TEKMED
TOKAT EKONOMİK KALKINMA VE MESLEK EDİNDİRME DERNEĞİ

EUROPEAN YOUTH CAMP ETKİNLİKLERİ YERİNDE GÖRÜLDÜ


24 MAYIS 2017 ÇARŞAMBA19:17
innovaeditor/assets/ADRASAN EYC.jpgAntalya’dan 95 km ve Kemer’den 55 km uzaklıkta olan Adrasan (eski adı ile Çavuşköy) Kumluca ilçesine bağlıdır. Eşsiz kumsalı ve bakir doğasıyla görenleri kendisine aşık eden Adrasan 1996 yılında belde olmuştur. Üç yanı çam ormanlarıyla kaplı Adrasan koyu karadan ters rüzgarlar aldığından koyda dalga oluşmamaktadır. Bu yüzden rüzgar gücünün egemen olduğu antik çağlarda yelkenliler bu koya giremeyip medeniyet izlerini 10 km kadar mesafede bulunan Olympos’a taşımışlardır. Tüm yıl boyunca su ısısı yüksek ve su altı görüşü 30m yi bulan berraklıkta olduğu için Adrasan ve çevresi su sporlarını sevenler için harika alternatifler sunmaktadır.


Antalya’nın batısında yer alan Adrasan, bakir koyu ile yeşilin ve mavinin her türlü tonunu görebileceğiniz ender güzelliklerde doğal bir cennet. Adrasan’da yaşayacağınız tatili unutamayacaksınız. Burada dinlenecek, eğlenecek ve yeni dostluklar edineceksiniz. Deniz, Kum ve Güneş… Kışın karanlık ve kasvetli havalarında bu muhteşem üçlüyü nasıl da özler insan...


Antik çağın Likya topraklarında süren gezinizde Olympos’dan sonra tanışacağınız bu bölge Antalya körfezinin batısındaki son limandır. Adrasan koyu, yaz aylarında mavi yolculuğa çıkanlar için önemli bir uğrak yeridir. Kış aylarında bile rüzgarın uğramadığı bu koyun sahili gezginlerin de uğrak yeridir. Otel, motel ve pansiyonların yaz kış açık olduğu Adrasan Bungalov da bir kaç gün konaklamayı düşünenler, yanlarına olta takımlarını almayı unutmasınlar. Balık cenneti olan Adrasan’da, kıyıda olta sallayıp şansınızı deneyebileceğiniz gibi, kiralık teknelerle Adrasan masmavi denize de açılabilirsiniz. Adrasan Akdeniz’in tatil cennetidir.


European Youth Camp daveti üzerine Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Öğretmeni ve Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Dernek Başkanı Müslim Kaçmaz Antalya’nın Adrasan Bölgesine kamp çalışmalarını ve eğitimlerini görmek üzere davet edildi. Sayın Kaçmaz kamp ile ilgili çalışmaları "Güzel bir bölge, güzel bir otel ve güzel bir ekip ile başarılı çalışmalar yapılıyor. İngilizce ağırlıklı sürdürülen kamp çalışmaları gençlere İngilizce pratiği kazandırması da ayrıca bir kazanım olarak görüyorum.” Sözleriyle özetledi.


YORUM (0)

1297 kere okundu

0:1495653559:1YORUM YAZ

ADINIZ*

E-POSTA*

YORUM*

KODU GİRİNİZ*