TEKMED
TOKAT EKONOMİK KALKINMA VE MESLEK EDİNDİRME DERNEĞİ

ALPER AK İLE KARİYER GÜNLERİ PROGRAMI DÜZENLENDİ


7 HAZİRAN 2019 CUMA23:13
innovaeditor/assets/j08.jpgTokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda 120 katılımcı öğrenci ve öğretmenlere Tokat Arge’den Nevriye Baran tarafından program düzenlendi. Programın konuğu İlimizin Başarılı Girişimcisi Alper Ak oldu.

 

Nevriye Baran katılımcılara hitap etti. "Kariyer günleri kapsamında siz sevgili gençler ile Alper Bey’i bir araya getirmenin mutluluğunu yaşıyorum. Dikkatli dinleyin. Sorularınızı sorun. Siz teknik eleman olacaksınız. Mesleki eğitiminizin yanında kişisel gelişiminizi de desteklemek istiyoruz.” Dedi.

 

Sayın Ak "İlkokul mezunuyum. Biliyorum bu size ok tuhaf geliyor. İsteyince olmayacak bir şey yok. Önce isteyin sonra koyduğunuz hedeflerinize doğru çok çalışın. 5 yıl önce Tokat’a geldim. Müslim Hocam beni gayet iyi tanır. Bilgisayar tamiratı için bir dükkanım vardı. Günde 2/3 saat uyur sürekli çalışırdım. Projeler ürettim. Ben program dili bilmem. İnceler okur ve öğrenirim. Birçok program yazdım. Yazdığım programların çoğu hazır olan ve benim eklediğim programlardır. Bugün patentlerimiz var. Hiçbir şey birden olmamaktadır. Sabır ve çalışmak gerekir. Siz gençler de sabır gösterir ve çalışırsanız aldığınız eğitimle kolaylıkla başarıya ulaşacaksınız. Konferans verdiğim üniversitelerin sayısını hatırlamıyorum. Başarı hiçbir zaman tesadüf değildir. İlimize ülkemizin bir çok yerinden gelen subaylara drone eğitimleri veriyoruz.  Gaziosmanpaşa Üniversitesi, Teknopark içinde üretimlerimizi gerçekleştirdik. Yeterli gelmeyince Organize sanayi bölgesine taşındık. 4, 6 ve 8 pervaneli üretimler gerçekleştiriyoruz. Kendi motorlarımız tasarımlarımızdır.” Dedi.


YORUM (0)

371 kere okundu

0:1559949337:1YORUM YAZ

ADINIZ*

E-POSTA*

YORUM*

KODU GİRİNİZ*