TEKMED
TOKAT EKONOMİK KALKINMA VE MESLEK EDİNDİRME DERNEĞİ

AYLIK ARŞİV: EKİM 2015


GİRİŞİMCİMİZDEN KÖY EKMEĞİ FABRİKASI


24 EKİM 2015 CUMARTESİ18:59
innovaeditor/assets/admin/bi ma.jpgTokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneğinin 2014 yılında açmış olduğu "Uygulamalı Girişimcilik” eğitimine katılan kursiyerleri birer birer iş yerleri açmaya başladı. Girişimcilerimizden Bekir Sezgin istihdam yaratan projesiyle hem ihtiyacı gideriyor; hemde hizmet alanında eksikliği gidermeyi hedefliyor.


2014 yılında KOOSGEB Hizmetleri Müdürlüğü ve Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği tarafından düzenlenen eğitime katılan Bekir Sezgin, Bağlarbaşı Köyüne "Bİ-MA Tokat Köy Ekmeği Fabrikasını kurdu. Dört adet fırın ve 6 kişi ile üretime başlayacak olan işletme hijyenik özellikleri ile takdir edildi.


Avrasya Tokatlılar Federasyon Başkanı Filiz Yılmazer "Biz büyük bir camiayız, Tokat’ımızın değerlerini yaşatmak zorundayız. Ben her şeyi kolay beğenmem, fakat bu işletme her yönüyle çok güzel olmuş. Burada gördüklerimi Federasyon başkanıma aktaracağım. Girişimci özelliğinizi ve iş anlayışınızı takdir ediyorum Allah hayırlı etsin” sözleriyle düşüncelerini ifade etti.


Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Dernek Başkanı Müslim Kaçmaz "Bekir Sezgin eğitime aldığımız girişimcilerden birisi. KOSGEB Hizmetleri Müdürlüğü ile birlikte 2014 ve 2015 yıllarında iki uygulamalı girişimcilik eğitimi düzenledik. Bu eğitimlere oldukça fazla talep olmuştu ve biz seçtiğimiz girişimcileri belgelerini bir köşeye asmalarını değil; faaliyete geçmelerini istemiştik. Bu gün girişimcilerimizin bir çoğu kendi işletmelerini kurdular. Bunlar bizi mutlu ediyor. Ücretsiz olarak düzenlediğimiz eğitimlerin en büyük ücretini siz değerli girişimcilerimizin başarısıyla alıyoruz. Gerek hijyenik ve gerekse istihdama yönelik çalışmalarından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.” Sözleriyle düşüncelerini ifade etti.


YORUM (0)

2270 kere okundu

2.7:1445713620:1