TEKMED
TOKAT EKONOMİK KALKINMA VE MESLEK EDİNDİRME DERNEĞİ

AYLIK ARŞİV: HAZİRAN 2015


KATILIMCILAR PARİSTE


20 HAZİRAN 2015 CUMARTESİ21:57
innovaeditor/assets/admin/PARIS.jpgTokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği, Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ve Yerköy Mesleki Teknik Anadolu Lisesi tarafından uygulanan "Mesleki Teknik Eğitim Öğrencilerine Avrupa'da İşletme Deneyimi Kazandırılması" projesi kapsamında katılımcılar Fransa'nın Başkenti Paris'e kültürel ziyarette bulundular.
 
Paris Avrupa'nın en güzel şehirlerinden birisidir. Katılımcılar ünlü Şanzelize maydanına gidildi ve özgürlük heykelini görüldü. Monaliza tablosunu görülmeye değer bulundu. Monaliza tablosunun bulunduğu müzedeki heykeller we tablolar çok güzeldi etkilenildi. Pariste en son olarak eyfel Kulesine çıkıldı ve ışıklandırmayı izledik süperdi.


YORUM (0)

1211 kere okundu

5:1435777363:1

TEKMED ÜYELERİ İFTARDA BULUŞTULAR


20 HAZİRAN 2015 CUMARTESİ3:09
innovaeditor/assets/admin/tekmed kapanis.jpgTokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği Üyeleri iftar yemeğinde buluştular. Birlikte iftar açıldı.
 
Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Dernek Başkanı Müslim Kaçmaz; "Bir yemekte derneği kurmak için yan yana geldik ve yine bir yemekte birlikteyiz. Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği sosyal girişimcilik örneği bir sivil toplum örgütü olarak; gençler ile birlikte çalışmaktan ve onların gelişimini sağlamalarına destek olmak için var gücüyle çalışır ve gençleri önemser. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından onanan İstikbal Göklerdedir Projesi; Tokatlı gençlerin il genelinde maket uçak, maket helikopter ve insansız hava aracı multikopter ve havacılıkla ilgili aktivitilerini kapsar. Projenin amacı, Tokat ilinde sosyal ve kültürel aktivitelerin sayısının az olması nedeniyle gençlerin boş zamanlarını değerlendirmek adına havacılık sporlarını tanıtmak ve geliştirmektir. Bu kapsamda gençlere yönelik model uçak yapımı, radyo kontrollü model uçak, radyo kontrollü model helikopter ve multikopter uçuş eğitimleri konusunda kurslar düzenleyip onların boş zamanlarını değerlendirip kötü alışkanlıklar edinmelerini engellemektir. ...

TÜMÜ


YORUM (0)

2297 kere okundu

5:1434759519:1

ALMANYADA İŞ GÜVENLİĞİ ÇOK ÖNEMLİ


20 HAZİRAN 2015 CUMARTESİ2:28
innovaeditor/assets/admin/DURAN AYGAR.jpgTokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği, Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ve Yerköy Mesleki Teknik Anadolu Lisesi tarafından uygulanan "Mesleki Teknik Eğitim Öğrencilerine Avrupa'da İşletme Deneyimi Kazandırılması" projesi kapsamında katılımcılar ortak okul BKO ve işletmelerde eğitimlerine devam ediyor.
 
Proje katılımcısı öğrencimiz Duran Aygar " Çalışanların işlerini çok ciddiye almaları dikkatimi çekti.Yani ne iş yaptıklarını biliyorlar döküm fabrikasında dökümün kaç derece olduğunu biliyor tam sıcaklığa ulaştığında döküyorlar. İş güvenliği ekipmanları tam ve herkes kullanıyor yaptıgı işin zorluğunu önemini başına gelecek işi biliyor ve önlemini alıyorlar. Disiplinli ve dikkatli çalışıyorlar. Kaynak çalışmaları esnasında kolları açık olan öğrenci arkadaşlarımıza kıyafetler vererek iş ortamına alındı. Kaynak ışığının deri üzerinde olumsuzluğu varmış. Ülkemizde maskesiz dahi kaynak yapanları görmek mümkün. Bu nedenle insan hayatına ne denlii önem verdiklerini anladım. Bize bu imkanı sağlayan Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneğine ve Okulumuz Yerköy Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğretmenlerimize teşekkür ediyorum." şeklinde düşşüncelerini ifade etti.


YORUM (0)

2482 kere okundu

3.3:1435793416:1

BKO EĞİTİM


18 HAZİRAN 2015 PERŞEMBE1:25
innovaeditor/assets/admin/bko 2.jpgTokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği, Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ve Yerköy Mesleki Teknik Anadolu Lisesi tarafından uygulanan "Mesleki Teknik Eğitim Öğrencilerine Avrupa'da İşletme Deneyimi Kazandırılması" projesi kapsamında katılımcılar BKO okul atölyelerinde çalışmalara devam ettiler.
 
Kaynakçılık eğitimi alan katılımcılar iş önlükleriyle atölyelere kabul edildiler. BKO okulunda en dikkat çekici çalışmalardan biriside oryantasyon olarak göze çarptı. Öğrencileri sisteme alıştırarak daha başarılı eğitim arzulanmaktadır. Okuldan mezun olan öğrencilere işe hazırlık hizmetleri de ülkemiz ile Avrupa arasında ki farkı oluşturmaktadır. Berufskolleg Ostvest neredeyse 2.000 öğrenci ile diyalog halinde. Okul öğrencilerine bir yetkinlik ve yeterlilik merkezi gibi hizmet sunmaktadır. Ülkemiz mesleki ve teknik eğitim kurumlarının mezun takibi ile daha güçlü hale gelebilecektir.


YORUM (0)

2376 kere okundu

5:1435876045:1

ALMANYADA TEKNİK İNCELEMELERE DEVAM EDİLDİ


15 HAZİRAN 2015 PAZARTESİ16:33
innovaeditor/assets/admin/BKO.jpgTokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği, Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ve Yerköy Mesleki Teknik Anadolu Lisesi tarafından uygulanan "Mesleki Teknik Eğitim Öğrencilerine Avrupa'da İşletme Deneyimi Kazandırılması" projesi kapsamında katılımcılar Almanya'nın NRW eyaletini tanıma ve çevreye uyum sağlama eğitimleriyle devam ediyor.
 
Katılımcı öğrenciler yurtdışı ortak kurum Berufskolleg Ostvest - Sekundarstufe II -BKO atölyeleri incelendi. Mesleki eğitimler devam etti. Dortmunt spor kulübü ülkemizde tanınan ve sevilen bir spor kulübü. Futbolu seven gençler kulüp stadyumunu gezdiler. Köln ve çevre şehirler gezildi. Ulaşım bilgileri verildi.


YORUM (0)

1284 kere okundu

5:1435757705:1


[1] 2 3  [SONRAKİ]1-5 - 15