TEKMED
TOKAT EKONOMİK KALKINMA VE MESLEK EDİNDİRME DERNEĞİ

SEVGİ İNCİTMEZ PROJESİ TANITIMI VE KA2 PROJE İŞBİRLİĞİ GELİŞTİRME TOPLANTISI


22 ŞUBAT 2019 CUMA21:41
innovaeditor/assets/88855.jpgAlmanya’da BBJ Consultag Şirketi koordinatörlüğünde, Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği Türkiye, Association for Intercultural Dialogue Derneği Romanya, Balkanska Agenciyaza Ustoychivo Razvitie Bulgaristan, Euromedi Engineering Sl İspanya ve Institouto Politismou Laogfias Athlitismou Kaineon Tehnologion Yunanistan kurumlarının ortaklığında hazırlanan ve Almanya Ulusal Ajansı tarafından desteklenen 2018-1-DE04-KA205-016158 Numaralı Sevgi İncitmez (Love Doesn't Hurt) projesi tanıtım ve KA2 projeleri işbirliği geliştirme toplantısı Balcon Kafe’de yapıldı.


Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği tarafından organize edilen toplantıya Tokat İl Milli Eğitim Strateji Geliştirme Şube Müdürü Murat Ağar, Tokat Aile Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Kemalettin Eryılmaz, Gazi Osman Paşa Üniversitesi ve Teknoparkı Temsilen Rüştü Yayar ve Bülent Turan, Tokat Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliğinden İbrahim Selçuk Demir, Tokat Milli Eğitim Müdürlüğünden İlhan Yayar, Tokat ARGE’den Murat Urfalıoğlu, Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesinden Ali Kemal Sataner, Harun Dolcel, İlker Doğan ve Yalçın Yaşar,Tokat Halk Eğitim Merkezinden Erdem Dağhan ve Fatih Ulukaya, Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneğinden Müslim Kaçmaz, Gazi Erden katıldı.

 

Toplantının açılış konuşmasını Tokat İl Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Ağar yaptı. Güzide topluluğa hitaben "İlimizin KA2 projeleri yapma kapasitesine sahip kurum temsilcilerimiz! Hoş geldiniz. Projeler ilimizin kapasitesini geliştirmektedir. Birlik beraberlik içinde yeni projeler üretmeliyiz. Değerli kurumlarımız burada projeler paylaşacak ve kurumlarımızın kapasiteleri de aynı nispette gelişecektir. Biz Tokat Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ilimizde gerçekleştirilen projelere katkı vermekten mutlu oluruz. Destekleriz.” Dedi.


Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği "Sevgi İncitmez” Projesi Romanya katılımcısı Gazi Erden, Sevgi İncitmez projesinin Almanya toplantısı, Romanya eğitimi hakkında bilgi verdi. Aile içi şiddet, şiddet türleri ve ülkemizde şiddet artışında nicel sayılar ortaya koydu.

 

Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Dernek Başkanı Müslim Kaçmaz, projelerin Tolat açısından faydaları konusunda bilgi verdi.

Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Proje Ekibi Öğretmeni Harun Dolcel, katılımcılara KA201, KA202, KA204, KA205 Projeleri hakkında bilgi verdi. Kurumsal kapasitesi iyi olan kurumların işbirliğinin önemini anlattı.


Gazi Osman Paşa Üniversitesi Rüştü Yayar "Herhangi bir proje hazırlımız yok. Biz burada ki kurumlar ile işbirliği geliştirmek istiyoruz. Tekliflere açığız. Ortak projeler üretmek istiyoruz.” Dedi.


Tokat Aile Sosyal Politikalar Müdür Yardımcısı Kemalettin Eryılmaz, "Biz zor guruplar ile çalışıyoruz. Bugün bu toplantıya katılmaktan mutlu oldu. Bizlerde birlikte projeler geliştirelim! Birlikte toplumumuza hizmet edelim.” Dedi.


Gazi Osman Paşa Üniversitesi Teknoparkı Temsilen Bülent Turan,” Bilgisayar Mühendisi olarak, proje destek ofisinde yer alıyorum. Teknopark olarak proje müracaatımız oldu. Ulusal Ajans ile tanıştık. Ortak projelerde ortak olarak yer alırız. Ayrıca kurumlarımızın proje tecrübelerinden faydalanmak istiyoruz.” Dedi.

 

Tokat Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliğinden İbrahim Selçuk Demir, TESOB ve Madeni Sanatkarlar Odası olarak projelerde yer almaktan ve destek olmaktan memnun oluruz.

 

Tokat Milli Eğitim Müdürlüğünden İlhan Yayar, "Tokat Milli Eğitim Müdürlüğü İş Güvenliği Uzmanıyım. Erasmus ve Kalkınma ajanslarına projeler yapıyorum.  Halen çalışmalarımız devam etmektedir.” Dedi.


Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Elektrik Elektronik Alan Şefi Ali Kemal Sataner, "Tokat projeler konusunda iyi bir yerde. Tokat’ta proje kültürü oluştu. Seminerler verdik. Proje kültürünün oluşmasına destek verdik. Başarılı projeler ürettik. Kurumlarımız ile işbirliğini geliştirelim. Özellikle üniversiteler KA2 projelerinde önemli kurumlar. Kapasiteli kurumlarımız bir araya gelmesi çok güzel oldu. Ka2 projelerinde yerel ortaklar önemli yer almaktadır.” Dedi.


Harun Dolcel "KA1 projelerinde çok iyi bir yerdeyiz. KA2 projesi sunduk. Tecrübemiz var. Eksikliklerimiz var. Toplantıda oluşacak sinerji ile bu alanda da başarılı olacağız.” Dedi.


Tokat ARGE’den Murat Urfalıoğlu " Tokat ARGE 2014 de projelere başladı. O günden bu yana proje yapma eğitimleri veriyoruz. Tokat ARGE olarak elimizden gelen her desteği sunarız.” Dedi.

 

Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Öğretmeni İlker Doğan, "Okulumda tiyatro çalıştırıyorum. İlk defa böyle bir toplantıya katıldım. Elimden gelen desteği vereceğim.” Dedi.


Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Öğretmeni Yalçın Yaşar, "Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesinde harika bir proje kültürü var. Bende destek olmak ve projelere katkı vermek istiyorum. Bu yıl ilk projemi hazırladım ve gönderdik.” Dedi


Tokat Halk Eğitim Merkezinden Erdem Dağhan, "Murat Urfalıoğlu ile tanışmam ile projelere başladım. Bu konuyu öğrendik.” Dedi.

Tokat Halk Eğitim Merkezinden Fatih Ulukaya, "KA2 projesi sunduk ve ortak olduk. Fakat projelerimiz başarılı olamadı. Biz tecrübe kazandık.” Dedi.


Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneğinden Gazi Erden "Dernek olarak KA1, KA2 ve KA3 projelerinde oldukça tecrübeliyiz. Başarılı sonuçlar alıyoruz. İnşallah başarılarımızı burada bulunan kurumlarımız ile birlikte sürdüreceğiz. Avrupa networkümüz çok iyi. Konsorsiyumlar kuruyoruz. Avrupalı ortaklarımız ile projelerde çalışıyoruz. Öğreniyor v gelişiyoruz.” Dedi.


Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Dernek Başkanı Müslim Kaçmaz "Mart ayında projelerimizi sunacağız. Biz burada bulunan kurumları projemize dahil edeceğiz. Fakat 2/3 ay sonra bu toplantıyı farklı bir yerde yapalım. Yaptıklarımızı, yapamadıklarımızı, yapacaklarımızı konuşalım. Sürdürülebilirlik kazanalım.”Dedi.

 


YORUM (0)

221 kere okundu

0:1550871812:1YORUM YAZ

ADINIZ*

E-POSTA*

YORUM*

KODU GİRİNİZ*