TEKMED
TOKAT EKONOMİK KALKINMA VE MESLEK EDİNDİRME DERNEĞİ

PLEVNE ORTAOKULUNDA OKUL VE PROJE TANITIMI YAPILDI


30 MAYIS 2016 PAZARTESİ16:32
innovaeditor/assets/admin/robotmaker 2.jpgTokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Robot Kulübü tarafından yürütülen, Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Öğretmeni Yücel Polat’ın koordinatörü olduğu ve Gençlik Spor Bakanlığı tarafından desteklenen "Robot Maker Gençleriz” projesi tanıtımları Plevne Ortaokulunda yapıldı.

 

Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Dernek Başkan ve Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Öğretmeni Orhan Şen beraberindeki proje katılımcıları gençler ile birlikte orta okul öğrencilerine robot mantığı konusunda bilgi verdi. "Robot yarışmalarının ülkemizde sürdürülmektedir. Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi olarak bu yarışmalarda üniversiteler ile yarışmaya çalışmaktayız. Başarılıyız. Daha başarılı olabilmek için projeler geliştiriyoruz. Gençlerimizin isteği bizim de onları desteklememize yol açıyor. Onlar projenin her faaliyetinde mutlu oluyorlar ve öğreniyorlar. Gençlik ve Spor Bakanlığımıza bu tür projelere destek verdiği için teşekkür ediyorum.  Başarılı yazılımcıların robot projeleriyle yetiştirilmektedir. Dünyanın geleceği yazılımda, yazılımında başlangıcı robotlardadır.” Şeklinde görüşlerin ifade etti.


Okul ekibi orta öğretim öğrencilerine robot gösterisinde bulundu. Güreşen sumolar, çizgi izleyen, basket atan ve dengede durmaya çalışan robot etkinlikleri ilgiyle takip edildi.


YORUM (0)

1045 kere okundu

5:1464626163:1YORUM YAZ

ADINIZ*

E-POSTA*

YORUM*

KODU GİRİNİZ*