TEKMED
TOKAT EKONOMİK KALKINMA VE MESLEK EDİNDİRME DERNEĞİ

AYLIK ARŞİV: EYLÜL 2017


TÜRK KÜLTÜR GECESİ


7 EYLÜL 2017 PERŞEMBE19:21
innovaeditor/assets/turk kultur.JPGTokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği tarafından koordinatörlüğünün yapıldığı Romanya’dan Ofensiva Tinerilor Associtia, Yunanistan’dan 1 Epal Kavalas, Slovakya’dan Slovak Youth for Traveling, Education and Volunteering kurumlarının ortaklığında hazırlanan ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen Koordinatörlüğünü Ömer Faruk Kaçmaz tarafından yapılan 2016-3-TR01-KA105-036666 nolu "Youths Meet With Aerial Photography (Gençlik Hava Fotoğrafçılığı ile Buluşuyor)” projesi kapsamında Tokat Öğretmen Evi eğitim salonunda Türk Kültür Gecesi Türk katılımcılar tarafından sunuldu.

 

Türk katılımcılar Türkiye’yi tanıtıcı videolar gösterdiler. Türk müziklerinden örnekler sunduktan sonra katılımcılar için hazırladıkları yiyecek içecekleri ikramında oldukça ilginç anlar yaşandı. Tokat Gazetesi  Yazı İşleri Müdürü Fatih Kılıç, Yunan proje katılımcısı Athanasios Binos Ferelis’e Türk yiyeceklerini sordu. Yunan Katılımcı Ferelis "baklavaki, ayranaki, sarmaki” gibi sözleri eğlenceyi daha da artırdı. Türk katılımcılar halk oyunlarından örnekler sundu. 


YORUM (0)

996 kere okundu

0:1504812191:1

YUNAN KÜLTÜR GECESİ


7 EYLÜL 2017 PERŞEMBE19:19
innovaeditor/assets/yunan kultur.JPGTokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği tarafından koordinatörlüğünün yapıldığı Romanya’dan Ofensiva Tinerilor Associtia, Yunanistan’dan 1 Epal Kavalas, Slovakya’dan Slovak Youth for Traveling, Education and Volunteering kurumlarının ortaklığında hazırlanan ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen Koordinatörlüğünü Ömer Faruk Kaçmaz tarafından yapılan 2016-3-TR01-KA105-036666 nolu "Youths Meet With Aerial Photography (Gençlik Hava Fotoğrafçılığı ile Buluşuyor)” projesi kapsamında Tokat Öğretmen Evinde Yunan Kültür Gecesi yapıldı.

 

Yunan kültür gecesinde Yunanistan katılımcılarından Lider Popi Dolou konuşma yaptı. Sayın Dolou " Birçok Erasmus projesine katıldım. Uygulanmakta olan proje mükemmel yürümektedir. Şimdiye kadar katıldığım en iyi projedir. Herkes  faaliyetleri zevkle uygulamakta. Organizasyon mükemmel. Tokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Dernek Başkanı Müslim Kaçmaz’a özel ilgisinden dolayı teşekkür ederim.”  Dedi. Sizleri Yunanistan’da ağırlamayı da çok isterim sözlerinden sonra katılımcı gençler hakkında bilgiler verildi. Yunanistan ile alakalı videolar izlendi. Yunanistan müziklerinden örnekler sunuldu. Katılımcılar Yunan dans örnekleri sergilediler.  Çok eğlenceli bir gece oldu.


YORUM (0)

971 kere okundu

0:1504812078:1

SLOVAKYA KÜLTÜR GECESİ


7 EYLÜL 2017 PERŞEMBE19:16
innovaeditor/assets/slovakya kultur.JPGTokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği tarafından koordinatörlüğünün yapıldığı Romanya’dan Ofensiva Tinerilor Associtia, Yunanistan’dan 1 Epal Kavalas, Slovakya’dan Slovak Youth for Traveling, Education and Volunteering kurumlarının ortaklığında hazırlanan ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen Koordinatörlüğünü Ömer Faruk Kaçmaz tarafından yapılan 2016-3-TR01-KA105-036666 nolu "Youths Meet With Aerial Photography (Gençlik Hava Fotoğrafçılığı ile Buluşuyor)” projesi kapsamında Tokat Öğretmen Evi eğitim salonunda Slovak Kültür Gecesi düzenlendi.

 

Slovak katılımcılar önce ülkelerini tanıttılar. Slovakya ile alakalı videolar gösterildi. Romanya müziklerinden örnekler sunuldu. Slovak katılımcı Veronika Kvietková canlı müzik ziyafetinden sonra Slovak danslarından gösteriler sundular. Slovakya’dan gelen yiyecek ve içeceklerini tanıttıktan sonra proje katılımcılarına ikram ettiler.


YORUM (0)

927 kere okundu

0:1504811935:1

ROMANYA KÜLTÜR GECESİ


7 EYLÜL 2017 PERŞEMBE19:14
innovaeditor/assets/romanya kultu.JPGTokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği tarafından koordinatörlüğünün yapıldığı Romanya’dan Ofensiva Tinerilor Associtia, Yunanistan’dan 1 Epal Kavalas, Slovakya’dan Slovak Youth for Traveling, Education and Volunteering kurumlarının ortaklığında hazırlanan ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen Koordinatörlüğünü Ömer Faruk Kaçmaz tarafından yapılan 2016-3-TR01-KA105-036666 nolu "Youths Meet With Aerial Photography (Gençlik Hava Fotoğrafçılığı ile Buluşuyor)” projesi kapsamında Tokat Öğretmen Evi Eğitim Salonunda Romanya Kültür Gecesi düzenlendi.

 

Romanya proje katılımcısı Florian Matei Romanya ülkesi hakkında bilgi verdi. Romanya güzelliklerini sergiledikten sonra müziklerinden örnekler sundu. Romanyalı katılımcılar birlikte Romanya dans gösterisi yaptılar.


YORUM (0)

955 kere okundu

0:1504811811:1

PROJE KATILIMCILARI AMASYAYI KEŞFE ÇIKTI


5 EYLÜL 2017 SALI19:42
innovaeditor/assets/AMASYA1.JPGTokat Ekonomik Kalkınma ve Meslek Edindirme Derneği tarafından koordinatörlüğünün yapıldığı Romanya’dan Ofensiva Tinerilor Associtia, Yunanistan’dan 1 Epal Kavalas, Slovakya’dan Slovak Youth for Traveling, Education and Volunteering kurumlarının ortaklığında hazırlanan ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen Koordinatörlüğünü Ömer Faruk Kaçmaz tarafından yapılan 2016-3-TR01-KA105-036666 nolu "Youths Meet With Aerial Photography (Gençlik Hava Fotoğrafçılığı ile Buluşuyor)” projesi kapsamında Tokat’ın komşusu Amasya İline kültürel gezi düzenledi.

 

Hafız Hoca Turizmin tecrübeli kaptanları ile eğitim sonrasında katılımcılar Amasya’ya gitti. Amasya Muhabiri Ferhat Lap ile buluşan ekip 1914 Yılının Amasya’sı izlendi. 8 dakikalık görüntü çok beğenildi. Katılımcılar Sayın Lap rehberliğinde Amasya tarihi, kültürel ve turistlik bölgeleri gezildi. Şehrin çeşitli mekanlarında yer alan geleneksel Osmanlı Evi örnekleri Amasya’daki mimari yapılar görüldü Yan yana ve bitişik olarak yapılan evlerin en güzel örneklerini Yalıboyu Evleri’nin konut dokusu teşkil ediyor. Yeşil Irmak kenarında yer alan bu evler Osmanlı evlerinin bütün niteliklerini bünyesinde barındırmasının yanı sıra şehrin tarihsel kimliğiyle ...


TÜMÜ


YORUM (0)

979 kere okundu

0:1504640750:1


[1] 2  [SONRAKİ]1-5 - 6