TEKMED
TOKAT EKONOMİK KALKINMA VE MESLEK EDİNDİRME DERNEĞİ

DOSTLAR MECLİSİ KAZOVA TOPLANTISI YAPILDI


11 EKİM 2018 PERŞEMBE17:52
innovaeditor/assets/KAZOVA TOP.jpgBurhan Besler önderliğinde düzenlenen Kazova Toplantılarında Dostlar Meclisinin konuğu Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu oldu. Kazova Toplantısı 67 katılımcı ile gerçekleştirildi.

 

Dostlar Meclisi Başkanı Sayın Besler katılımcılara hoş geldin mesajı ile toplantıyı açtı. Başarılı belediyecilik çalışmalarından dolayı teşekkür etti. Sözü uzatmadan Dostlar Meclisinin konuğu olan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nu davet etti.

 

Sayın Eroğlu "Tokat’ın sorunlarına dikkat çekti. Yapılması gereken işler olduğunu ve istişare ile sorunların üstesinden gelinebilir. Tokat’a yatırımcı çekmeye çalışıyoruz. Limanlara uzak, hammaddeye uzak olması ve ulaşıma sorunlarının yatırım çekmekte zor olmaktadır.  Tokat tarım ürünlerinin pazarlanması konusunda çalışmalar yapılmaktadır. Tokat’ın coğrafya olarak iki dağ arasında yer alması, kent merkezinin tarihi eserlerle iç içe olması, tescilli binaların yol genişletme çalışmalarına engel teşkil etmesi, kent merkezinde resmi kurumların odak noktası olması, özel otomobil kullanımının yoğun olmasının trafiği etkilemektedir. Tokat yerel ürünleri için Taşhan’da bir dükkan tesis edildi. Çocuklar için Yeşilırmak Bilgievi faaliyet göstermektedir. ehzat, Karşıyaka ve Gülbaharhatun Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezimizle Tokat’lı hanımların hizmetinde olmaya gayret ediyoruz. Tokat temiz bir şehir olmalı ve temizlik konusunda sinerji oluşturmalıyız.” Sözleriyle genel değerlendirme yaptı.


Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Dernek Başkanı Müslim Kaçmaz "Tokat’ın yatırım çekme konusunda kısa, orta ve uzun vadeli stratejiler oluşturulmalı ve bu amaçlar doğrultusunda bir komisyon kurulmalı. Kurulan komisyon yatırımcı çekme konusunda çalışmalar yapmalı. Tokat göç veren bir il. İnsanlarımız sanayisi büyük olan şehirlere göçmüşler ve işçilik yaparak çalışmaya başlamışlar. Bir müddet sonra öğrendikleri konularda ilerlemiş teşkilat oluşturmuşlar. Bu firmalar tespit edilmeli ve ahde vefa örneği ilimizde küçük büyük bir üretimler yaptırabiliriz.” Dedi.

 

Sayın Eroğlu, Dostlar Meclisi hatıra defterine duygularının yazdı ve okudu. Yine hatıra fotoğrafından sonra toplantı başladığı gibi neşeli şekilde sonlandı.


YORUM (0)

474 kere okundu

0:1539280465:1YORUM YAZ

ADINIZ*

E-POSTA*

YORUM*

KODU GİRİNİZ*