifika programı yapıldı. Edu-Talents; Türkiye'nin Avrupa Birliği üyeliğini destekleyen bunun için Türkiye ile Avrupa Birliği yeni köprler kurulmasının önemli olduğuna inanan eğitim vakfıdır. Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği tarafından gerçekleştirilen projeler ile katılımcılar Avrupa'da işletme deneyimi kazandılar, sosyal ve kültürel açıdan Avrupa'yı tanıdılar. Bu sayede Edu-Talents ile TEKMED kurulması arzulanan yeni köprülere işbirliği ile katkı sağlamıştır. Edu-Talents eğitim sürecinde tercümanlık, rehberlik ve lojistlk hizmetleri gerçekleştirmiştir.
 
Edu-Talents Vakfı Başkanı Arif Akdemir, katılımcılara program ve Hollanda hakkındaki görüşlerini sordu ve eleştirileri istedi. Eleştirilerin gerçekçi olmasının önemli olduğunu söyledi. Genel olarak katılımcılar programdan ve ...

TÜMÜ


YORUM (0)

2977 kere okundu

3:1428696897:1

HOLLANDA TANITIM SEMİNERİ


10 NİSAN 2015 CUMA15:23
innovaeditor/assets/admin/hollan tan.jpgTokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği, Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ve Yerköy Mesleki Teknik Anadolu lisesi ortaklığında hazırlanan ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen"Mesleki Teknik Eğitim Öğrencilerine Avrupa'da İşletme Deneyimi Kazandırılması Projesi" Hollanda katılımcılarına ülke hakkında bilgilendirme semineri verildi.
 
Hollanda'da öğretmenlik yapan ve tasarımcı olan eğitmen Jeremine Hold; Hollanda hakkında bilgiler verdi. Öğrenciler ile soru cevap şeklinde geçen eğitim Edu-Talents de gerçekleşti ve Alaattin Aldemir tercüme yaptı. Öğrenici ve öğreticilerin meraklı sorularına sabırlı şekilde ve samimi cevapları neşeli bir tanıtımın gerçekleşmesine sebep oldu. Oldukça fazla sorular ve tartışmalara sebep olan seminer, bizlere kat etmemiz gereken oldukça fazla yolumuz olduğunu gösterdi.


YORUM (0)

1300 kere okundu

5:1428679483:1

TEKMED PROJE İŞLEYİŞ TOPLANTISI YAPILDI


10 NİSAN 2015 CUMA14:54
innovaeditor/assets/admin/proje top hollanda.jpgTokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği tarafından uygulanan "Mesleki Teknik Eğitim Öğrencilerine İşletme Deneyimi Kazandırılması" projesi yurt dılşı toplantıları yapıldı. Toplantı Hollanda hareketliliği katılımcıları tam olarak katıldı. Değerlendirme toplantısı, mesleki eğitimin kalitesi, sosyal ve kültürel, beklentiler ve kazanımlar başlıkları altında gerçekleşti.
 
Ali Doğdu "Avrupalıların kuralcı olduklarını düşünyordum; ama çok da kurallara uyulmadığını gördüm. Yemek kültürü olarak toplumumuzun oldukça gerisindeler. Spora önem veriyorlar. Hayatımda buradaki bisikletler kadar bisiklet görmedim. Bisikletlilere ait yol olması güzel bir ayrıcalık. Avrupayı geriden takip eden ülkemizde neden bunlar planlanmamış, anlamıyorum. İşlerine çok özen gösteriyorlar. Çalışma disiplinleri mükemmel." dedi.
 
Sefa Çelik "Beklentilerimin üzerinde mesleki, kltürel ve sosyal etkinliklere katıldım. Bu ülkenin haritadan göründüğü gibi olmadığını gördüm. Deniz seviyesinin altına şehir kurmuşlar. Denizin üzerine set yapılmış. İnsanlar çok çalışkan. Ülkemizin değerini bilmemiz lazım. Bizim ülkemizde neler yapılmaz ki! Herşeyi araştırıyorlar. Deniyorlar. Sonunda da başarıyorlar. İşyerinin patronu tulum giymiş işçi gibi çalışıyor. Trafik kuralları ...

TÜMÜ


YORUM (0)

2475 kere okundu

5:1428677891:1


[1] 2 3  [SONRAKİ]1-5 - 12