TEKMED
TOKAT EKONOMİK KALKINMA VE MESLEK EDİNDİRME DERNEĞİ

GÖÇMEN FARKINDALIK ENTEGRASYONU PROJESİ


2 MART 2019 CUMARTESİ12:43
innovaeditor/assets/gocmen10.jpgMalta Ulasal Ajansı tarafından desteklenen ve Malta’dan Genista Research Foundation Kurumunun koordinatörlüğünü yaptığı Göçmen Farkındalık Entegrasyonu isimli projenin ortakları Türkiye’den Tokat Ekonomik Kalkinma ve Meslek Edindirme Derneği, Portekiz’den Sonhos de Igualdades - Associação para a Promoção da Cidadania e Igualdade, Slovenya’dan Drustvo Za Razvijanje Prostovoljnega Dela Novo Mesto, Hollanda’dan Caribbean Education and Culture Foundation Sint Maaten kurumlarıdır.


Proje kapsamında göçmen sorunlarının tanıtımı, tartışmalar, sunumlar şeklinde yapılacak, belediye başkanları ile toplantılar gerçekleştirilecektir. Gençlik çalışanlarının konuyu anlamaları güçlendirecek. Sürdürülebilir sivil toplum ve göçmen işbirliği geliştirilecek. Sosyal, kültürel, eğitim, entelektüel, sanatsal, demokrasi, çocuk hakları ve kadın hakları üzerine sunumlar yapılacak. Farklı kültürlerle ortak çalışmalar yapılacak. Politika yapıcıları ziyaret edilecek. İnsani yardım faaliyetlerinde deneyim paylaşımı gerçekleştirilecek.


Karayipler St Martenburg'da proje çalışması ziyareti,

Slovenya'da çalışma ziyareti,

Malta'da Eğitim Kursu,


Eğitim ve ziyaretlere toplam 12 Türk katılımcı olacaktır. Gençlik çalışanları elde edilen tecrübe ve eğitimler ile göçmenler konusunda daha aktif çalışmalar yapacaktır. . Mültecilerin Avrupa'ya ulaşmak için mücadelelerinde yüzleşmeleri gereken koşullar hakkında bilgi sahibi olması sağlanacak. Göçmenlerin ülkelerini terk etmelerinin felaket nedenlerini ve yabancı bir ülkede ve kültürde yeni bir hayata başlamanın ne kadar zor olduğunu gösterilecek.


YORUM (1)

599 kere okundu

2.7:1551531461:1


YORUM


[ EDİTÖR SELİN ÇETİN, MART 13, 2019 15:20 ]

Detaylı bilgi alabilir miyim ? Şimdiden teşekkür ederim, İyi çalışmalar...


YORUM YAZ

ADINIZ*

E-POSTA*

YORUM*

KODU GİRİNİZ*