TEKMED
TOKAT EKONOMİK KALKINMA VE MESLEK EDİNDİRME DERNEĞİ

AYLIK ARŞİV: MART 2015


TOKATLILAR BRÜKSELDE


29 MART 2015 PAZAR22:29
innovaeditor/assets/admin/BRUKSEL.jpgTokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği, Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ve Yerköy Mesleki Teknik Anadolu Lisesi işbirliğinde uygulanan ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen "Mesleki Teknik Eğitim Öğrencilerine Avrupa'da İşletme Deneyimi Kazandırılması Projesi" ekibi Hollanda'nın Rotterdam İlinden, Belçika'nın başkenti Brüksel'e kültürel gezi yaptı.
 
Sabah Rotterdam'dan hareket eden katılımcılar, Belçika'nın Başkenti Brüksel'e gitti. Atimium Kulesi görüldü. Atomium, 1958 yılında Expo 58 fuarı için yapılmış Belçika'nın Brüksel şehrinde bulunan anıt binadır. André Waterkeyn tarafından tasarlanmıştır. 102-metre yüksekliğinde , dokuz çelik kürenin birleştirilmesi ile oluşur. Demirin kristal kafes yapısının 165 milyon kez büyütülmesinden esinlenmiştir. 6 ay boyunca durması beklenirken günümüzde modern Brüksel mimarisinin sembolü haline gelmiştir. Kule etrafında fotoğraflar çekildi ve hikayesi öğrenildi. Eski NATO binası görüldü.
 
Brüksel'de bulunan Aziz Michiels Kilisesi gezildi. 9. Yüzyılda inşasına başlanmış olan dev yapı 1519 da V. Charles Döneminde bitirilmiştir. Pazar günü olması münasebetiyle kiliseye ayin yapan insanlar izlendi. Proje katılımcıları Belçika ...

TÜMÜ


YORUM (0)

2351 kere okundu

0:1427657548:1

HOLLANDA YOLCULARI UĞURLANDI


28 MART 2015 CUMARTESİ21:44
innovaeditor/assets/admin/topcam.jpgTokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği, Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ve Yerköy Mesleki Teknik Anadolu Lisesi işbirliğinde uygulanan ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen "Mesleki Teknik Eğitim Öğrencilerine Avrupa'da İşletme Deneyimi Kazandırılması Projesi" .Hollanda hareketliliği gerçekleşti.
 
Hareketliliğe katılacak öğrenci ve öğretmenler Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi bahçesinden Tokat'ın tarihi otobüsüyle hareket etti. Öğrenciler ve aileleri tarihi Topçam otobüsünün yanında fotoğraflar çekindi. Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneğinin ilk projesinin ilk hareketlilik bölümünün gerçekleştiği törene dernek üyeleri ve Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri katıldı. Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği, Tokat ve yöresinde her türlü meslek edindirme ve mesleki konularda eğitim vermek, ekonomik faaliyetlerin çeşitlendirilmesine ve birliktelik ve işbirliği ruhunu geliştirmek gerek mesleki, gerekse mesleki çalışmaları destekleyecek sosyal ve kültürel çalışmalar içerisinde bulunma ve bunları destekleyecek faaliyetler amaçlardır. Kurumumuz, Tokat İlinden göç veren gençleri mesleklerini devam ettirecek alanlara yönlendirerek ülkemizin ihtiyaç duyulan alanlarında ...

TÜMÜ


YORUM (0)

2410 kere okundu

5:1427572062:1

GENÇLERİMİZİ MESLEKSİZLİKTEN VE İŞSİZLİKTEN KURTARMALIYIZ


21 MART 2015 CUMARTESİ13:27
innovaeditor/assets/admin/solidworks kursu.jpgTokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği(TEKMED), sanayi sektöründe çalışanlarımızın teknik bilgi ve becerilerinin artırılması yönünde sektör çalışanlarını Tokat Halk Eğitim Merkezine yönlendirerek, kurslara katılmalarını sağladı.
 
Tokat Halk Eğitim Merkezi Hayat Boyu Öğrenme Programı çerçevesinde Tokat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Makine Alanında açılan "Bilgisayarlı Çizim" (Solidworks) Kursunu başarıyla bitirenlere belgeleri verildi. Kurs Öğreticisi Aslan Şahin " Bu tür kurslar ile okul sanayi işbirliğinin geliştiğini; imalat sektörü çalışanlarının teknolojik olarak kendilerini yenilediklerini; istihdamın önündeki en önemli konulardan biri mesleksizlik ve eğitimler ile mesleksizliğin ve işsizliğin ortadan kaldırılması için tüm gücümüzle çalışılması gerektiğini" söyledi. Başarılı kursiyerlere belgeler takdim edildi.


YORUM (0)

2548 kere okundu

0:1426938275:1

TEKMED'TEN TOKAT GENÇLİK HİZMETLERİ VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜNE ZİYARET


18 MART 2015 ÇARŞAMBA21:24
innovaeditor/assets/admin/gsb.jpgTokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği, tarafından yürütülen ve Gençlik Spor Bakanlığı tarafından desteklenen "İstikbal Göklerdedir" projesi kapsamında proje katılımcıları Tokat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Celal Yurdakul ziyaret edildi.
 
Sayın Yurdakul "Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olarak gençlerimizi sportif ve kültürel çalışmalar ile desteklemekten duydukları mutluluğu ifade etti. Yeni bir gençlik binası yapımı bitirildi. Burası gençlerimizin ikinci evi. Gelin ve her türlü faaliyetlere katılın. Bakanlığımız bünyesinde desteklenen 60 branş spor dalının 47 sini ilimizde başarıyla uygulamaktayız. Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği ile gençleri destekleyici kurslarda işbirliğine hazırız.Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan sigara kullanımına çok karşı. Sigara içenlerin elindeki sigara paketleri alıp atmakta. Gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutmak kurumumuzun en büyük amaçlarındandır. Gençlerimizi kültürel gezilere yönlendiriyoruz. Günü birlik geziler düzenliyoruz. Gençlerimizi önemsiyoruz." dedi. Tokat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olarak yapılan çalışmaları anlattı.
 
Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek ...

TÜMÜ


YORUM (0)

2687 kere okundu

0:1426706925:1

TOKAT MESLEKİ TEKNİK ANADOLU LİSESİNE ZİYARET


16 MART 2015 PAZARTESİ21:11
innovaeditor/assets/admin/SABAN CAY.jpgİstikbal Göklerdedir Proje katıımcıları Ahmet Kurt, Ahmet Can Pilas, İlhan Menderes Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Dernek Başkanı Müslim Kaçmaz ile birlikte projenin destekcisi Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Şaban Ceylan'ı ziyaret etti.
 
Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Havacılık kulübü olarak güzel faaliyetlerde bulunulduğunu ama neden yeni öğrenciler ile çalışma yapıldığını Okul Müdürü Şaban Ceylan öğrenmek istedi. Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Havacılık kulübü olarak her öğrenciye en fazla bir sene katılım hakkı tanınmakta. Bunun sebebinin ise havacılık kulübüne gelmek isteyen çok sayıda öğrenci olduğu ve daha fazla öğrencinin etkinliklerden yararlandırma düşüncesi olduğu bilgisi verildi. Öğrencilerle sorular soran ve sohbet eden Sayın Ceylan "Ülkemiz kendi uçağını, kendi otomobilini üretti. Fakat birileri çıkıp siz yapmayın, üretmeyin biz size ucuza satalım dedi. Üretmeyen bir ülke gelişemez. Havacılık Kulübümüzün özverili çalışmaları ile sizler örnek alacaksınız ve ülkemizi güzel yerlere taşıyacaksınız." Dedi. Öğrencilere çay ve pasta ikramından sonra Tokat Mesleki ...

TÜMÜ


YORUM (0)

1471 kere okundu

3:1426533366:1


[1] 2 3  [SONRAKİ]1-5 - 11