TEKMED
TOKAT EKONOMİK KALKINMA VE MESLEK EDİNDİRME DERNEĞİ

AB GENÇLİK PROJELERİ EĞİTİMİ


15 HAZİRAN 2018 CUMA5:51
innovaeditor/assets/ab genclk.jpgTokat İl Milli Eğitim ARGE Birimi tarafından organize edilen Tokat İlinde görev yapan gönüllü öğretmenlere yönelik Avrupa Birliği Gençlik Projeleri konulu eğitim düzenlendi. Tokat Mesleki Teknik Eğitim Anadolu Lisesi Öğretmeni ve TEKMED Başkanı Müslim Kaçmaz eğitmen olarak görev aldı.


Gençlik projeleri ile diğer erasmus+ projeleri hakkında bilgilendirmenin ardından kurumlara yönelik Partner Identity Form (PIF-Ortak Kimlik Tanıtım) hakkında bilgi verildi. Nasıl düzenleneceği ayrıntılarına kadar anlatıldı.


Tokat İl Milli Eğitim Şube Müdürü Abdullah Gürbüz eğitimi ziyarette bulundu. Sayın Gürbüz "Tokat proje üretiminde iyi bir yerde. Başarılı projeler üreten öğretmenlerimiz ile gurur duyuyoruz. ARGE ekibimiz üretmek isteyen öğretmenlerimizin daima yanında olacaktır. Siz yeterki hevesli olun.” Dedi. Başarılar diledi.


Gençlik projelerine ortak seçme kriterleri konusunda açıklamalar yapıldı. Projenin üç bölümünden biri olan ortak yeterliliğinin 30 puan olması ve bu puanları kazanma yöntemler hakkında bilgi verildi.


Form açılarak örneklerle birlikte nasıl düzenleneceği hakkında bilgi verildi. Proje döngüsünden bahsedildi. Yaygınlaştırma çalışmaları hakkında açıklamalar yapıldı. Proje kurgusunun oluşturulması anlatıldı.


Yaygın ile örgün öğretimin farklılıkları izah edildi. Mütakiben Etkinlik formu üzerinde hayat boyu öğrenme ve yaygın öğretim metotları ile faaliyet programının hazırlanışı gösterildi. Soruların cevaplandırılmasından sonra eğitim sonlandırıldı.


YORUM (0)

728 kere okundu

0:1529042013:1YORUM YAZ

ADINIZ*

E-POSTA*

YORUM*

KODU GİRİNİZ*