TEKMED
TOKAT EKONOMİK KALKINMA VE MESLEK EDİNDİRME DERNEĞİ

SEVGİ İNCİTMEZ SOFYA PROGRAMI DEĞERLENDİRMESİ


13 NİSAN 2019 CUMARTESİ8:13
innovaeditor/assets/IMG_20190330_172832_1.jpgAlmanya’da BBJ Consultag Şirketi koordinatörlüğünde, Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği Türkiye, Association for Intercultural Dialogue Derneği Romanya, Balkanska Agenciyaza Ustoychivo Razvitie Bulgaristan, Euromedi Engineering Sl İspanya ve Institouto Politismou Laogfias Athlitismou Kaineon Tehnologion Yunanistan kurumlarının ortaklığında hazırlanan ve Almanya Ulusal Ajansı tarafından desteklenen 2018-1-DE04-KA205-016158 Numaralı Sevgi İncitmez (Love Doesn't Hurt) projesinin Sofya eğitimleri kapsamında yapılan etkinlikler dernek üyeleri ile değerlendirmeler yapıldı.


Teras Kafede buluşan dernek üyeleri Fatma Dinçer, Orhan Şen, proje katılımcıları Emin Kutas, Mehmet Özer, Nihat Çelik, TEKMED Başkanı Müslim Kaçmaz ve Tokat Gazetesi Yazarı Fatih Kılıç katıldı.  Erasmus programı kapsamında Tokat'ımızdan TEKMED'in ortağı olduğu Sevgi İncitmez (Love Doesn't Hurt) projesinin değerlendirmesinde hemşehrilerimiz gittikleri ülkelerde yaşanılanları anlattılar.


Sevginin ortak diliyle, gönülden gönüle geçen ilham ile kültürleri bir araya getirirken, Türkiye'nin, kültürlerin artı ve eksi yönlerini kıyaslayabilecek anılar dillendirildi.


Emin Kutas "İngilizce öğrenmenin ve geliştirmenin en güzel yöntemi diyebilirim. Zora düşmeden, ihtiyaç hissetmeden öğrenme olmuyor. Katılımcılarımız Sofya’da yapılan etkinliklerde İngilizce ihtiyacını hissettiler ve aylarca yapılacak eğitimlerden daha başarılı bir gelişim yaşandı.” Dedi.


Çocuk işçiliği konusunda derneğin aktif çalışanı Nihat Çelik "Türk ekibi tam anlamıyla hazır olarak gitti eğitime. Bu nedenle en güzel çalışmaları biz sergiledik. Hacivat ve Karagöz kukla oyununu gösterdik. Ülkemizi en iyi şekilde temsil ettik.” Dedi.


Mehmet Özer "Tiyatro oyunları doğaçlama ve çok başarılıydı. Gençlere mesaj vermede derneğimizde iyi bir şekilde kullanacağız.” Dedi.


YORUM (0)

595 kere okundu

0:1555143325:1YORUM YAZ

ADINIZ*

E-POSTA*

YORUM*

KODU GİRİNİZ*