TEKMED
TOKAT EKONOMİK KALKINMA VE MESLEK EDİNDİRME DERNEĞİ

AYLIK ARŞİV: ARALIK 2019


SOKAK KÖPEKLERİ İÇİN KULÜBE YAPIMINA DEVAM EDİLİYOR


27 ARALIK 2019 CUMA20:56
innovaeditor/assets/kk.jpgPolonya’dan IRIS Vakfı ile Türkiye’den Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği işbirliğinde hazırlanan 2018-3-PL01-KA205-061201 Numaralı The Four paws" Mission (Dört Pati Misyonu) isimli proje kapsamında Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Metal İşleri Alanında köpek kulübelerinin yapımına devam ediliyor. 
 
Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneğinin Eğitim Gönüllüsü Fahri Kayak "Köpek kulübeleri çelik konstrüksiyon üzerine pet şişeler kullanılarak oluşturulacak. Attığımız pet şişeler ile sokak köpeklerini üşümekten koruyacağız. Projemizde ilk defa pet şişeler ile köpek kulübeleri yapılıyor olması da ayrı bir mutluluk. Sokak köpeklerinin tespitini yapıyoruz. Kulübeleri belediyemizin izni ile ihtiyaç arz eden mevkilere koyacağız." Dedi.


YORUM (0)

558 kere okundu

2:1577469879:1

SOKAK KÖPEKLERİ TARTIŞMALARI YAPILDI


23 ARALIK 2019 PAZARTESİ22:41
innovaeditor/assets/IMG_20191206_115253_1.jpgPolonya’dan IRIS Vakfı ile Türkiye’den Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği işbirliğinde hazırlanan 2018-3-PL01-KA205-061201 Numaralı The Four paws" Mission (Dört Pati Misyonu) isimli proje kapsamında Kayseri Hidayet Aydoğan Sosyal Bilimler Lisesi öğrencilerinin katılımıyla hayvan hakları konusunda tartışmalar gerçekleştirildi düzenlendi. Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Dernek Başkanı Müslim Kaçmaz ve üyeleri programa iştirak etti.
 
Sokak hayvanları üzerinden tartışmalar devam ediyor. Bir yandan hayvanlara yapılan eziyet ve işkenceler, bir yandan sokak hayvanlarının insan hayatını tehlikeye düşürmesiyle ilgili tartışmalar yapıldı. Dinleyici öğrenciler tartışmalara katıldılar. Öğretmenler, hayvansever gönüllüleri, öğrenciler hep birlikte ortak paydada buluşmak suretiyle bir tartışma gerçekleştirdi. Sokak köpekleri hakkında neleri doğru, neleri yanlış biliyoruz, sokak köpeklerine davranış ve davranış problemlerine yaklaşım, onları ortak olduğumuz yaşama ne denli katıyoruz, sokak köpeklerinin sorunlarını en aza indirmek için neler yapılmalı ve sokak köpeklerinin insanlarla uyumu nasıl olmalı gibi sorulara da yanıt verildi. İnsanın dünyada yaşayan tek canlı olmadığı; bu yüzden diğer canlıların ...

TÜMÜ


YORUM (0)

365 kere okundu

0:1577130229:1

ZIRH USTASI SAMİ ERÇİN İLE SOHBET


21 ARALIK 2019 CUMARTESİ11:45
innovaeditor/assets/Ekran 1.PNGDizi ve filmlere zırh üreten Sami ERÇİN Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesine gelerek öğrencilerle buluştu. Tokat Olgunlaşma Enstitüsü ve Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ortak çalışması ile okula gelen Zırh Ustası Sami ERÇİN, zırh ile ilgili çeşitli bilgiler verdi. Sami Usta, bu geleneksel sanatla ilgili çırak yetişmediğini, kültürel miraslarımıza sahip çıkmamız gerektiğini ifade etti. Olgunlaşma Enstitüsü Müdürü Filiz VANLIOĞLU, öğrencilerimizin hobi amaçlı bu gibi geleneksel sanatlarla ilgilenebileceğini ve ayrıca bu ilginin çeşitli yönlerden fazlaca artısı olacağından bahsetti.


YORUM (0)

494 kere okundu

0:1576918324:1

PATENT VE FAYDALI MODEL


21 ARALIK 2019 CUMARTESİ0:26
innovaeditor/assets/PATENT.jpg"Patent Seferberliğinde" Tokat ve Bursa İlleri İlk Sıraları Zorluyor. Milli Eğitim Bakanlığı 2023 Eğitim Vizyon Belgesinde mesleki ve teknik eğitimde eğitim-istihdam-üretim ilişkisi güçlendirilmesi hedefi altında "Buluş, patent ve marka üreten okulların öğrenci, öğretmen ve yöneticilerinin döner sermaye kaynaklı gelirlerden pay alması sağlanacaktır." hedefi yer almaktadır. Bu kapsamda Genel Müdürlüğümüzün mesleki ve teknik eğitimde 2019-2020 eğitim öğretim yılının teması patent, faydalı model ve tasarım yılı olarak belirlenmiştir. "Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü 2020'de 100 Patent ve Faydalı Model" hedefiyle başlayan çalışmalar tüm hızıyla sürmekte ve okul/kurumlardan yapılan başvuru sayıları her geçen gün artmaktadır. Patent, faydalı model, marka ve tasarım konularında bugün itibariyle Tokat ve Bursa illerinin önde olduğu belirlenmiştir. Tokat ilinin 77, Bursa ilinin 54 devam eden çalışması ile birlikte, Türkiye genelinde belirlenen hedeflere yaklaşılmaktadır.


YORUM (0)

202 kere okundu

0:1576877331:1

GAZİ OSMAN PAŞA ÜNİVERSİTESİNDE AWARE MIGRANT INTEGRATION PROJE SUNUMU


20 ARALIK 2019 CUMA23:34
innovaeditor/assets/GOP10.jpgMalta Ulasal Ajansı tarafından desteklenen Malta’dan Genista Research Foundation Kurumunun koordinatörlüğünü yaptığı 2018-3-MT01-KA 105 50980 Nolu Aware Migrant Ingeration (Göçmen Entegrasyonunda Farkındalık) projesi; Sonhos de Igualdades - Associação para a Promoção da Cidadania e Igualdade Portekiz, Drustvo Za Razvijanje Prostovolinega Dela Novo Mesto Slovenya, Tokat Ekonomik Kalkinma ve Meslek Edindirme Derneği Türkiye ve Caribbean Education and Culture Foundation Sint Maarten işbirliğinde uygulanan projenin etkinlikleri Gazi Osman Paşa Üniversitesi Öğretim Üyesi Ayhan Diril tarafından İngilizce hazırlık sınıfına anlatıldı. 
 
Sayın Diril "Slovenya'da göçmen entegrasyonu konulu projenin katılımcısı oldum. Dört Türk katılımcı olarak Slovenya'ya gittik. Katılımcısı olduğum Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği'nin göçmenler konusunda aktif etkinliklerinin sunumunu yaptık. İlimizi ve ülkemizi tanıttık. İyi uygulamalarımızı anlattık. Onların iyi uygulamalarını gördük. İyi bir bilgi değişimi oldu. Projeye farklı Avrupa ülkelerinden de katılımcılar geldi. Çok iyi arkadaşlıklar kurduk. Programı uyguladıktan sonra ülkemize döndük. Sizlere Erasmus+ projelerine katılmanızı tavsiye ediyorum. Çok kazançlı olacaksınız. Yabancı ...

TÜMÜ


YORUM (0)

457 kere okundu

1.5:1576874817:1


[1] 2 3  [SONRAKİ]1-5 - 11