TEKMED
TOKAT EKONOMİK KALKINMA VE MESLEK EDİNDİRME DERNEĞİ

TARIMDA İNOVASYON VE TOKAT KONULU PANELE KATILIM YAPILDI


7 KASIM 2018 ÇARŞAMBA15:28
innovaeditor/assets/27961.jpg"Tarımdan İnovasyona Tokat" konulu panelde; tarım, hayvancılık, bilişim üzerine konuşmalar yapıldı, Tokat özelinde ülkemizin ve dünyanın nasıl değişeceği anlatıldı. 26 Haziran Atatürk Kültür Sarayında düzenlendi.
 
Uyumsoft Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Önder, yüz tane bilişim uzmanının Tokat’ta çalışması ile şehrin kaderinin değişeceğini ancak kimsenin gündeminde böyle bir konunun yer almadığını söyledi. Diren ailesinden Orhan Ziya Diren DİMES olarak yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler verdi. Tokat’ın tarımını geliştirmeye yönelik yapılan yenilikleri ve projeleri anlattı. Ekonomist Gazeteci Rüştü Bozkurt Tokat'ın gelişen teknolojide yer almakta gecikmesinin doğuracağı olumsuzlukları anlattı. "Biz 20 yıl sonra bu konuları konuşmayalım, gelişen teknolojide yerimizi alalım." Dedi.
 
Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Dernek Başkanı Müslim Kaçmaz "Harika bir sempozyum. Kim yapacak? Ne zaman başlayacak? Ne kadar sürecek? Paydaşları kimler olacak? Bu sorulara cevap verirseniz; TEKMED çalışmaların paydaşı olmaktan gurur duyar." Dedi.


YORUM (0)

159 kere okundu

0:1541604902:1YORUM YAZ

ADINIZ*

E-POSTA*

YORUM*

KODU GİRİNİZ*