TEKMED
TOKAT EKONOMİK KALKINMA VE MESLEK EDİNDİRME DERNEĞİ

AYLIK ARŞİV: HAZİRAN 2019


COĞRAFİ İŞARETLER EĞİTİMİ DÜZENLENDİ


14 HAZİRAN 2019 CUMA20:43
innovaeditor/assets/32.jpgTokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi, Teknopark, TTO ve Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde Tokat’ta ve ilçelerinde görev yapan öğretmenlerimize FSMH eğitimi verildi. Genel Müdür Yardımcımız ve TTO Koordinatörümüz Doç.Dr. Rüştü YAYAR’ın Teknopark ve TTO hakkındaki sunumunun ardından Doç. Dr. Cemal KAYA ve Doç. Dr. Mustafa BAYRAM Corafi İşaretler hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Eğitim FSMH uzmanı Ali Erdi CANDAR’ın Patent başvuru süreçleri ve patent ön araştırmaları konusundaki eğitiminin ardından soru cevap kısmıyla son buldu.


YORUM (0)

28 kere okundu

0:1560545085:1

PATENT EĞİTİMİ


14 HAZİRAN 2019 CUMA20:41
innovaeditor/assets/33.jpgTokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi, Teknopark ve Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde Tokat’ta ve ilçelerinde görev yapan öğretmenlerimize FSMH eğitimi kapsamında iki gün ve iki ayrı grup olarak eğitim verildi. Eğitime Tokat İl Milli Eğitim Müdür Yard. Abdullah GÜRBÜZ,Tokat Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Halil İbrahim YÜKSEL,Teknopark Genel Müdür Yardımcımız ve TTO Koordinatörümüz Doç Dr. Rüştü YAYAR katıldı.Eğitim içeriği olarak FSMH Uzmanı Ali Erdi CANDAR tarafından Patent başvuru süreçleri ve patent ön araştırmaları ele alındı.Ayrıca Coğrafi işaretler konusunda Doç. Dr. Cemal KAYA ve Doç. Dr. Mustafa BAYRAM bilgilendirmelerde bulundu.Eğitim karşılıklı soru cevap kısmıyla son buldu.


YORUM (0)

50 kere okundu

0:1560544997:1

AİLE İÇİ ŞİDDET MAĞDURU ÖĞRENCİLERİN BAŞARI DURUMLARININ ARAŞTIRILMASI


14 HAZİRAN 2019 CUMA17:50
innovaeditor/assets/24.jpgTokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesinde TUBİTAK 4006 Fuarı açıldı. Fuarda öğrenciler yaptıkları proje çalışmalarını sergilediler. Makine Alan Atölye Şefi Orhan Şen koordinatörlüğünde Berat İnal Volkan ve Polat Aile içi şiddet mağduru öğrenciler konusunda araştırma projelerini sundu.
  
Almanya’da BBJ Consultag Şirketi koordinatörlüğünde, Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği Türkiye, Association for Intercultural Dialogue Derneği Romanya, Balkanska Agenciyaza Ustoychivo Razvitie Bulgaristan, Euromedi Engineering Sl İspanya ve Institouto Politismou Laogfias Athlitismou Kaineon Tehnologion Yunanistan kurumlarının ortaklığında hazırlanan ve Almanya Ulusal Ajansı tarafından desteklenen 2018-1-DE04-KA205-016158 Numaralı Sevgi İncitmez (Love Doesn't Hurt) projesi kapsamında Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesinde aile içi şiddet, şiddet gören öğrencilerin başarı durumları konusunda araştırma yapıldı.
 
Özet: Türk toplumunda aile içi şiddet kavramı, çocuğun yetiştirilmesi ve eğitiminde neredeyse çoğu alanlarda bir araç olarak kullanılmaktadır. Bazı bölgelerde ve ailelerde şiddet adeta kabul edilmiş hatta toplumsal yaşantıyı etkiler hale gelmiştir. Duygusal, fiziksel, sözel, cinsel, siyasal, ekonomik ve daha birçok ...

TÜMÜ


YORUM (0)

62 kere okundu

0:1560535452:1

TOKAT KENT KONSEYİ DÖRDÜNCÜ DÖNEM YÖNETİMİ SEÇİLDİ


13 HAZİRAN 2019 PERŞEMBE22:02
innovaeditor/assets/31.jpgÖğretmenevi Konferans Salonunda yapılan genel kurulda ilk olarak divan kurulu ve tasnif kurulu seçildi. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasının ardından geçmiş döneme ait Kent Konseyi faaliyet sunumu yapıldı. Daha sonra yapılan seçimle Kent Konseyi Başkanı, yürütme kurulu ve çalışma grubu başkanları seçildi. Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Dernek Başkanı Müslim Kaçmaz Proje Çalışma Gurubunu kuracak ve yürütecektir.

 

Yeni Kent Konseyi Yönetimi şöyle oldu:

Tokat Kent Konseyi Başkanı: Abdullah Gürbüz

 

Yönetim Kurulu Üyeleri

Ahmet Turan Erdoğan

Ali Bal

Ali Kasap

Arzu Arslan

Aynur Öztürk

Erol Çağrı Somtürk

Fatih Yılmaz

Halil İbrahim Yüksel

Işıl Karabekiroğlu

İsmail Fehmi Yaşar

Melih Sağıroğlu

Murat Ağar

Suna Arslan Köten

Şaban Banaz

Yasemin Torun

 

Grup Başkanları:

 

Tarım ve Hayvancılık Çalışma grubu Başkanı: Ahmet Boz

Eğitim, ...


TÜMÜ


YORUM (0)

136 kere okundu

0:1560463712:1

SOSYAL FAALİYETLERİN MÜLTECİLER ÜZERİNE ETKİLERİNİN ARAŞTIRILMASI


12 HAZİRAN 2019 ÇARŞAMBA22:15
innovaeditor/assets/27.jpgTokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesinde TUBİTAK 4006 Fuarı açıldı. Fuarda öğrenciler yaptıkları proje çalışmalarını sergilediler. Makine Alan Şefi Bahadır Süha Candemir koordinatörlüğünde Afganistan göçmeni öğrenciler Mustafa Haydari ve Mirvais Resuli Sosyal faaliyetlerin Mülteciler Üzerine Etkilerinin araştırılması  isimli projesini sergilediler ve ziyaretçilere sundular.
 
Özet: Tokat ili Afganistan, Suriye ve Irak’tan gelen çok sayıda mültecilere sahiptir. Okulumuzda da mülteciler vardır. Sosyal faaliyetlerin mülteciler üzerinde olumlu etkileri araştırıldı. Mültecilerin ilerleyen zamanda büyük bir problem olacağını ülkemizdeki en cahil insan bile bilmektedir. Entegrasyon sağlanmalı diye düşünüyoruz. Özelde okulumuz ile ilgili çalışmaları ele alındı. Mülteciler ile yapılan sosyal faaliyetler izlendi. II Kardeslik Pikniği Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ve TEKMED işbirliğinde yapıldı Proje kapsamında öğrencilere uygulamalar hazırlanacaktır. Buradaki gözlemler raporlanacaktır. Bu çalışma, toplumsal kabul ve uyum sürecini sığınmacıların bakış açısıyla değerlendirmeyi ve sürecin sorunlu alanlarını tespit ederek çözüm önerileri sunmayı amaçlanmaktadır. Sosyal uyumun yanı sıra Türk toplumunun kendilerine yönelik toplumsal kabul düzeyi hakkındaki düşünceleri ...

TÜMÜ


YORUM (0)

101 kere okundu

0:1560378397:1


[1] 2 3  [SONRAKİ]1-5 - 11