TEKMED
TOKAT EKONOMİK KALKINMA VE MESLEK EDİNDİRME DERNEĞİ

AYLIK ARŞİV: KASIM 2014


TOKAT’TA UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ AÇILIYOR


22 KASIM 2014 CUMARTESİ10:59




innovaeditor/assets/admin/kosgep1.jpg



Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği ile Tokat KOSGEB Hizmetleri Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenecek olan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi 01.12.2014-11.12.2014 tarihleri arasında yapılacaktır. Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi; kendi işini kurmak isteyen yeni girişimcilerin kuracakları işlerde başarılı ve istikrarlı olmalarını hedefleyen bir eğitim programıdır. Kurs Eğitmen Ali Kaya tarafından Tokat Meslek ve Teknik Anadolu Lisesinde verilecektir. Eğitime katılmak isteyenler Tokat Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okuluna veya Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneğine müracaat edebilirler. Ayrıntılı bilgi için www.tekmed.org.tr adresinden veya dernek yönetimi ile iletişim kurulabilir.
 
Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi, girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak ve girişimcileri iş planı kavramı ile tanıştırarak başarılı işletmelerin kurulmasını sağlamak amacı ile verilir. Eğitim sonunda girişimci adaylarının kendi iş fikirlerine yönelik iş planlarını hazırlayabilecek bilgi ve deneyimi kazanmaları hedeflenir. Uygulama Girişimcilik Eğitimine katılmak ve başarılı olmak Girişimcilik Destek Programı kapsamında Yeni Girişimci Desteği alınabilmesi için ön şartlardan biridir.
 
Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi aşağıda belirtilen dört ana modülden oluşan toplam 70 (yetmiş) saatlik sınıf içi ders ve atölye çalışmalarını kapsar. Modül 1: Girişimcilik özelliklerinin sınanması, iş fikri geliştirme ve yaratıcılık egzersizleri- 8 (sekiz) saat. Modül 2: İş planı kavramı ve öğeleri (pazar araştırma, pazarlama planı, üretim planı, yönetim planı, finansal plan) - 18 (on sekiz) saat. Modül 3: İş planı öğelerinin pekiştirilmesine yönelik atölye çalışmaları (pazar araştırma, pazarlama planı, üretim planı, yönetim planı, finansal plan) - 24 (yirmi dört) saat. Modül 4: İş planının yazılması ve sunumunda dikkat edilecek hususlar - 20 (yirmi) saat. Bir Uygulamalı Girişimcilik Eğitiminde, her bir sınıf için en fazla 30 (otuz) katılımcı kabul edilebilir. Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinde katılımcılardan ücret alınmaz. Eğitim ana modüllerine %80 (seksen) oranında devam eden katılımcılar katılım belgesi almaya hak kazanır.
 
Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Dernek Başkanı Müslim Kaçmaz; insanlarımızı bir araya getirmek ve devlet desteğinden yararlanmalarını sağlamak için bu girişimde bulunduklarını ifade etti.


YORUM (0)

2919 kere okundu

4.4:1416647336:1