TEKMED
TOKAT EKONOMİK KALKINMA VE MESLEK EDİNDİRME DERNEĞİ

II. KARDEŞLİK PİKNİĞİ GÜMENEKTE YAPILDI


3 MAYIS 2019 CUMA22:46
innovaeditor/assets/IMG_20190502_125258.jpgİlki 2018 Yılında Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ve Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği işbirliğinde gerçekleştirilen Kardeşlik Pikniğinin ikincisi; Gümenek Mesire Alanında düzenlendi. Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ali Vanlıoğlu, Tokat İl Göç İdaresi Müdürü İdris Coşkun, Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Dernek Başkanı Müslim Kaçmaz, Kültür Edebiyat Kolu Rehber Öğretmeni İlker Doğan, Müzik Kulübü Rehber Öğretmeni Evrim Özdemir, okul öğretmen ve idarecileri ve dernek üyeleri iştirak etti.

 

Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ve Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği işbirliğinde Türk ve göçmen gençlerin kaynaştırılmasını amaçlayan piknik düzenlendi. Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Kültür Edebiyat ve Müzik Kulüpleri etkinlik desteği sağladı. 40 Öğrenci katılım yaptı. Tokat Belediyesi aracı ile piknik yerine transfer yapıldı.

 

Türk ve göçmen gençlerimiz öğretmenler ile birlikte mangal ve mangal yaktı. Birlikte çay demledi, ızgara, salata hazırladı. Birlikte sofra hazırladı. Birlikte pişirdi ve birlikte yemek yedi. Müzik Öğretmeni Evrim Özdemir ile birlikte gençler saz, gitar ve def çaldı. Türkü, şarkı söylediler. Kültür Edebiyat Kulübü Rehber Öğretmeni İlker Doğan ile birlikte gençler voleybol ve futbol oynadı. Türk ve Afgan müzikleri eşliğinde halk oyunları oynandı. Afgan seksek oyunu, Türk uzuneşek oyunu eğlenceli geçti. Gençler çayır alanda güreş yaptılar. Doğa yürüyüşü yapıldı.  Gençlere temizlik, kardeşlik ve insan hakları konusunda eğitim verildi.

 

Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği Türkiye’yi temsil ettiği Almanya Ulusal Ajansı tarafından desteklenen 2018-1-DE04-KA205-016158 Numaralı Sevgi İncitmez projesi yaygınlaştırması amacıyla gençlere şiddetin kötü yanları anlatıldı.


YORUM (0)

606 kere okundu

0:1556913066:1YORUM YAZ

ADINIZ*

E-POSTA*

YORUM*

KODU GİRİNİZ*