TEKMED
TOKAT EKONOMİK KALKINMA VE MESLEK EDİNDİRME DERNEĞİ

EDU-TALENTSDE SERTİFİKA PROĞRAMI YAPILDI


10 NİSAN 2015 CUMA20:13
innovaeditor/assets/admin/00.jpgTokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği koordinatörlüğünde, Tokat Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ve Yerköy Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ortaklığında hazırlanan ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen "Mesleki Teknik Eğitim Öğrencilerine Avrupa'da İşletme Deneyimi Kazandırılması Projesi" Hollanda hareketliliği sona erdi.
 
Sertifika programı Edu-Talents Vakfında gerçekleştirildi. Proje yurt dışı ortaklarında olan Edu-Talents Vakfı eğitim salonunda sertifika programı yapıldı. Edu-Talents; Türkiye'nin Avrupa Birliği üyeliğini destekleyen bunun için Türkiye ile Avrupa Birliği yeni köprler kurulmasının önemli olduğuna inanan eğitim vakfıdır. Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği tarafından gerçekleştirilen projeler ile katılımcılar Avrupa'da işletme deneyimi kazandılar, sosyal ve kültürel açıdan Avrupa'yı tanıdılar. Bu sayede Edu-Talents ile TEKMED kurulması arzulanan yeni köprülere işbirliği ile katkı sağlamıştır. Edu-Talents eğitim sürecinde tercümanlık, rehberlik ve lojistlk hizmetleri gerçekleştirmiştir.
 
Edu-Talents Vakfı Başkanı Arif Akdemir, katılımcılara program ve Hollanda hakkındaki görüşlerini sordu ve eleştirileri istedi. Eleştirilerin gerçekçi olmasının önemli olduğunu söyledi. Genel olarak katılımcılar programdan ve ülkeden memnun ve mutlu ayrıldıklarını ifade etti. Yapılan sertifika töreninde Edu-Talents Başkanı Arif Akdemir ve görevliler Alaattin Akdemir, Suat Uysal ve Sadullah Akdemir katılımcılara belgelerini törenle verdi. Vedalaşma gerçekleşti.


YORUM (0)

2834 kere okundu

3:1428696897:1YORUM YAZ

ADINIZ*

E-POSTA*

YORUM*

KODU GİRİNİZ*