TEKMED
TOKAT EKONOMİK KALKINMA VE MESLEK EDİNDİRME DERNEĞİ

AYLIK ARŞİV: ARALIK 2014


TEKMEDTEN İSTİKBAL GÖKLERDEDİR PROJESİ


14 ARALIK 2014 PAZAR11:51
innovaeditor/assets/admin/20141212_134832.jpgTokat Ekonomil Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği; Gençlik ve Spor Bakanlığı ile "İstikbal Göklerdedir" projesini uygulamak için sözleşme imzaladı. Şubat ayından itibaren uygulanmaya başlayacaktır.
 
Proje Koordinatörü Ömer Faruk Kaçmaz projenin memleketimize hayırlı olmasını temenni etti ve "İstikbal Göklerdedir Projesi Tokat ilinde havacılık alanında uygulanacak ve gençlerimizi sosyalleşme, yardımlaşma, genel ahlak ve görgü kurallarına bağlı bireyler olmalarını destekleyecektir. Gençlerin doğa sevgisi kazanması önemlidir. Ülkemizde son yıllarda havacılık alanında güzel çalışmalar var. Göğsümüzü kabartan Atak Helikopterlerimiz, Hürkuş uçaklarımız var. İlimizinde havacılık alanında uyguladığı projeleri var. İstikbal Göklerdedir Projesi, adını Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün sözünden almıştır. Atatürk "İstikbal Göklerdedir! Göklerini koruyamayan uluslar yarınından emin olamaz" demiştir. Atatürk'ün bu sözü projemizin hedefidir."
 
İstikbal Göklerdedir Projesi ile RC Uçak ve Helikopterler ile Tokat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Havacılık Kulübünden başlayan havacılık faaliyetlerini, Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği ile daha geniş alanlara ulaştıracaktır. Havacılığın ileri düzeyde olan illerde ...

TÜMÜ


YORUM (0)

2892 kere okundu

0:1418550816:1

TEKMEDTEN PROJE ATAĞI


11 ARALIK 2014 PERŞEMBE19:06
innovaeditor/assets/admin/rdm.jpgTokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği koordinatörlüğünde; Tokat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Yerköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ortaklığından Avrupa Birliği Eğitim ve gençlik Programları Başkanlığınca kabul edilen "Mesleki Teknik Eğitim Öğrencilerine Avrupa'da İşletme Deneyimi Kazandırılması" projesi uygulanacaktır.
 
Proje Kapsamında ortak kurumlarda eğitim gören öğrenciler Almanya ve Hollanda'da mesleki eğitim ve staj yapacaklar. Hollanda'da eğitim veren RDM Makerspace ve Edutalents ile Almanya Datteln ilinde eğitim veren BKO çok başarılı eğitim veren bir kurumlardır. Geleceğimizin emanetçileri burada alacakları kazanımları memleketimize transfer edilecektir. TEKMED Tokat ve yöresinde her türlü meslek edindirme ve mesleki konularda eğitim vermek, ekonomik faaliyetlerin güçlendirilmesi yönünde çalışmaları desteklemeye devam ediyor.
 
Dernek Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Orhan Şen "İlimizin gelişmesi insanlarımızın eğitimleri ile gerçekleşecektir. Sabırla çalışmalıyız. Projemiz memleketimize hayırlı olsun." dedi.


YORUM (0)

2661 kere okundu

5:1418317754:1

GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİNDE FARKLI BİR UYGULAMA GERÇEKLEŞTİRİLDİ


3 ARALIK 2014 ÇARŞAMBA19:34
innovaeditor/assets/admin/anket tekmed.jpgTokat Ekonomik Kalkınma Derneği ile Gaziosmanpaşa Üniversitesi Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü öğrencileri işbirliiğinde "Uygulamalı Girişimcilik Kursuna" katılan katılımcılara "Yaşam Doyumu Ölçeği" kullanılarak anket uygulandı.
 
Gaziosmanpaşa Üniversitesinde okuyan Engin Akca, Tuğçe Özkök, Sümeyye Aslan, Burak Yamanarda ve Gülşah Çelebi tarafından ölçütleri hazırlanan anketler, kurs katılımcılarına dağıtıldı. Katılımcılar samimi şekilde anketlere cevap verdiler. Yapılan anketin sonucuna göre genç yetişkinlerin ve orta yetişkinlerin yaşam doyumlarını karşılaştırmak amaçlandı. TEKMED Dernek Başkanı Müslim Kaçmaz, " Tokat'ta insanlarımızın ihtiyacına yönelik açtığımız uygulamalı girişimcilik kursuna katılan katılımcılarımızın yaşam doyumu ölçeği kullanılarak yapılan anket ile elde edeceğimiz verileri; ileri zamanlarda yapacağımız faaliyetlerde verimi artırmak amacıyla kullanacağız. Kursiyerlerimizin yaşam doyum ölçeği anketine verecekleri cevaplar Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği olarak kendimizi geliştirmemizi sağlayacaktır. Gaziosmanpaşa Üniversitesi öğrencileri ile işbirlliğinde başlattığımız veriler üzerinden hareket ederek sonuçlara ulaşma isteğimiz, ülkemizde ilk defa tarafımızdan uygulanmıştır." dedi.
 
TEKMED Dernek Saymanı Yusuf Yiğit, "Eğitimde iyi sonuçlar, iyi ...

TÜMÜ


YORUM (0)

2847 kere okundu

3.7:1417628326:1

UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK KURSU BAŞLADI


1 ARALIK 2014 PAZARTESİ21:33
innovaeditor/assets/admin/tekmed girisim 1.jpgTokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği ve Tokat KOSGEB Hizmetleri Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilen "Uygulamalı Girişimcilik Kursu" Tokat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde başladı.
 
Girişimcilik Kursuna gelen kursiyerlere konuşma yapan TEKMED Dernek Başkanı Müslim Kaçmaz "Yugulamalı Girişimcilik Kursunu açabilmek için yoğun bir emek harcadık. Neticesinde sizleri burada görmekten mutlu olduk. Tokat'ın her yerinden ulaşımı en kolay olan; Tokat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde bu uygulamayı başlatmak için okul idaresinden destek istedik. İsteğimizin olumlu karşılanması ve Tokat Milli Eğitim Müdürlüğünce izin verilmesiyle çalışma isteğimiz arttı. Girişimcilik belgelerinin önemli bir ekonomik değeri var. Fakat bu eğitimleri burada aldıktan sonra sizlerde olumlu gelişim bekliyoruz. Ülkemizde kurulan işletmeler ilk iki yılda %60 kapatıldığı istatisliği, sektör araştırmaları, veri toplamaları ve girişimcilik eğitiminin önemini ortaya koymaktadır. Sizlerden sermayesi sürekli büyüyen ilimiz ekonomisine destek sağlayacak girişimler beklemekteyiz. Hepinize derslerinizi dikkatli şekilde dinlemenizi tavsiye ediyorum." dedi.
 
Tokat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde, KOSGEB Eğitmeni ve TEKMED ...

TÜMÜ


YORUM (0)

2906 kere okundu

3.7:1417463502:1


1-4 - 4