TEKMED
TOKAT EKONOMİK KALKINMA VE MESLEK EDİNDİRME DERNEĞİ

AYLIK ARŞİV: EKİM 2015


TEKMEDTEN HAVACILIK KONFERANSI


24 EKİM 2015 CUMARTESİ22:39
innovaeditor/assets/admin/YEILIRMAK KONFERANS.jpgTokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği tarafından Yeşilırmak Mesleki Teknik Anadolu Yurdu işbirliğinde havacılık konulu konferans gerçekleştirildi.


Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen ve Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği tarafından yürütülen "İstikbal Göklerdedir” projesi kapsamında organize edildi. Konferans konuşmacısı Müslim Kaçmaz, uçmanın insanlar tarafından neden önemli olduğundan, bu günkü havacılık sektörü ve gelecekteki konumuna kadar olacak süreç hakkında bilgi verirken dinleyici öğrencilerin sorularını cevaplandırdı. "İlk havacılık denemeleri ve bilimsel araştırmalarında Müslüman ve Türk bilim adamları öncülük etmiş olması gurur verici olarak nitelendirilirken; sonuç elde edilememesi ise üzüntü verici oldu. Kanadı, kuyruğu ve pervanesi olan ilk mekanik uçağı; gürgen ağacı ve hafif saçtan 1861 tarihinde imal eden Bebekli Atıf Bey, uçuş denemesinde pedal ile pervaneyi hareketlendirmesi ve ilk uçuşunda düşmesi üzerine "Deli” lakabı takılması ve çalışmalarının desteklenmemesi büyük bir hata olmuştu. 1909 yılında Osmanlı Devleti modern havacılık çalışmalarında yer alırken; Yeni Türk Devleti, Mustafa Kemal Atatürk’ün ...


TÜMÜ


YORUM (0)

1467 kere okundu

0:1445715891:1

BAĞLARBAŞI KÖYÜNDE PROJE PİKNİĞİ


24 EKİM 2015 CUMARTESİ22:34
innovaeditor/assets/admin/BAGLARBASI.jpgTokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği tarafından yürütülen ve Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen "İstikbal Göklerdedir” projesi kapsamında Tokat Pazar’a bağlı Bağlarbaşı (Farnı,Fannı) köyünde piknik yapıldı. İstikbal Göklerdedir proje ekibi olarak köyün havadan video çekimleri yapıldı.
 
Bu köy tarihinde ilk havadan videolar oldu. Katılımcılar orman yürüyüşü gerçekleştirdi ve kamp ateşi yaktı. Doğa ile bütünleşmenin zevkine varıldı. Sonra semaver çayı demlendi ve ortaklaşa piknik işleri yapıldı. RC Kontrollü helikopterler uçuruldu. Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Dernek Başkanı Müslim Kaçmaz "Gençlerimizi havacılık alanında etkinliklerle tanıştırmak istedik. Gençlerimiz bir arada olmaktan ve havacılık faaliyetleri ile uğraşmaktan oldukça mutlu oldular. Gençlik ve Spor Bakanlığımız gençlere yönelik projeleriyle gençlerin yanında olduğunu hissettiriyor.” Dedi.
 
Avrasya Tokatlılar Federasyonu Tokat Şube Başkanı Filiz Yılmazer, "TEKMED yönetim kurulu olarak gençlerimizle yakından ilgilenildiğini görüyorum. Bu tür projelerde gençlerle birlikte olmak oldukça sevindirici.” Sözleriyle düşüncelerini ifade etti.


YORUM (0)

2609 kere okundu

3:1445715510:1

TOKATTA OKULLU OKULSUZ OKUYORUZ


24 EKİM 2015 CUMARTESİ22:24
innovaeditor/assets/admin/OKUYORUZ.jpgİl Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji Geliştirme Birimi tarafından yürütülen "Okullu Okulsuz Okuyoruz Projesi” kapsamında 20 Ekim Salı günü, Novada AVM’de toplumumuzun okumaya olan farkındalığını artırmak için "Hep Birlikte Okuyoruz” etkinliği gerçekleştirildi. Programa Belediye Başkan Yardımcısı Selahattin Kelemci, İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent Yazıcı, Maarif Müfettişleri Başkanı Halis Nural ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü Orta Öğretim Şube Müdürü Osman Sargut, Arge birimi, okul müdürleri, Sosyal Bilimler Lisesi ve Yeşilırmak Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi öğretmen ve öğrencileri katıldılar.
 
Etkinlik Novada AVM’de hep birlikte kitap okuyalım anansonun yapılması ile başladı. Kitap okuma etkinliğine AVM yetkilileri, mağazalarda görev yapan mağaza çalışanları, alışveriş yapmak üzere AVM’ de bulunan müşteriler de katıldılar. AVM giriş kapısında ve 2. Katında oluşturulan kitaplıklardan herkesin istediği kitabı aldığı etkinlikte okuma etkinliği sonunda katılımcılara kitaplar hediye edildi. Tokat Belediye Başkan Yardımcısı Selahattin Kelemci ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent Yazıcı etkiliğe katılan tüm sivil, öğrenci ve mağaza çalışanlarıyla ...

TÜMÜ


YORUM (0)

1325 kere okundu

0:1445714866:1

AVRASYA TOKATLILAR FEDERASYONU VE TEKMED ARASINDA İŞBİRLİĞİ GELİŞİYOR


18 EKİM 2015 PAZAR22:19
innovaeditor/assets/admin/AVRASYA.JPGTokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği ile Avrasya Tokatlılar Federasyonu arasında ki işbirliği gelişiyor. Tokat’ın Pazar İlçesinin güzel köyü olan Bağlarbaşı (Farnı-Fannı) Köyünde yapılan Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen ve TEKMED tarafından yürütülen "İstikbal Göklerdedir” projesinin pikniğinde bir araya gelindi.


Avrasya Tokatlılar Federasyonu Tokat Şubesi Yönetim Kurulu olarak pikniğe iştirak edildi. TEKMED yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Tokat için neler yapılabilir konulu sohbet çay ortamında gerçekleştirildi. Avrasya Tokatlılar Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri yapılan sohbetin ardından hava aracı ile havadan video çekimlerini izlendi. Mütakiben TEKMED tarafından açılan "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine” iştirak eden Bekir Sezgin tarafından kurulan ve kısa süre sonra faaliyete geçecek olan Bima Tokat Ekmek Fabrikası gezildi. Hijyenik ortam ve düzenden duyulan memnuniyet dile getirildi.


Avrasya Tokatlılar Federasyonu Tokat Şube Başkanı Filiz Yılmazer, "İstikbal Göklerdedir” projesi katılımcıları ile sohbet etti. Genç katılımcıların duygu ve düşüncelerini öğrenen Sayın Yılmazer faaliyetler hakkında bilgi aldı. Yeşilırmak Mesleki ...


TÜMÜ


YORUM (0)

2610 kere okundu

2:1445196044:1

TOKAT BELEDİYESİ TEKMED TARAFINDAN ZİYARET EDİLDİ


18 EKİM 2015 PAZAR21:36
innovaeditor/assets/admin/tokat bld1.jpgTokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği tarafından yürütülen ve Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen "İstikbal Göklerdedir” projesi kapsamında Tokat Belediye Başkan Yardımcısı Selahattin Kelemci ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ahmet Turan Erdoğan katılımcılar tarafından ziyaret edildi.
 
Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Havacılık Kulübü Rehber Öğretmeni ve Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Dernek Başkanı Müslim Kaçmaz; İstikbal Göklerdedir projesi kapsamında gençler ile birlikte yapılan etkinlikler hakkında bilgi verdi. Proje kapsamında öğrenciler ile birlikte yapılan havacılık eğitim gezisi ve bu eğitimde gözlemlenenler anlatıldı. Gençler toplumuzun geleceği olduğunu ve gençlere yapılan yatırım ülkemizin ve ilimizin geleceğine olan yatırım olduğunu söyledi.
 
Tokat Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ahmet Turan Erdoğan; "Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Havacılık kulübü Tokat ilinin havadan fotoğraflarını çektiği gibi çevre illerimizin de ilk hava fotoğraflarının çekilmesini sağlamıştır. Yenilikçi yaklaşımların ilimizde çok erken buluşturulması sağlanmıştır. Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği tarafından uygulanan ...

TÜMÜ


YORUM (0)

1137 kere okundu

0:1445193629:1


[1] 2  [SONRAKİ]1-5 - 10