TEKMED
TOKAT EKONOMİK KALKINMA VE MESLEK EDİNDİRME DERNEĞİ

AYLIK ARŞİV: OCAK 2015


İNGİLİZCE EĞİTİMİ VE AVRUPA KÜLTÜRÜ TANITIMI


22 OCAK 2015 PERŞEMBE21:01
innovaeditor/assets/admin/LOGO JPG.jpgTokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği, Tokat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Yerköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi işbirliğinde yürütülen, MESLEKİ TEKNİK EĞİTİM ÖĞRENCİLERİNE AVRUPADA İŞLETME DENEYİMİ KAZANDIRILMASI Erasmus + Programından farklı olarak finansmanı Türkiye Ulusal Ajansı vasıtasıyla Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği’nin ortak finansmanı ile yürütülen Avrupa Birliği Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA) İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı kapsamında gerçekleştirilen projedir. Proje kapsamında Almanya ve Hollanda'da mesleki eğitim öğrencileri staj çalışmasında bulunacaktır. Aynı zamanda da kültürler arası iletişim sağlanacaktır.
 
Avrupa'da ülkemizi temsil edecek gençler için Tokat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde "İngilizce Eğitimi ve Avrupa Kültürü Tanıtımı" adlı eğitim verilmektedir. Eğitimler haftada iki gün iki ders saati olarak planlandı. Yarı yıl tatilinde sürdürülmeyecek olan eğitimler hafta içi okul ders saatleri dışında planlandı. Proje Koordinatörü ve Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Dernek Başkanı Müslim Kaçmaz "Avrupa'ya giden öğrencilerimiz gelişmiş eğitim imkanlarını görecektir. Dünyanın ekonomisini ...

TÜMÜ


YORUM (0)

2594 kere okundu

2.7:1421960651:1

ÇEVRE KONULU ÇALIŞTAY DÜZENLENDİ


21 OCAK 2015 ÇARŞAMBA17:35
innovaeditor/assets/admin/cebre bak.JPG26 Haziran Atatürk Kültür Sarayı’nda yapılan Tokat Şehir Kimliği Çalıştayı tanıtım toplantısına başta Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Bakan Danışmanı İbrahim Acar, Tokat Vali Cevdet Can ve Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu olmak üzere bürokratlar, iş adamları, sivil toplum temsilcileri, akademisyenler ve vatandaşlar katıldı.
 
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Bakan Danışmanı İbrahim Acar, Ordu’da başlayan çalıştaylardan 13.’sünü Tokat’ta tanıtım toplantısı ile başlatmış olduklarını söyledi. Acar, hedeflerinin 81 ilde şehir kimliği çalıştaylarını yapmak olduğunu belirterek, "İstanbul’ bir ayrıcalık yapıyoruz. Tüm il ve ilçelerinde ayrı ayrı şehir kimliği çalıştayı yapmayı hedefliyoruz” dedi. Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ise insanlarda olduğu gibi şehirlerinde kendine has bir kimliği olduğunu söyledi.”
 
Yapılan konuşmaların ardından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Bakan Danışmanı İbrahim Acar moderatörlüğünde düzenlenen panele Bakan Danışmanı Zekeriya Erdim ve Prof. Dr. Seyfettin Erdoğan’ın konuşmacı olarak katıldı. Sorular kısmında Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Dernek Başkanı Müslim Kaçmaz "Şehrimizde düzenlediğiniz ...

TÜMÜ


YORUM (0)

2336 kere okundu

5:1421862676:1

ERASMUS PROJE EĞİTİMİ


21 OCAK 2015 ÇARŞAMBA17:32
innovaeditor/assets/admin/tokat esamnus.jpgErasmus+ Leonardo da Vinci projeleri kapsamında Tokat'ta proje ekiplerine bilgilendirme toplantıları yapıldı. İki grup halinde verilen eğitimler Tokat Halk Eğitim Merkezi toplantı salonunda saat 09.30- 16.00 saatleri arasında K1 formatında başvuru şartları, başvuruda dikkat edilecek noktalar, proje yazımı, ortak bulma ve form doldurma konularında bilgilendirmeler yapıldı. Levent Özil tarafından verilen eğitime Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Dernek Başkanı Müslim Kaçmaz katıldı. Tokat yüzdelik dilimde Türkiye'de açık ara birinci. Bunun nedeni Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü ekip olarak konuya ciddi yaklaşımları diyebiliriz.


YORUM (0)

2687 kere okundu

3.7:1421861657:1

AVRUPALI ÖĞRETMENLERE HOŞGELDİN ZİYARETİ


19 OCAK 2015 PAZARTESİ7:17
innovaeditor/assets/admin/yabanci-ogretmenler-tokat-i-kesfe-cikti.jpgTokat 75. Yıl Zübeyde Hanım Ana Okulu Polonya, İspanya, Estonya ve Litvanya'dan comenious projesi uygulamak için gelen öğretmenleri ağırlamakta. Okul Müdürü Sibel Yetkin ve öğretmenler heyacan içinde Türk misafirperveliğini ve Türk kültürünü en iyi şekilde sergilemenin telaşında. Proje sunumları yapıldı. İngilizce bilen öğretmenler iletişimi sağladı. Okul öğretmenleri ve Avrupa'dan ilimize gelen misafir öğretmenler okul ve sınıfları gezdiler. Geniş imkânlara sahip okul ülkemizin sayılı okullarından birisi. Öğretmen, personel ve eğitim kalitesi okulun her tarafında hissedilmesi gurur verici.
 
Tokat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Havacılık Kulübü Öğretmeni ve Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Dernek Başkanı Müslim Kaçmaz yurt dışından gelen proje uygulayıcılarına hoşgeldin ziyaretinde bulundu. Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği tarafından yürütülen ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından kabul edilen "Mesleki ve Teknik Eğitim Öğrencilerine Avrupa'da İşletme Deneyimi Kazandırılması" projesi ve Türkiye Gençlik Bakanlığı tarafından kabul edilen "İstikbal Göklerdedir" projesi hakkında bilgilendirme yapıldı. Zübeyde Hanım Ana Okulu ...

TÜMÜ


YORUM (0)

2540 kere okundu

5:1421652377:1

KENDİNİ YENİLEYEN KARTAL TOKAT


12 OCAK 2015 PAZARTESİ22:38
innovaeditor/assets/admin/girisim1.JPGTokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği Uygulamalı Girişimcilik Belge Töreni ve Dernek Projeleri Bilgilendirme Toplantısı yapıldı. Toplantıya Tokat İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Abdullah Taştan, Tokat Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Abdulkadir Türk, Tokat İŞKUR Müdür Yardımcısı Bekir Fındık, Tokat KOSGEB Hizmetleri Temsilcisi Uzman Tarık Fidan, Tokat Bilim Sanayi İl Müdürlüğü Ahmet Uğurlu, Tokat Aile Politikalar İl Müdürlüğünden İbrahim Kalkan, TESKAD Dernek Başkanı Burhan Besler, Özgür Yaşam İşletme Temsilcisi Semra Öztürk, Tokat Eğitim Birsen Sendika Temsilcisi Faruk Delen, Ev sahibi olarak Tokat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Şaban Ceylan, okul öğretmenleri, öğrencileri ve yeni girişimciler katıldı.

Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Dernek Başkanı Müslim Kaçmaz konuşma yaptı: Sağlıklı, güçlenmekte olan, istikrarlı bir toplumda girişimcilerin oynayabilecekleri ve oynamaları zorunlu rolleri vardır. Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği olarak; nerede yaşarsak yaşayalım, kim olursak olalım, her birimizin girişimcilik ilkelerinin ve faydalarının insanlara ulaşmasına yardımcı ...

TÜMÜ


YORUM (0)

1515 kere okundu

4:1421102747:1


[1] 2  [SONRAKİ]1-5 - 6