TEKMED
TOKAT EKONOMİK KALKINMA VE MESLEK EDİNDİRME DERNEĞİ

AYLIK ARŞİV: MART 2017


MANNHEİM’DE MESLEK LİSESİ İZLENİMLERİ


23 MART 2017 PERŞEMBE17:47
innovaeditor/assets/admin/mannhaim schule.jpgKoordinatörlüğünü Aydın Çine Mesleki Teknik Anadolu Lisesinin yaptığı; Tokat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Sakarya Fatih Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi olan "Asansör Kazalarının Önlenmesi İçin Avrupa’da Sürdürülebilir Mesleki Eğitim´´ 2016-1-TR01-KA102-028022 nolu Projesi kapsamında katılımcılar

 

Mannhaim’de  Justusvon Liebig Schule adında bir meslek okulu gezisine gidildi.  Justusvon Liebig Schule  Okulu öğrencilerin bireysel yeteneklerine ve ilgi alanlarına göre eğitim planlaması yapmaktadır. Öğrencileri genellikle göçmen aile çocuklarından oluşmakta ve öğrencilerin oryantasyonlarını hızlandırıcı özel ilgi ve yaşam deneyimi eğitimleriyle mesleki eğitim desteklenmektedir. Okulda ülkemizden çok farklı bir mesleki eğitim uygulandığı görüldü. Makine bölümünden başka beslenme, kişisel bakım, iç tasarım, tekstil gibi bizde olmayan ilginç bölümlerle karşılaştık. Zorunlu eğitimin 12 yıl olduğu ülkemizde bu tür özel alanlarda da mesleki eğitimin yaygınlaştırılması iyi olacaktır. Okul öğrencilerinin mesleki eğitim ve sosyal becerilerin öğretimi yoluyla sosyal entegrasyonu teşvik etmektedir. Okulun tüm birimleri gezildi ve yerinde çalışmalar izlendi.  Okul yönetiminin çay ikramının ardından ziyaret tamamlandı. ...


TÜMÜ


YORUM (0)

1578 kere okundu

5:1490291497:1

TOKAT MTAL ÖĞRENCİLERİ ALMANYAYA UĞURLANDI


20 MART 2017 PAZARTESİ17:05
innovaeditor/assets/admin/IMG_6848.JPGKoordinatörlüğünü Aydın Çine Mesleki Teknik Anadolu Lisesinin yaptığı; Tokat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Sakarya Fatih Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi olan "Asansör Kazalarının Önlenmesi İçin Avrupa’da Sürdürülebilir Mesleki Eğitim´´ 2016-1-TR01-KA102-028022 nolu Projesi kapsamında Tokat katılımcısı öğrenciler rehber öğretmenleri İlhan Yayar ve Bahadır Süha Candemir Almanya’nın Manhaim şehrine Kayseri Erkilet Hava alanından yolcu edildi.


Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi bahçesinde toplanan ekip aileleri tarafından Erasmus + projesi eğitimlerini almak üzere Almanya’ya uğurlandı. Aileler ve öğrencilerin heyecanı oldukça yüksekti. Kayseri Erkilet Hava Alanında kısa bir konuşma yapan Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Dernek Başkanı Müslim Kaçmaz ""Sizler bizi Avrupa’da temsil edecek kültür elçilerisiniz. Almanya mesleki ve teknik eğitimde dünya liderinden biridir. Aldığınız kazanımlar ile ülkemize AB yolunda avantaj sağlayacaksınız. Hepiniz başarılarınızla katıldığınız Erasmus + projesini başarılı şekilde sürdürmenizi temenni ediyorum.” Dileklerinde bulundu.


YORUM (1)

1576 kere okundu

2:1490029903:1

ALMANYA KATILIMCILARININ HAZIRLIKLARI DEVAM EDİYOR


9 MART 2017 PERŞEMBE20:12
innovaeditor/assets/admin/asansor ogrenci bilgilendrme.jpgKoordinatörlüğünü Aydın Çine Mesleki Teknik Anadolu Lisesinin yaptığı; Tokat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Sakarya Fatih Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi olan "Asansör Kazalarının Önlenmesi İçin Avrupa’da Sürdürülebilir Mesleki Eğitim´´ 2016-1-TR01-KA102-028022 nolu Projesi kapsamında Tokat katılımcısı öğrencilere ülkemizi en iyi şekilde temsil etmesine ve en iyi şekilde fayda sağlanması için toplantı düzenlendi.


Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Makine Alan Şefi Bahadır Süha Candemir, "Katılımcı olarak üzerimize düşenleri biz yerine getirmek zorundayız. Veli Anlaşması ve Öğrenim anlaşmasının maddelerini inceleyerek sorumluluklarımızı en iyi şekilde yerine getireceğiz. Demokrasi ve insan hakları konusu bizim için çok önemli. İnsan hakları, tüm insanların sahip olduğu temel hak ve özgürlüklere denir. İnsan hakları, ırk, din, dil ve cinsiyet ayrımı gözetmeksizin tüm insanların yararlanabileceği haklardır. Bu hakları kullanmakta herkes eşittir. Bizde karşılaşacağımız insanlara görmek istediğimiz şekilde davranış sağlayacağız.” Sözleriyle uyarılarda bulundu.

 

Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Makine Alanı Teknoloji sınıfında yapılan toplantıda, ...


TÜMÜ


YORUM (0)

895 kere okundu

5:1489090450:1


1-3 - 3