TEKMED
TOKAT EKONOMİK KALKINMA VE MESLEK EDİNDİRME DERNEĞİ

EÜAŞ AMBARLI TERMİK SANTRALİ GEZİLDİ


13 TEMMUZ 2018 CUMA21:53
innovaeditor/assets/1w (3).jpgTokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği, Avrupa Birliği Bakanlığı, Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen Sfera Makedonya ve Danube Youth Centre Romanya işbirliğinde 2017-3-TR01-KA347-047789 Nolu Gençlik Politikalarına Sektörler Arası Bütünleştirilmiş Yaklaşım Projesi kapsamında Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri ile Kocaeli İstanbul Teknik ve Kültürel gezi düzenledi.

 
Ambarlı Termik Santrali İstanbul Avcılar'da kurulu Türkiye'nin en büyük termik elektrik santrallerinden birisidir. İşletme, Teknik Eleman Necmi Şahin tarafından katılımcılarımıza gezdirildi. Sayın Şahin "Bir memleketin büyümesi burada görmüş olduğunuz işletmelerin sayısının fazlalığı ile olmaktadır. Dünyadaki tüm termik elektrik santralleri 2-6 verimle çalışmaktadır. Fakat görmüş olduğunuz santral R verimlilikle çalışıyor.” Dedi ve bu oranın nasıl yakalandığını açıkladı. Gezi esnasında açıklamalarına mesleki ve teknik eğitimin önemini anlattı.

Katılımcılar Eyüp Sultan, Sultan Ahmet, Ayasofya ve Eminönü bölgelerine kültürel ziyaretler gerçekleştirdikten sonra Tokat’a döndü.YORUM (0)

984 kere okundu

0:1531519059:1YORUM YAZ

ADINIZ*

E-POSTA*

YORUM*

KODU GİRİNİZ*