TEKMED
TOKAT EKONOMİK KALKINMA VE MESLEK EDİNDİRME DERNEĞİ

AYLIK ARŞİV: HAZİRAN 2016


NCT CNC VE MACARCA DİL EĞİTİM SERTİFİKALARI TÖRENLE DAĞITILDI


10 HAZİRAN 2016 CUMA21:50
innovaeditor/assets/admin/nct cnc macar.jpgTokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi olarak ortak olduğumuz ve Çorum Mesleki Teknik Anadolu Lisesi koordinatörlüğünde yürütülen "Avrupa'da Sürdürülebilir Mesleki Eğitim Stajı" adlı Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen projemiz katılımcıları için Macar Dili Sertifikası ve CNC Eğitim Sertifikası töreni düzenlendi. Program Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Makine Alanında gerçekleştirildi. Programa Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Şaban Ceylan, Okul Müdür Yardımcıları Fatih Emeksiz, Muhsin Yılmaz ve Nuri Çabuk, Makine Teknolojisi Alan Şefi Bahadır Süha Candemir, Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Dernek Başkanı Müslim Kaçmaz ve hareketlilik katılımcısı öğrenciler katıldı.


2015 yılı Teklif Çağrısı döneminde Erasmus+ Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği projeleri kapsamında, Türkiye genelinde toplam 1944 hareketlilik projesi hazırlanarak Ulusal Ajansa sunulmuş, bu projelerden 209 proje desteklenmeye değer bulunmuştur. "Avrupa'da Sürdürülebilir Mesleki Eğitim Stajı" projesi 209 proje arasına girmiştir. Avrupa Birliğinin mali desteği ile Uluslararası ölçekte projeler gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

 

Amacımız bu proje ile ...


TÜMÜ


YORUM (0)

1726 kere okundu

0:1465595982:1

TOKAT MTAL ÖĞRENCİLERİ YEŞİLIRMAK BİLGİ EVİNDE


2 HAZİRAN 2016 PERŞEMBE8:57
innovaeditor/assets/admin/yesilirmak bilgi evi nuri cabuk.jpgTokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ve Okul Müdür Yardımcısı Nuri Çabuk eşliğinde Yeşilırmak Bilgi Evini ziyaret etti.

Yeşilırmak Bilgi Evi Müdürü İnan Sezgin tarafından yapılan sosyal faaliyetler hakkında bilgi verildi ve kurum birimleri gezdirildi.

 

Nuri Çabuk verdiği demeçte "Bireylerin kişisel gelişimlerinde sosyal ve kültürel çalışmalar kişilik gelişimini etkilemektedir. Sosyal ve kültürel yönden gelişen bireyler toplumla barış içinde ve çevresine mutluluk yayan insanlar olmaktadır. İlimizde ekonomik olarak gücümüzün yetmeyeceği çalışmalar hakkında sosyal etkinlikler Tokat Belediyesi katkılarıyla burada yaptırılmaktadır. Faydalanıcılar çok şanslı. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesinde sosyal faaliyetlerden sorumlu idareci olarak kurumumuzdaki sosyal kulüplerin öğrencileri güzele yönelttiğini biliyorum. Memleketimize hayırlı olsun” Dedi.


YORUM (0)

1866 kere okundu

5:1464857977:1

HAVACILIK VE İZCİLİK KÜLÜPLERİNE ROBOT GÖSTERİSİ DÜZENLENDİ


2 HAZİRAN 2016 PERŞEMBE8:53
innovaeditor/assets/admin/hava seh robot.JPGTokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Robot Kulübü tarafından yürütülen, Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Öğretmeni Yücel Polat’ın koordinatörü olduğu ve Gençlik Spor Bakanlığı tarafından desteklenen "Robot Maker Gençleriz” projesi tanıtımları Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesinin başarılı kulüpleri Havacılık ve İzcilik kulüpleri üyelerine yapıldı.

 

Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Dernek Başkanı ve Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Öğretmeni Müslim Kaçmaz beraberindeki proje katılımcıları gençler ile birlikte orta okul öğrencilerine robot mantığı konusunda bilgi verdi. ""Robot yarışmalarının ülkemizde sürdürülmektedir. Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi olarak bu yarışmalarda üniversiteler ile yarışmaya çalışmaktayız. Başarılıyız. Daha başarılı olabilmek için projeler geliştiriyoruz. Gençlerimizin isteği bizim de onları desteklememize yol açıyor. Onlar projenin her faaliyetinde mutlu oluyorlar ve öğreniyorlar. Gençlik ve Spor Bakanlığımıza bu tür projelere destek verdiği için teşekkür ediyorum.  Başarılı yazılımcıların robot projeleriyle yetiştirilmektedir. Dünyanın geleceği yazılımda, yazılımında başlangıcı robotlardadır. Ülkemiz her alanda gelişmeye çalışmaktadır. Gelişen ülkelerin insan kaynaklarına ihtiyacı vardır. ...


TÜMÜ


YORUM (0)

1599 kere okundu

0:1464857857:1

HAVACILIK ŞENLİĞİNE YAĞMUR ENGELİ


1 HAZİRAN 2016 ÇARŞAMBA6:54
innovaeditor/assets/admin/TOKAT HAVACILIK FEST.JPGTürk Hava Kurumu (THK) Tokat Şube Başkanlığı organizesinde Valilik, Belediye, İl Özel İdaresi destekleri ile Tokat’ta Havacılık Festivali yapılamadı. Tokat’ta Türk Hava Kurumu (THK) tarafından yapılacak olan Havacılık Festivali olumsuz hava şartları nedeniyle ertelendi.

 

THK Tokat Şube Başkanlığı organizesinde Valilik, Belediye, İl Özel İdare destekleri ile Gaziosmanpaşa Stadyumu’nda düzenlenen Havacılık Festivali’ne Tokat Vali Vekili Mehmet Süphi Küsbeci, THK Genel Başkanı Kürşat Atılgan, Tokat Belediye Başkan Yardımcısı Selahattin Kelemci, İl Genel Meclis Başkanı Adem Dizer, Gençlik Hizmetleri ve spor İl Müdürü Cemil Çağlar ile davetliler katıldı. THK tarafından gösteri amacıyla getirilen actionfly (paraşüt atlayış kulesi) kurulurken, sıcak hava balonu stadyumda havalandırıldı. Halk oyunları gösterileri ile başlayan festivalde bir anda yağmur bastırması sonucu sıcak hava balonu görevliler tarafından indirildi. Yoğun yağmur yağışı nedeniyle etkinliklerin 31 Mayıs 2016 Salı gününe ertelendiği bildirildi.


THK Tokat Şubesi Başkanı Veli Gökyıldız etkinliklerin etkilendiğini ifade ederek, "Havacılık festivali ile ilgili olarak cumartesi ve Pazar ...


TÜMÜ


YORUM (0)

1622 kere okundu

0:1464764217:1


1-5 - 5