TEKMED
TOKAT EKONOMİK KALKINMA VE MESLEK EDİNDİRME DERNEĞİ

AYLIK ARŞİV: ARALIK 2015


AVRUPADA MESLEKİ STAJ


21 ARALIK 2015 PAZARTESİ13:53
innovaeditor/assets/admin/avrupa staj.jpg2015 yılı Teklif Çağrısı Döneminde Erasmus+ Ana Eylem 1- Bireylerin Öğrenme Hareketliliği Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği faaliyeti kapsamında sunulan "AVRUPA ÜLKELERİNDE SÜRDÜRÜLEBİLİR MESLEKİ EĞİTİM STAJI” isimli proje kabul edildi.

 

Proje kapsamında, Çorum Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde eğitim gören, Makine Teknolojisi Alanından 25 öğrenci ve beraberinde 2 refakatçi öğretmen, Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme Alanından 20 öğrenci 2 refakatçi öğretmen, Tokat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi,  Makine Teknolojisi Alanından 10 öğrenci ve beraberinde 1 refakatçi öğretmen, Adapazarı Fatih Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, Metal Teknolojileri Alanından 10 öğrenci beraberinde 1 refakatçi öğretmen,  Avrupa ülkelerinde CNC Operatörlüğü ve Doğalgaz Boru kaynakçılığı alanlarında ilgili işletme,  kurum ve kuruluşlarda 4 hafta süre ile staj yaparak mesleki bilgi beceri ve tecrübelerini artıracaklardır. Proje sahipliğini ve koordinatörlüğünü Çorum Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin yaptığı projenin yerel ortaklarını, Tokat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Adapazarı Fatih Mesleki ve Anadolu Lisesi oluşturmakta, yurt ...


TÜMÜ


YORUM (0)

1268 kere okundu

0:1450699332:1

SİLKLAND ERASMUS İLE PROJE TOPLANTISI


21 ARALIK 2015 PAZARTESİ11:08
innovaeditor/assets/admin/silkland erasmus.jpgTokat’ta Erasmus projeleri hizmetleri konusunda toplantı düzenlendi. Toplantıya Tokat Valiliği Proje Koordinasyon Ekibi, Tokat Arge, Todex, Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği, Sivil toplum temsilcileri ve kamu kurumları proje ekipleri katıldı.,


Macaristan, Çek Cumhuriyeti, Avusturya, Letonya ve Litvanya'da lojistik hizmetler sunan Silkland Erasmus+ Turizm Kurumundan Hakan Vural ve Osman Abaş hizmetler konusunda aydınlatıcı bilgiler verdi. Sayın Vural Katılımcıların sorularını cevapladı ve hizmetlerini anlattı. Hava alanında karşılama başladıktan sonra üç ve dört yıldızlı otellerde konaklama, yemek, ulaşım, rehberlik ve çeviri hizmetleri konusunda lojistik destekleri hakkında bilgi verdi. AB projelerinde karşılaşılan sorunlar, sağlık hizmetleri ve eğitim konularında açıklamalar yaptılar. Erasmus projelerinde işbirliği kurmaktan duyacakları memnuniyet dile getirildi. AB projeleri kapsamında yapılan eğitimler ile mesleki ve teknik eğitim alanında eğitim veren ve eğitim alan insanlarımızın, ufukları genişlemektedir. Projelerin bir hazırlık dönemi olmaktadır. Silkland Erasmus bu dönemde projelere uygun ortaklar aramakta ve beş ülkede bu faaliyetleri sürdürmektedir.


TÜMÜ


YORUM (0)

2153 kere okundu

5:1450689068:1

RC MODEL UÇAK VE RC MODEL HELİKOPTER YARIŞMALARI


1 ARALIK 2015 SALI0:39
innovaeditor/assets/admin/12299300_732321116867472_4277291824426738749_n.jpgGençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen; Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği tarafından yürütülen "İstikbal Göklerdedir Projesi Rc Model uçak kursu sertifika programı, Rc Model Uçak yarışması ve Rc model helikopter yarışmaları sonunda dereceye giren katılımcıların belge törenleri ve ödül programı düzenlendi.

Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Toplantı salonunda gerçekleştirilen programda kategorilerinde dereceye giren katılımcılara ödülleri ve belgeleri takdim edildi. Hafta içi olması nedeni ile katılım yapamayan öğrencilerin temsilcilerine takdim yapıldı. RC Model Uçak Eğitimi katılımcılarına belgeleri takdim edildi.

Model Helikopter Kategorisinde

1-Ahmetcan Pilas

2-Hakan Al

3-Musa Zengin

Model Uçak Yarışması

1-İlhan Menderes

2-Mustafa Al

3-Burak Ballı


YORUM (0)

2371 kere okundu

0:1448923344:1

İSTİKBAL GÖKLERDEDİR PROJESİ PİKNİĞİ DÜZENLENDİ


1 ARALIK 2015 SALI0:20
innovaeditor/assets/admin/0IMG_4822.JPGGençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen; Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği tarafından yürütülen "İstikbal Göklerdedir Projesi pikniği Tokat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesinde gerçekleştirildi. Yeni havacılık üyeleriyle yoğun bir katılım sağlandı.


Proje koordinatörü Ömer Faruk Kaçmaz; "Projemiz uzun bir süreçte çok eğlenceli geçti. Uzun bir süreci arkadaşlarımızla yaşadık ve kaynaştık. Burada lise öğrencileri hedefler belirlediler. Bazı arkadaşlarımızın kazandıkları üniversiteler ile mutlu olduk. Her şey çok güzel oldu. Bize bu imkanı sağlayan ve destekleyen Gençlik ve Spor Bakanlığımıza teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Şaban Ceylan; "Öğrencilik zamanında yapılan en güzel olaylardan birisi, öğretmenler ile öğrencilerin birlikte yaptıkları etkinliklerdir. Hafızamızdan zaman gelir her şey silinir ama bu anlar daima kalıcıdır.” sözleriyle öğretmenleri kutladı.

Katılımcılar görev paylaşımı yaparak piknik organizasyonunu yaptılar. Birlikte yapılan pikniğin ardından model uçak ve model helikopterlerle uçuş ve kalkış denemeleri yapıldı.


YORUM (0)

2253 kere okundu

0:1448923129:1


1-4 - 4