TEKMED
TOKAT EKONOMİK KALKINMA VE MESLEK EDİNDİRME DERNEĞİ

THE FOUR PAWS MISSION PROJESİ İÇİN PANO HAZIRLANDI


11 AĞUSTOS 2019 PAZAR1:15
innovaeditor/assets/zz2.jpgPolonya’dan IRIS Vakfı ile Türkiye’den Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği işbirliğinde hazırlanan 2018-3-PL01-KA205-061201 Numaralı The Four paws" Mission isimli proje Polonya Ulusal Ajansı tarafından kabul edilmişti. Proje kapsamında Polonya’nın Lodz Şehrine giden Türk katılımcılar yurda döndükten sonra okullarında yaygınlaştırma faaliyetleri yaptı.

 

Hazırlanan duvar gazetesinde projeden oluşan resimler, Türk, Polonya Bayraklarına yer verildi. Katılımcı gençler arkadaşlarına yaptıkları etkinlikler hakkında bilgi verdi. Hayvan haklarının önemine dikkat çektiler. Özellikle son günlerde hayvan haklarına yönelik yasal iyileştirmelerin gerekliliğinden bahsettiler. Hayvanların ve köpeklerin ihtiyaçlarını anlattılar. Sokak hayvanları için neler yapılabileceği konularını analiz ettiler.

 

 Genç katılımcılar hayvan hakları konusunda makaleler yazdılar. Yazılan makaleler baskı yapılarak panoya yerleştirildi. Proje genç katılımcıları makale yazma konusunda da geliştirmektedir.


YORUM (0)

719 kere okundu

0:1565475434:1YORUM YAZ

ADINIZ*

E-POSTA*

YORUM*

KODU GİRİNİZ*