TEKMED
TOKAT EKONOMİK KALKINMA VE MESLEK EDİNDİRME DERNEĞİ

YEŞİLYURT BELEDİYESİNİ ZİYARET EDİLDİ


12 OCAK 2020 PAZAR13:10
innovaeditor/assets/yesilyurtbld.jpgTokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Dernek Başkanı Müslim Kaçmaz Tokat’a bağlı Yeşilyurt İlçe Belediye Başkanı Muhsin Yılmaz’ı makamında ziyaret etti.

 

Tanışmanın ardından Sayın Kaçmaz "Tokat Mesleki Eğitim Merkezi tarafından Yeşilyurt ve Çamlıbel’deki işletmelerde çalışan öğrencileri ve işletmeleri takip etmek, sorunlarına yardımcı olmak için görevlendirildim. Her hafta Yeşilyurt’ta işletmelerde eğitim alan öğrencileri takip ediyorum. Bir memleketin gücü insan kaynaklarının gücüyle orantılıdır. Gençlerimizi meslek edindirmeleri için teşvik ediyoruz ve bu konuda desteklerinizi bekliyoruz. İkinci konumuz ise sizinle işbirliği yapmak. Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği Polonya IRIS Vakfı ile birlikte gerçekleştirdiği " The Four Paws Mission” isimli proje kapsamında yapımı süren köpek kulübelerimiz var.” Dedi.

 

Sayın Yılmaz " Her zaman işbirliğine hazırız. Sokak köpeklerimiz için bizim de belediye olarak planlarımız var. Sokak kulübelerinin ilçemize koyalım. Hayvan hakları konusunda duyarlıyız. Projeler konusunda belediyemizde ekip oluşturuyoruz. Gençlere, yetişkinlere sosyal projeler planlıyoruz. İşbirliğinde olmaktan memnuniyet duyarız. Gençlerin mesleki eğitimleri çok önemlidir. Gençlerimizi meslek sahibi yapmak için erken okul terki yapan gençleri okulumuza yönlendireceğiz. " Dedi.

Güzel dilek ve temenniler ile görüşme sonlandırıldı.


YORUM (0)

188 kere okundu

0:1578823874:1YORUM YAZ

ADINIZ*

E-POSTA*

YORUM*

KODU GİRİNİZ*