TEKMED
TOKAT EKONOMİK KALKINMA VE MESLEK EDİNDİRME DERNEĞİ

AYLIK ARŞİV: KASIM 2015


RC MODEL UÇAK VE RC MODEL HELİKOPTER YARIŞMALARI


30 KASIM 2015 PAZARTESİ22:39
innovaeditor/assets/admin/12299300_732321116867472_4277291824426738749_n.jpgGençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen; Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği tarafından yürütülen "İstikbal Göklerdedir Projesi Rc Model uçak kursu sertifika programı, Rc Model Uçak yarışması ve Rc model helikopter yarışmaları sonunda dereceye giren katılımcıların belge törenleri ve ödül programı düzenlendi.

Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Toplantı salonunda gerçekleştirilen programda kategorilerinde dereceye giren katılımcılara ödülleri ve belgeleri takdim edildi. Hafta içi olması nedeni ile katılım yapamayan öğrencilerin temsilcilerine takdim yapıldı. RC Model Uçak Eğitimi katılımcılarına belgeleri takdim edildi.

Model Helikopter Kategorisinde

1-Ahmetcan Pilas

2-Hakan Al

3-Musa Zengin

Model Uçak Yarışması

1-İlhan Menderes

2-Mustafa Al

3-Burak Ballı


YORUM (0)

2169 kere okundu

0:1448923344:1

İSTİKBAL GÖKLERDEDİR PROJESİ PİKNİĞİ DÜZENLENDİ


30 KASIM 2015 PAZARTESİ22:20
innovaeditor/assets/admin/0IMG_4822.JPGGençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen; Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği tarafından yürütülen "İstikbal Göklerdedir Projesi pikniği Tokat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesinde gerçekleştirildi. Yeni havacılık üyeleriyle yoğun bir katılım sağlandı.


Proje koordinatörü Ömer Faruk Kaçmaz; "Projemiz uzun bir süreçte çok eğlenceli geçti. Uzun bir süreci arkadaşlarımızla yaşadık ve kaynaştık. Burada lise öğrencileri hedefler belirlediler. Bazı arkadaşlarımızın kazandıkları üniversiteler ile mutlu olduk. Her şey çok güzel oldu. Bize bu imkanı sağlayan ve destekleyen Gençlik ve Spor Bakanlığımıza teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Şaban Ceylan; "Öğrencilik zamanında yapılan en güzel olaylardan birisi, öğretmenler ile öğrencilerin birlikte yaptıkları etkinliklerdir. Hafızamızdan zaman gelir her şey silinir ama bu anlar daima kalıcıdır.” sözleriyle öğretmenleri kutladı.

Katılımcılar görev paylaşımı yaparak piknik organizasyonunu yaptılar. Birlikte yapılan pikniğin ardından model uçak ve model helikopterlerle uçuş ve kalkış denemeleri yapıldı.


YORUM (0)

2057 kere okundu

0:1448923129:1

TOKAT MTAL HAVACILIK KONFERANSI DÜZENLENDİ


19 KASIM 2015 PERŞEMBE21:02
innovaeditor/assets/admin/havacilik kon tokat.jpgTokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği tarafından yürütülen, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen Proje Koordinatörlüğünü Ömer Faruk Kaçmaz’ın yaptığı "İstikbal Göklerdedir” projesi kapsamında Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Konferans salonunda Havacılık Konferansı düzenlendi. Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Okul İdarecileri, Okul Öğretmenleri ve Havacılık Kulübü öğrencileri katılım yaptılar.
 
Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Dernek Başkanı ve Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Havacı Gençlik Kulübü Rehber Öğretmeni Müslim Kaçmaz, havacılığın tarihsel gelişimi hakkında bilgi verdi. Türklerin havacılık uğraşları ve başarı sağlayan bilim adamları ve yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi. İstikbal Göklerdedir projesi ve yapılan çalışmaları özetleyen Kaçmaz; "Sevgili gençler sizleri çok seviyoruz. Sizler ülkemizin geleceğisiniz ve ülkemizin zenginliğisiniz. Sizleri başarılı görmek istiyoruz. Çalışın! Göreceksiniz ülkemizin şimdilik yapamadıklarını, sizler yapacaksınız” sözleriyle konuşmasını tamamladı.
 
Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Şaban Ceylan "Havacılık çalışmalarını yapan öğretmen ve öğrencilerimize başarılarından dolayı tebrik ederim. Sosyal etkinlikler geziler, piknik organizasyonları ...

TÜMÜ


YORUM (0)

2230 kere okundu

3:1447967461:1

ALMUS ÇPAL 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ İÇİN YOĞUN ÇABA SARFEDİYOR


19 KASIM 2015 PERŞEMBE14:04
innovaeditor/assets/admin/almus cpl.pngTokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği tarafından yürütülen, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen "İstikbal Göklerdedir” projesi kapsamında Almus ilçesi havadan video görüntüleri alındı.
 
Almus Çok Programlı Anadolu Lisesi Okul Müdürü Oğuzhan Öztürk "24 Kasım Öğretmenler Günü” etkinlikleri ve hazırlıklarını sürdürüyor. Tüm okul kadrosu çok başarılı ve özverili çalışmalar yapmaktadır. Hazırlıkları Almus tanıtımı için havadan çekilen videolar ile görselleştrilecektir.


YORUM (0)

2654 kere okundu

1.5:1447942984:1

YEŞİLIRMAK MTAL HAVACILIK KONFERANSI


19 KASIM 2015 PERŞEMBE13:36
innovaeditor/assets/admin/aIMG_4794.JPGTokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği tarafından yürütülen, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen "İstikbal Göklerdedir” projesi kapsamında paydaş kurum olan; Yeşilırmak Mesleki Teknik Anadolu Lisesinde "Havacılık Konferansı” düzenlendi.

 

Konferans konuşmacısı Müslim Kaçmaz, uçmanın insanlar tarafından neden önemli olduğundan, bu günkü havacılık sektörü ve gelecekteki konumuna kadar olacak süreç hakkında bilgi verirken dinleyici öğrencilerin sorularını cevaplandırdı. "İlk havacılık denemeleri ve bilimsel araştırmalarında Müslüman ve Türk bilim adamları öncülük etmiş olması gurur verici olarak nitelendirilirken; sonuç elde edilememesi ise üzüntü verici oldu. Kanadı, kuyruğu ve pervanesi olan ilk mekanik uçağı; gürgen ağacı ve hafif saçtan 1861 tarihinde imal eden Bebekli Atıf Bey, uçuş denemesinde pedal ile pervaneyi hareketlendirmesi ve ilk uçuşunda düşmesi üzerine "Deli” lakabı takılması ve çalışmalarının desteklenmemesi büyük bir hata olmuştu. 1909 yılında Osmanlı Devleti modern havacılık çalışmalarında yer alırken; Yeni Türk Devleti, Mustafa Kemal Atatürk’ün girişimleriyle havacılık alanında yer etmişken; günümüz havacılık sektöründe hiç de ...


TÜMÜ


YORUM (0)

2110 kere okundu

0:1447940686:1


[1] 2  [SONRAKİ]1-5 - 7