TEKMED
TOKAT EKONOMİK KALKINMA VE MESLEK EDİNDİRME DERNEĞİ

KARAYİP ADALARINDAN TOKATA GELEN MİSAFİRİMİZ


3 EYLÜL 2019 SALI23:16
innovaeditor/assets/karayip.jpgKarayip Adalarından St. Maarten Adasında Mesut Bayezıt tarafından kurulan ve işlev kazandırılan Caribbean Education and Culture Foundation Vakfı Tokat ilinde uygulanan bir projeye katıldı. Bu kapsamda ilimizde bulunan Sayın Bayezıt, Dostlar Meclisi Başkanı Burhan Besler ve Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Dernek Başkanı ile bir araya geldi.


Sayın Bayezıt "Karayipler Eğitim ve Kültür Vakfı (CECF) Karayip Adaları'nda çalışmakta ve 2017 yılında St. Maarten'de kurulmuştur. Kurumumuz, gönüllülük, kültürlerarası diyalog ve yaygın eğitim olanaklarını teşvik etmek için Karayipler ve Avrupa'daki gençlere geniş kapsamlı faaliyetler sunmaktadır. Karayip genç ve yabancı gönüllülerin genel ilgi alanlarına ve projelerine katılarak sosyal hayata uyum sağlama; Bölgesel kalkınma, eğitim, azınlık politikaları, çevre politikaları, doğanın korunması, ekonomik kalkınma programı, kültür-sanat, sağlık, spor, alanlarda iyi çalışma örneklerinin aktarılması. İnsanlar arasında etkin bir vatandaşlığın kapsayıcı bir şekilde desteklenmesini amaçlayan eğitim projelerinin uygulanması ve katılımcı, demokratik ve sürdürülebilir toplum; Bilgi, karşılıklı anlayış ve barış amacıyla uluslararası değişim yoluyla insanların ve fikirlerin hareketliliğini teşvik etmek; ” Dedi.


TEKMED Başkanı Sayın Kaçmaz " Karayip Adası olan St. Maarten Adasında müthiş bir potansiyel var. Mesut Kardeşim orada kurduğu işletme işe ihracat gerçekleştiriyor. Çok mutlu oldum. Türkler her yerde ve girişimci.” Dedi.


Sayın Besler "İlimiz işletmelerinin ürünlerini adaya pazarlamak önemlidir. Ben elimden gelen desteği vereceğim.” Dedi.


YORUM (0)

265 kere okundu

0:1567541887:1YORUM YAZ

ADINIZ*

E-POSTA*

YORUM*

KODU GİRİNİZ*