TEKMED
TOKAT EKONOMİK KALKINMA VE MESLEK EDİNDİRME DERNEĞİ

AYLIK ARŞİV: ŞUBAT 2015


İSTİKBAL GÖKLERDEDİR PROJESİ ALMUSTA


27 ŞUBAT 2015 CUMA19:22
innovaeditor/assets/admin/ALMUS.jpgTokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği tarafından yürütülen ve Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen "İstikbal Göklerdedir" projesi Tokat'ın güzel ve şirin ilçesi Almus'da etkinlik gerçekleştirdi. Etkinliğe Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Havacılık Kulübü Öğretmenleri Duran Donat, Bahadır Süha Candemir, Müslim Kaçmaz ve öğrencileri Ahmet Can Pilas ve İlhan Menderes katıldı.
 
Almus Çok Programlı Lisesi Müdürü Oğuzhan Öztürk okulun öğrencileri ile birlikte etkinliğe katıldı. "Teknoloji ve yazılım alanında ülke olarak gelişim göstermek zorundayız. Hayatımızı kolaylaştıran teknoloji yabancı ülkelerden transfer edilerek daha ileriye yönelik gelştirilmeidir. Burada yapılan etkinliğin amacı öğrencilere teknolojiyi erken yaşta tanıştırmaktır. Kurum olarak Tubitak'an robotlar üzerine destek istedik. Önce öğretmenlerimiz eğitim alacak sonrada öğrencilerimiz yetiştirilecektir. Özellikle Japonlar robotlara ve robot yarışmalarına değer vermiş ve Japon gençlerini yazılım konusuyla erkenden tanıştırmıştır. Bizde okul olarak bir başlangıç sağladık." sözleriyle öğrencileri bilimsel araştırmalara yöneltmenin ve ilmin önemini dile getirdi.
 
Okul Bahçesinde öğrencilerin dikkatli bakışları arasında uçurulan quad ile ...

TÜMÜ


YORUM (0)

3644 kere okundu

3.3:1425057909:1

BİLİMSEL ARAŞTIRMA YÖNTEMLERİ SEMİNERİ


23 ŞUBAT 2015 PAZARTESİ18:51
innovaeditor/assets/admin/bilimsel.JPGTokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği, Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ve Yerköy Mesleki Teknik Anadolu Lisesi consorsiyum olarak yürüttükleri ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından kabul edilen Mesleki Teknik Eğitim Öğrencilerine Avrupa'da İşletme Deneyimi Kazandırılması Projesi öğrenci hazırlıklarına "Bilimsel Araştırma Yöntemleri Semineri" ile devam etti.
 
Seminer, Proje Koordinatörü Müslim Kaçmaz tarafından verildi. Sayın Kaçmaz "Avrupa'ya birçok öğrenci ve öğretmen gitmektedir. Biz farklı olacağız. Kazanılacak eğitim ile okulumuzda ve ülkemizde farklılık yaratacağız." dedi. Seminere katılan katılımcı Ahmet Özer bilgilerin çok değerli olduğunu; Avrupa hareketliliğinde kazanımları artırmak için önemli olduğunu söyledi.


YORUM (0)

2736 kere okundu

0:1424710732:1

MEB ŞURA SALONUNDA AB PROJE HAZIRLAMA SEMİNERİ


21 ŞUBAT 2015 CUMARTESİ23:51
innovaeditor/assets/admin/sura.jpgMEB Şura Salonunda ülkemizin her tarafından katılan yönetici ve öğretmenlerine AB Projeleri Hazırlama Semineri verildi. Söz konusu programlardan Erasmus+ Mesleki Eğitim Programının temel hedef grubu olan meslek liselerinin müdür/müdür yardımcısı ve öğretmenlerine yönelik olarak 18-19-20 Şubat 2015 tarihlerinde saat 13:00´de MEB Şura Salonunda düzenlenen tanıtım toplantıları; Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü, Türkiye Ulusal Ajansı Başkanı, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü yetkilileri ve Türkiye Ulusal Ajansı yetkililerinin katılımlarıyla gerçekleştirildi.
 
Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, Adile Mermerci Çok Programlı Lisesi ve Gaziosmanpaşa Üniversitesi birlikte "Hava Fotoğrafçılığının Yaygınlaştırılması" projesini yürütmüştü. Muğla'dan Can Gökovalı ile Tokat'tan katılan Müslim Kaçmaz programda bir araya geldiler ve projeler konusunda değerlendirmede bulundu.


YORUM (0)

2593 kere okundu

1:1424556024:1

MESLEKİ EĞİTİMİN KALİTESİNİN ARTIRILMASI TOPLANTISI


18 ŞUBAT 2015 ÇARŞAMBA16:29
innovaeditor/assets/admin/ab1.jpgMesleki Eğitimin Kalitesinin ve Gençlerin Mesleki Becerilerinin Geliştirilmesi Projesi Açılış Toplantısı 17 Şubat 2015 tarihinde Ankara’da gerçekleştirildi. Toplantı ile, Avrupa Birliği Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA) İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı kapsamında finanse edilecek 25 milyon Avro bütçeli Mesleki Eğitimin Kalitesinin ve Gençlerin Mesleki Becerilerinin Geliştirilmesi Projesi ile ilave hibe desteği sağlanacak Türkiye Ulusal Ajansı tarafından yürütülen Erasmus+ Programı Mesleki Eğitim Hareketlilik projelerinin açılışı yapıldı. Toplantıya Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Dernek Başkanı Müslim Kaçmaz ile Yeşilırmak Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Öğretmeni Kemal Özlü birlikte katılım sağladı.
 
AB Bakanı ve Başmüzakereci, Büyükelçi Sn. Volkan BOZKIR, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sn. Erhan BATUR, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Maslahatgüzarı Sn. Bela SZOMBATI ve Türkiye Ulusal Ajansı Başkanı Sn. Mesut KAMİLOĞLU’nun katılımlarıyla gerçekleşen toplantıda, proje uygulama kuralları, mali yönetim ve denetim, hareketlilik aracı ve nihai rapora ilişkin oturumlar yapıldı. Mesleki eğitimin, en yoğun şekilde desteklenen sektörler ...

TÜMÜ


YORUM (0)

2523 kere okundu

2.5:1424270007:1

AB PROJESİNDE ORYANTASYON VE YÖN BULMA SEMİNERİ


16 ŞUBAT 2015 PAZARTESİ20:19
innovaeditor/assets/admin/oryantas.jpgTokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği, Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, Yerköy Mesleki Teknik Anadolu Lisesi işbirliğinde hazırlanan, Türkiye Ulusal Ajansı tarafından finanse edilen "Mesleki Teknik Eğitim Öğrencilerine Avrupa'da İşletme Deneyimi Kazandırılması" projesi kapsamında Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesinde proje katılımcısı ve gönüllü öğrencilere "Oryantasyon ve Yön Bulma Semineri" düzenlendi.
 
Eğitimi veren Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Dernek Başkanı ve Proje Koordinatörü Müslim Kaçmaz seminerin amaçlarını özetledi. Sayın Kaçmaz: Oryantasyon eğitimini; çalışma yaşamına yeni başlayanlara veya işletme içinde görev konumları değişen personele uygulanan eğitime oryantasyon eğitimi denilmektedir. Yeni işin gereği olarak, yeni bilgilerin edinilmesi, düşünsel ve bedensel becerilerin kazandırılması maksadıyla uygulanan eğitsel programlardır. Özellikle okullarda yeni başlayan öğrenciler için oryantasyon programları oluşturulmakta okula yeni başlayan öğrencilerin okula alışmalarını ve okulu tanımalarını sağlamak içinde çeşitli etkinlikler ve eğitimler içeren oryantasyon programları uygulanmaktadır. İnsanlar yeni girdiği ortamdan oldukça etkilenmekte ve vücut uyum sürecini atlatırken bedensel ve zihinsel olumsuzluklar olmaktadır. ...

TÜMÜ


YORUM (0)

2575 kere okundu

0:1424110944:1


[1] 2  [SONRAKİ]1-5 - 9